Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fantasy of Love

#15
- Chidori, pot sa intru ? spuse doamna Sayoko ciocanind la usa.
- Da. Spuse aceasta ridicandu-si privirea.
Femeia se apropie de ea, si ii lua mainile fetei intr-ale sale.
- Fetito, nici nu stii ce sperietura ne-ai tras aseara. Am crezut ca te-a incoltit vreun betiv dinasta de vine pe la bar..Dumnezeule !
- Nu a fost asa mare diferenta..spuse aceasta lasand privirea in jos.
- Off, imi inchipui! Imi pare asa rau ca tocmai tu din toate trebuie sa treci prin asta. Copila mea scumpa, nu te lasa doborata !
- Dar nu inteleg ! S-au intamplat atatea si sunt atat de confuza ! Unde l-a dus Kai pe Omi ? De ce mi-a lasat mie <SS> ? Si de unde atatea carduri ?! Ce vrea de la mine omul ala ?!
- Off, asculta la mine. Fii foarte atenta. Kai este fiul marelui magnat al corporatiei X, care a murit luna trecuta. Dar nu este copilul lui legitim, provine dintr-o aventura de-a tatalui sau. Din aceasta cauza actionarii nu l-au acceptat si incearca sa-i puna bete in roate la tot pasul. Kai are nevoie de cineva pe care sa se poata bizui, o femeie frumoasa care sa le suceasca mintile mosilor alora ramoliti. Unde discursurile nu pot sa le deschida ochii, frumusetea fura privirea oricui. Si o frumusete rara combinata cu cateva cuvinte destepte poate face mai multe decat ti-ai putea imagina, si Kai stie asta. De aceea iti ofera atatea. E dispus sa-ti puna un imperiu la picioare daca esti dispusa sa-l ajuti sa-l cucereasca.
- Dar...imi ofera atatea...si stiu ca nu sunt pe gratis ! O sa ma santajeze, stiu asta !
- Dar Chidori, fata mea, chiar daca tu nu-i ceri, el tot iti ofera, si in final tot o sa te santajeze cu asta ! Asa ca mai bine ii ceri macar ce vrei tu ! Daca tot te sacrifici, sacrifica-te in beneficiul tau !
- Da, cam aveti dreptate...Va multumesc pentru tot ! spuse fata sarindu-i in brate.

Cu toate ca batrana patroana a clubului ii daduse cateva explicatii esentiale, fata tot ramasese nedumerita in privinta “salvatorului” sau. Dupa o jumatate de ora de meditat in taxi ii dadu dreptate doamnei Sayoko. Oricat de mult ar incerca sa duca aceeasi viata pe care o avea inainte, si oricat s-ar abtine sa nu-i ceara ceva lui Kai, acesta tot ii va oferi! Si ca vroia si ca nu, era la mana lui. Iar cel mai bun lucru pe care il putea face ar fi fost sa profite cat mai mult cu putinta. Dar mai intai vroia sa indrepte situatia clubului, sa-i asigura lui Omi un viitor, si sa termine anul scolar cu bine.
« Primul lucru pe care il voi face va fi sa-i redau postul doamnei Sayoko. Si voi face asta invingandu-l pe Kai cu propriile sale arme.. »
Portarul fu atat de amabil cu ea incat ii cara valizele pana in fata apartamentului si ii deschise si usa. Ii inmana cheile si ii ura o seara cat mai placuta. Tanara ramase cateva instante cu cheile in mana cazuta pe ganduri. Nu mai simtise de mult atingerea rece de metal a ceva ce-i deschidea poarta unui camin. Ceva al ei. Un apartament. Chei.
Se dezmetici rapid si se uita imprejurul ei.
- Doamne, e bine ca sta intr-un apartament. Imagineaza-ti daca statea intr-o vila sau un conac ! M-as fi pierdut rapid la cat de uituca sunt. Uff, unde e dormitorul lui ? Si unde vom sta noi ? Adica eu...Omi... Se invarti de cateva ori in jurul canapelei din sufragerie si incepu sa-si roada unghiile de la mana. Realizarea unui fapt atat de evident o izbi ca o hartie mototolita aruncata la cosul de gunoi.
- Proasta mai esti Chidori ! E logic ca o sa dormi cu el acum, nu ? Oh Doamne, oo Doamne ! Cum sa dorm eu cu ala ? O sa vina si Omi ! Oare o sa ma lase idiotul sa dorm cu frate-meu ? Pff, e absurd sa ma gandesc ca da. O sa vrea sa pastram aparentele, chiar si in fata lui Omi. Dar ce aparente ? El vrea sa fie totul pe bune. Sa-mi impart viata cu el ! Dumnezeule mare ! In ce m-am bagat ?
Se uita deziluzionata in jur, si dupa privi spre tavan.
- Doamne, tu stii ca eu sunt blonda sub acoperire. N-am pe nimeni care sa-mi zica asta, asa ca mai atentioneaza-ma si tu din cand in cand de acolo de sus. Un ghiveci in cap, ceva. Poate ma mai trezesc si eu la realitate.
- Mai... degraba la... spital.... se auzi o voce dinspre holul care dadea in usa apartamentului. Pe jos statea demonul care era tot rosu la fata si cu lacrimi in ochi, care se abtinea din rasputeri sa nu izbucneasca in plans de ras, tinandu-si mana la gura. Rezemat de un perete statea fratele sau care radea pe infundate, deja obisnuit cu ciudateniile surorii sale.
Chidori le arunca o privire acida amandurora si se aseza pe canapea suparata. Trebuia sa fie o discutie privata, care insa se transformase intr-un motiv de ras. Baietii isi revenira curand si intrara in sufragerie.
- Pustiule, hai sa-ti arat camera ta. Spuse Kai luandu-i valiza din fata brunetei si mergand cu avant pe holul care dadea in dormitorul principal. Era un apartament destul de mare, avand un dormitor mare si doua mai mici, dintre care unul fusese transformat in biroul personal al lui Kai. Sufrageria era mobilata cu mult gust, avand si masa de cinat, care fusese plasata langa barul care despartea bucataria de acea camera.
Mersera putin mai mult pe hol, trecand de dormitorul principal si de inca o camera, ajungand la capat. Era cea mai indepartata camera, micuta, dar destul de confortabila. Peretii albi si fereastra mare iti dadeau o stare de relaxare si te calmau. Avea un aer pur.
- Hai ca noi ne retragem. Te lasam sa te acomodezi. spuse demonul tragand-o pe sora lui Omi in dormitorul principal.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Răspunsuri în acest subiect
Fantasy of Love - de Biscuite - 14-04-2009, 09:40 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 19-04-2009, 04:49 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 20-04-2009, 06:13 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 21-04-2009, 01:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Topaz - 02-05-2009, 03:18 PM
RE: Fantasy of Love - de Biscuite - 05-05-2009, 10:09 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 05-05-2009, 10:56 PM
RE: Fantasy of Love - de Shojo Queen - 06-05-2009, 02:05 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 13-05-2009, 06:42 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 15-05-2009, 12:07 AM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 19-06-2009, 07:29 PM
RE: Fantasy of Love - de Child Of Sunset - 20-06-2009, 01:30 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 10-03-2010, 09:06 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 14-03-2010, 10:00 PM
RE: Fantasy of Love - de Jasmine - 18-05-2010, 11:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.494 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  [Final Fantasy]Totul se rezuma la iubire La Minor. 7 9.286 18-04-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: : : :Theo: : :
  Fantasy sweet_zoey 1 2.825 01-11-2008, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)