Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sherlock Holmes

#1
Hei! Sunt curioasa: este vreun fan Sherlock Holmes pe aici? Cum sunt mai multe variante, eu fac referire la cea din 2010. Cel in care Sherlock este interpretat de un actor sexy, iar obiceiul lui de a-si ridica gulerul este atat de... ma da pe spate 21. Este serialul meu preferat! Contine tot ce are nevoie pentru a fi de calitate: actiune, mister, suspans si amuzament. M-a captat chiar de la primul episod. Sa nu mai spun ca are chiar si unele momente in care Sherlock si John par a fi doi iubiti 21. Iar fiecare final de sezon este groaznic, pentru ca tot timpul ramai cu gura cascata. Ultima data fanii Sherlock au asteptat doi ani pentru urmatorul sezon. Eu am noroc pentru ca ma uit de curand la el, dar deja am ajuns la sezonul trei, iar felul in care s-a terminat sezonul doi m-a lasat in soc. Abia astept sa trec la urmatorul sezon! As recomanda cu mare incredere oricui acest serial.
Acum, pentru cei care nu stiu despre ce este vorba: Sherlock este un detectiv tanar, cu o extraordinara putere de deductie, care incearca sa rezolve diferite cazuri. Actiunea este plasata in secolul 21, in Londra moderna. Intr-o zi, Sherlock face cunostinta cu doctorul John Watson care este un veteran al razboiului. Cei doi se intalnesc datorita aceluiasi motiv: amandoi cauta un coleg pentru a inchiria o casa in Londra. Astfel ajung sa locuiasca impreuna, apoi devin prieteni si fac echipa. Mai tarziu, Sherlock afla ca are un admirator secret, Moriarty , iar intre ei se stabileste o relatie de competitie, Moriarty fiind de partea raului. Si sa nu uit de fratele lui Sherlock, Mycroft , care incearca la inceput sa-l mituiasca pe John Watson ca sa-i ofere informatii despre acesta. Parerea mea este ca acest serial merita vizionat.



Răspunsuri în acest subiect
Sherlock Holmes - de Ali12 - 16-02-2014, 03:22 PM
RE: Sherlock Holmes - de DeDal N. - 16-02-2014, 04:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)