Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#21
:hi:
Multumesc tuturor pentru reply-uri :).
kiss4_sasuke, de ce sa-l faca gelos cu Itachi?! Am o idee mai buna.
Enjoy



9. Te iubesc !

Fiecare pahar de vin imi accentua starea subita de veselie, ce capata teren in fata tristetii . Eram ametita, dar nu inconstienta. Imaginile mi se invarteau in minte, contopindu-se una cu alta, dar , si asa, am reusit sa observ un baiat roscat, extrem de atragator, indreptandu-se spre mine. Mi-a soptit ceva, ce mintea mea nu putea percepe in starea in care ma aflam, iar urmatoarea secunda eram in bratele sale, mimand ceva ce parea a semana cu un dans. Mainile-i erau pozitionate pe mijlocul meu, tragandu-ma din ce in ce mai aproape, in timp ce buzele i se miscau cu repeziciune spre ale mele.
Doamne, numai gandul ca buzele mele ar fi fost atinse de Sasori, dupa cum aveam sa aflu a doua zi ca se numea, m-a ingrozit, facandu-ma sa reactionez. Am incercat sa ma trag din stransoarea lui, dar era cu mult prea puternic pentru a reusi sa scap de el, l-am rugat sa inceteze, dar si el era la fel de ametit ca si mine , asa ca n-a incetat.
Eram speriata, dar sigura ca nu as fi putut scapa , orice as fi incercat. Nimeni nu paruse sa ne observe, iar Hinata era in continuare plecata cu Itachi. Am inchis ochii, speriata, asteptand ca roscatul sa-mi pangareasca buzele. Insa, nu s-a intamplat nimic din ceea ce imi imaginasem eu. In scimb,am auzit o lovitura, dupa care am simtit doua brate puternice incolacindu-se in jurul talie mele, purtandu-ma departe de acel loc. Mi-am proptit capul de pieptul salvatorului meu, refuzand sa-mi deschid ochii. Mirosul acela... , mirosul acela dulce , puternic, emanat de el m-a dus cu gandul la Sasuke, la parfumul inconfundabil al iubitului meu. Visam ca el era cel ce ma purta pe brate, fara sa am curajul sa privesc spre chipul lui, pentru a nu fi dezamagita . Simteam ca e el, dar nu aveam puterea de a infrunta realitatea cruda, care credeam ca ma asteapta.
Baiatul m-a dus intr-o camera, lasandu-ma sa alunec usor pe un pat moale. Mi se parea mie sau patul purta impregnat acelasi miros , ce-mi imbata simturile mai tare decat bautura o reusise?
Am inceput sa las lacrimile libere , sa-mi curga haotic pe chip. Simteam ca el este Sasuke, dar nu eram capabila sa cred acel lucru. Nu aveam forta sa deschid ochii, sa privesc un strain.
O mana catifelata a inceput prin a-mi strege lacrimile, parcurgandu-mi mai apoi conturul buzelor.

- Linisteste-te ! Sunt aici...
Vocea-i calda mi-a invadat auzul, dandu-mi putere . Am deschis ochii , vazand chipul ingrijorat, dar plin de iubire, al iubitului meu.
As putea oare sa-mi descriu sentimentul de fericire care m-a invadat atunci ? Oare mi-a facut ceva vreodata inima sa bata mai tare? Oare am fost vreodata mai fericita ?
Nu stiu, nu cred . El era tot ceea ce imi doream in acel moment , el era aerul de care aveam nevoie, drogul de care nu m-as fi lasat nici cu pretul vietii. Asa a fost atunci, asa a ramas si acum, cu toate ca incerc din rasputeri sa uit tot, sa-l alung din toata fiinta mea. El a fost lucrul de pret din viata mea, singurul pentru care as fi renuntat la a respira cu placere, adevarata mea iubire ,... singura.
L-am strans in brate, cautandu-i cu infrigurare buzele atat de dulci.
M-a sarutat usor, lent, savurand fiecare clipa ca si cand viata lui s-ar fi sfarsit la acel sarut . S-a asezat deasupra mea, apasandu-ma usor, intr-un mod placut, cu greutatea lui . Isi plimba mainile pe chipul meu, parca incercand sa fie sigur de existenta mea, de primele noastre clipe .
Imi amintesc totul perfect, desi eram ametita. Si acum mai tin minte fiecare moment, fiecare cuvant de iubire pe care mi-l soptea cu vocea-i grava, inabusita . In fiecare vis retraiesc acele saruturi, acele mangaieri, acele clipe atat de pretioase.
In acea noapte, l-am studiat pana la epuizare, incercand sa pastrez amintirea in minte pentru o eternitate.

- Te iubesc !
Vocea lui tremuranda, rostind cuvintele magice... Oare ce-mi mai puteam dori de la viata ? In acea clipa, puteam sa mor, deoarece simtisem cu adevarat fericirea.

- Te rog, repeta-mi ! Mai spune-mi ca ma iubesti !
L-am implorat printre saruturi, incercand sa imi recapat suflul.
L-am privit zambind, apropiindu-si buzele de urechea mea, soptindu-mi-o la infinit. Tonul soptit al vocii sale, respiratia scaldata ce se juca pe gatul meu , privirea lui plina de pasiune..., totul. Toate acestea mi-au facut sa simt ce inseamna sa iubesti si sa fi iubit. Sasuke ... Sasuke m-a facut sa simt asta. Numai el...

Am adormit tarziu, spre dimineata , in bratele lui , privindu-l in timp ce ma jucam cu mainile in parul lui ce se intindea pe pieptul meu.

Razele de soare ce patrundeau prin draperiile trase din camera iubitului meu se jucau pe fata-mi somnoroasa, reusind sa ma faca sa deschid larg ochii. Si acum ma amuz cand imi amintesc de sentimentul de teama cand nu l-am zarit pe Sasuke langa mine, asa cum stiam ca adormisem. M-am linistit rapid, insa, cand usa camerei s-a deschis, dezvaluind un Sasuke aproape la fel de adormit ca si mine, cu o tava in mana - micul meu dejun.
S-a asezat langa mine, cuprinzandu-mi talia cu bratele puternice. Puteam zari in ochii lui aceiasi sclipire plina de iubire ca si in ai mei.
Atunci, am fost cu adevarat constienta ca totul e real. El era langa mine, acolo unde-i era locul, facand ca inimile noastre sa bata la unison.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Vizitator - 04-04-2009, 10:33 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 26-04-2009, 04:22 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 26-04-2009, 05:44 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de chrissta - 28-04-2009, 10:18 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 01:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:07 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 12-06-2009, 06:02 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Dark~Melody - 14-06-2009, 09:27 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:56 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Annya_Anna - 24-06-2009, 12:14 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 06-07-2009, 05:39 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 08-07-2009, 10:29 PM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de Ramonitzz - 09-07-2009, 12:06 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 09-07-2009, 11:37 AM
RE: Moleculele tale prezente in trupul meu {SASUxSAKU} - de hudea_amalia - 18-09-2009, 11:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.877 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.577 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.779 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)