Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentatii din New York

#19
Capitolul opt ~

- Uh, baby, nu stiam ca esti atat de salbatic, imi sopteste David la ureche, dupa ce am incheiat mult asteptatul sarut, urmat de aplauze zgomotoase si fluieraturi.
- Nici eu, se aude o voce din spatele, iar eu am sarit ca ars, vazandu-l pe Ryan, aparut din senin, cum isi apropie capul prea mult de al meu, simtindu-i respiratia fierbinte cum bate peste buzele mele, nestiind cum sa reactionez. Blondul isi arunca o privire ucigatoare si ma prinde de dupa talie, tragandu-ma departe de Ryan, iar eu am m-am bucurat fiindca nu-l placeam deloc pe tipul asta. Desi la aspect, arata destul de bine. Ochii albastri, parul castaniu inchis si buzele impodobite de doi cercei grosi cu pietricele. Insa felul lui de a fi era extrem de ciudat, iar zambetul pervers pe care il afisa de fiecare data, nu aducea nimic bun.
- Ce-ar fi sa facem schimb. Dupa ce l-am vazut pe Axel imbracat asa, ma cam infierbanta, spune Ryan, fara niciun pic de jena fata de baiatul cu care a venit de data asta, lasandu-l pe saracul baiat cu capul pe plecat si simtindu-se ca o carpa veche si folosita.
- Asta s-o crezi tu, i-o tai scurt, luandui-o inainte lui David, care se pregatea sa ii spuna ceva. L-am vazut pe Ryan cum zambeste malitios si apoi isi ia iubitul de mana, retragandu-se cu el undeva de cealalta parte a incaperii, lasandu-l pe David cu gura cascata si pe mine incarcat cu o tona de energie negativa. Auzi la el, schimb? Poate vrea sa-i schimb suruburile ruginite din cap.
- Hai sa mergem sa luam ceva de baut, spune el, iar eu am dat din cap, urmandu-l pe blond pana la barul cu bauturi scumpe si exotice. El a comandat pentru amandoi doua cocktail-uri de fructe si un pachet de tigari pentru el. In mod normal, as fi comentat, dar stiind cat de nervos era in momentul de fata, m-am intors putin cu spatele, lasandu-l sa fumeze linistit, pana se calmeaza.
- Inca nu mi-ai spus..., ii soptesc usor, ce trebuie sa facem si in ce consta probele.
- Nici eu nu stiu, raspund el, expirand fumul de tigare si tragandu-si scrumiera mai aproape de el.
- Minunat, mormai eu. Cine stie ce avem de facut.
- Stai calm, sunt eu langa tine. O sa fie bine, spune el, luandu-ma de mana si tragandu-ma mai aproape de el, respirand mirosul oribil de fum combinat cu parfumul lui dulce. Imi simteam inima cum incepea sa bata mai tare si l-am privit in ochi, lipindu-mi nasul de al lui, frecandu-l usor, iar el mi-a imitat gestul. Fruntile noastre se atingeau usor, in timp ce noi faceam schimb de aer, tragand in piept parfumul fiecaruia.

