Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Acei elevi stresannti..

#8
In acest caz, am fost de ambele parti are baricadei in acesti (aproape) 4 ani de liceu. Am chiulit impreuna cu toata clasa, am stat si in clasa cand altii au plecat, i-am si reamintit profului ca am avut o tema cand toti mi-au zis sa tac si multe altele. 21 In a noua chiar am fost acuzata de toata clasa ca m-am dus la profa sa ii zic ca ei au plecat si eu nu facusem absolut nimic. Oh well.
Dar sunt de acord ca in astfel de situatii, fiecare isi vede interesul. Daca eu sunt convinsa ca pot lua o nota mare pe vreo tema pe care ceilalti nu si-au facut-o, nu e vina mea, e a lor. Nu am ajuns niciodata la 9 absente, pentru ca orele de la care merita sa pleci nu au fost niciodata la sfarsitul programului (si dimineata mama ma da, serios, afara din casa pentru a ma duce la scoala).
Am remarcat ca cineva a dat exemplu de scuza cu: "nu stiam ca aveam ora". Povestioara stupida si neimportanta:
Nu am crezut ca e posibil pana anul asta cand am pierdut o ora de literatura universala, profa a hotarat fara sa stim o zi in care sa o recuperam (really, chill dude, daca era romana intelegeam) si noi am plecat frumusel pentru ca terminasem programul. A doua zi, toata clasa are absenta. 21 Si doar cativa care intarziasera prin scoala si nu apucasera sa plece au ramas fara absenta si cu un punct in plus la lucrare. Norocul lor.
In concluzie, cred ca mai bine iti vezi interesul tau si ii lasi pe aia sa te faca in toate felurile.
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K



Răspunsuri în acest subiect
Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 07-06-2014, 10:28 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de DeDal N. - 07-06-2014, 10:37 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Romania - 08-06-2014, 06:42 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 08-06-2014, 07:31 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Dobby101 - 16-09-2014, 03:40 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Persephone - 07-02-2015, 05:08 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de TLDR - 03-05-2016, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)