Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenul animat — util sau pierdere de timp?

#8
Ce pot sa spun?
Eu una inca mai ma uit la desene cateodata atunci cand nu am ce face, deoarece sunt o modalitate buna de a ma recrea. Mai mult urmaresc vechiile desene pe internet ( Viata cu Louie, Ce-i cu Andy, Copiii de la 402 etc ) caci ce sunt acum la televizor o.o Ramai prost. Nu stiu, parca s-au tampit cu totii, nu mai e ce era odata, zic eu >.< Unele desene sunt chiar handicapate din punctul meu de vedere, nu inteleg cine s-ar chinui sa le urmareasca.
Daca invatam ceva? Pai probabil depinde si de varsta fiecaruia...un copil poate invata multe cu siguranta ( depinde si de felul desenului, caci daca vedem pe unul cum il calca masina si nu are nimic normal ca nu inveti nimic, doar sa nu-l faci pe copil sa creada ca asa este si in realitate o.o ) Baga doar prostii in mintile lor tinere? Hmm...cum am mai zis, depinde de desenul respectiv. Unele desene ii amuza si nu vad ce prostii le-ar putea baga in cap. Copii sunt dornici de a mai urmari noi aventuri din desenele preferate si ce se mai intampla cu x si y. E o modalitate de a se recrea si deasemenea le ofera imaginatie, zic eu. Desigur, unele desene le pot baga in cap si prostii, dar pana la urma...cine nu are prostii in cap? xD Sunt o modalitate buna de a scapa de plictiseala? Din punctul meu de vedere da, desi sunt si alte lucruri ce pot fi practicate pentru a scapa de aceasta plictiseala. Totusi, desenele animate se enumera printre acestea.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de Grella. - 02-01-2011, 09:43 PM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de DeDal N. - 02-01-2011, 10:15 PM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de Aiwendil - 23-02-2011, 11:59 PM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de Sammy - 27-02-2011, 05:03 AM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de Addeh - 27-02-2011, 03:14 PM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de βεκi - 28-03-2011, 09:40 PM
RE: D.A-util sau pierdere de timp? - de Zuza. - 12-07-2011, 03:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cel mai tare desen animat: Minimax Chaos Anime 20 25.688 07-02-2014, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 30.249 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)