Un sunet de microfon se face remarcat pe o micuta scena, iar luminile toate au fost indreptate spre un asa-zis prezentator inalt si cu parul brunet, imbracat elegant, care tinea in mana o hartie. Vazand asta, eu si David am lasat paharele pe jumatate goale si ne-am dus acolo sa vedem. Cred ca acela era semnalul de inceput al concursului ala stupid. Dupa ce o sa se termine, o sa-l ucid pe blond cu Ryan cu tot. Am ajuns langa ceilalti participanti, in total fiind cinci perechi de cupluri gay si bisexuali, ca mine si ca David, si desigur Ryan si iubitul sau, pe care am aflat ca il cheama Jay.
- Cred ca o sa inceapa prima proba a concursului, imi sopteste David.
- Spune-mi ceva ce nu stiu, ii raspund.
- Uh, pisicuta e sarcastica, spune Ryan, care apare din nou de nicaieri, iar eu m-am abtinut sa nu-l pocnesc.
- Care e problema ta si pe cine faci tu pisicuta? Il intreb, constatand e doar cu putin mai inalt decat mine si mai scund decat blond.
- Pe tine, iubirea mea.
- Ryan, ti s-au incalzit piulitele? Il intreba David, bagandu-se in fata mea. Castaniul ar fi vrut sa-i raspunda, insa prezentatorul, arbitrul sau ce mama naibii era ala, s-a bagat peste noi, spunandu-ne sa venim toti in mijolocul cercului pentru prima proba. L-am lasat pe aiurit in pace si ne-am bagat in cerc, urmati de ceilalti participanti, luandu-ne fiecare cate un numar pentru perechea noastra. Al nostru era cinci, fiind ultimii. Sper sa fie cu noroc.
- Eu sunt Emo, spune tipul cu microfonul in mana, iar noi toti am lasat la iveal un chicotit la auzul acestei fraze. Emo vine de la Emoke, spune el, incercand sa ne explice, dar noua tot comic ni se parea. Bun, lasand gluma la o parte, o sa anunt prima proba a concursului de astazi si v-as ruga sa fiti cu totii atenti, continua el, desfacand hartia pe care o avea in mana si zambind siret. Sa faceti schimb de parteneri, dupa numarul cuplului, spune el, intr-un mod dramatic. Eu si David ne-am privit unul pe altul, intrebandu-ne ce pereche o sa ne pice si de ce. Care e scopul?
- Asta e o prostie, spune blondul.
- Si abia acum iti dai seama? Trebuia sa stii, ii spun eu.
- Bun, perechea cu numarul cinci sa faca schimb de parteneri cu perechea numarul unu, spune Emo. Ne-am uitat in jur sa vedem cine sunt numarul unu, si desigur, erau Ryan si Jay spre nefericirea noastra. Blondul cu celalat blond, continua el indicand spre Jay si David. Si brunetul cu castaniul, aratand spre mine si Ryan. Trebuie sa fie aranjat, imi spuneam in gand, privind ranjetul pervers al castaniului, care se apropie de mine si ma ia in brate, dar eu il dau la o parte.
- Pisicuta se lasa greu, spune el. Nu-i nimic, stiu eu cum sa te imblanzesc, spune el. Am vrut sa-i spun ceva si sa-l dau naibii, dar Emo intrerupe, dregandu-si vocea la microfon, constatand ca a terminat de anuntat celelalte schimburi, cat eu si Ryan ne luam la harta.
- Inca nu am terminat. Acum ca v-ati ales noii parteneri, trebuie sa petreceti jumatate de ora cu ei in baie sau in camera. Aici sunt cinci bai si cinci camere, deci aveti de unde alege, spune el. Eu nici nu am apucat sa vad in ce directie sunt incaperile mentionate, ca boul care era cu mine, ma trage si ma azvarle in baie, lasandu-l si pe prezentator cu gura deschisa. [/i] O sa mor...[/i]
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 04-01-2014, 02:09 PM
RE: Tentatii din New York - de Yami - 04-01-2014, 02:47 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 05-01-2014, 01:46 AM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 05-01-2014, 01:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 13-01-2014, 11:18 PM
RE: Tentatii din New York - de Aliss_anime - 03-02-2014, 08:14 PM
RE: Tentatii din New York - de Iuly - 03-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 07:48 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 07-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 08-02-2014, 05:26 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 09-02-2014, 03:49 PM
RE: Tentatii din New York - de Ali12 - 16-03-2014, 04:46 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 25-05-2014, 10:41 AM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 25-05-2014, 04:08 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 18-01-2015, 01:23 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-12-2015, 09:12 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-01-2016, 07:35 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-01-2016, 07:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 06-02-2016, 02:58 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-02-2016, 01:17 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-02-2016, 05:20 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-03-2016, 03:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)