Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentatii din New York

#11
Sincer ai dreptate. Iulika si Iuly sunt una si aceeasi persoana. Am uitat ca am mai pus comm' , dar laptop-ul ma enerveaza, in ultimul timp ma deconeceaza si nu ma mai primeste cu acel username. Iti multumesc ca ai pus capitolul, imi place. Dar tot nu imi dau seama cum ti-ai dat seama. Dupa faptul ca nu imi pot imagina personajele? Oricum nu conteaza....De abia astept urmatorul capitol! Bafta in continuare!

#12
Hei! Mi-am propus de mult timp sa-ti citesc ficul, asa ca iata-ma aici! hug Vad ca ai postat ultimul capitol acum mult timp, dar sper ca nu ai de gand sa lasi povestea asa, da? Bine, asta a sunat amenintator, nu vreau sa sune asa 21
Nu prea am ce comenta. Personajele imi plac, iar David trebuie sa fie asa de dragut ( mai bine spus sexy ). Ideile sunt simple si dragute, ceea ce imi place, iar unele momente m-au facut sa zambesc. Si trebuie sa recunosc ca acea comparatie cu pasarea inchisa in colivie mi-a placut mult. Sper sa reusesti sa termini ficul, succes cu urmatorul capitol! *hug*

#13
Mda, stiu ca am intarziat foarte mult cu nextul si ca poate nu e cel mai inspirat capitol, dar nu am vrut sa va mai fac sa asteptati. Anyway....i tried. Va pupicesc pe toti si va multumesc pentru comentarii.


Capitolul trei

David casca plictisit cat eu ma incaltam si imi repeta intr-una ca ma misc mai incet decat un mos. Mda, poate ar trebui sa-i reamintesc cate ore ii ia lui sa se imbrace, dar atunci mai mult ca sigur am isca o cearta. Dupa ce mi-am luat pantofii in picioare, am iesit si am incuiat bine usa dupa noi. Ma intreb de ce e asa de grabit? Daca el nu pune ceva la cale, atunci eu sunt Albinel. Pe cand eu coboram lent scarile, aproape impiedicandu-ma de cateva ori, David, in mod neobisnuit parea ca se pregateste sa faca intrecere cu cainele vecinului. Ma intreb ce e a mai facut acum? Sigur o prostie mare cat casa.
- Ai de gand sa ma astepti? Sau pleci fara mine? Ii reprosez gesticuland.
- Scuze, dar abia te misti.
- Oh, imi pare rau, Superman. As vrea sa am si eu ,,abilitatile'' tale, ii replic ironic.
Isi da ochii peste cap si asteapta pana cand am ajuns in dreptul lui.
- Acum puteam pleca? Intreaba el.
- Da, da.
Agitatia orasului se facea simtita inca de la ora asta, strazile fiind deja in plin trafic, iar fumul provenit de la autovechicule era vizibil in aer si crestea imposibilitatea de a mai respira. Cateodata ma gandesc ca as putea sa-mi iau o masca de gaze cu mine, pentru orice eventualitate. Doar blondul nu parea sa observe asta. Era atat de aerian incat aproape a fost calcat de o bunicuta cu un Porche. Noroc ca l-am tras eu in ultima secunda.
- Amice, imi esti dator, ii spun.
- Baba aia e nebuna?
- De fapt, e mai mult vina ta decat a ei.
- Nu e vina mea ca era sa fiu calcat, se apara blondul. De ce ar vrea cineva sa loveasca o frumusete ca mine? Intreaba el, trecandu-si mainile prin par, incercand sa para fermecator. Ce-i drept ii iesea, dar nu aveam sa recunosc asta in fata lui. Privind in directia batranei, am putut sa observ ca era nervoasa din cale afara si mai mult decat probabil avea sa se dea jos din vehicul si sa-l pocneasca pe idiot. L-am luat de mana fara sa-i mai ascult comentariile enervante si am fugit pana in dreptul unei cafenele. Sper doar sa nu vina dupa noi, desi dupa expresia ei sigur abia a fost eliberata de la inchisoare.
- Tie iti trebuie o lesa si o botnita cand iesi in oras cu cineva. Cum te-a suportat Amy pana acum? Il intreb.
- Datorita farmecului meu, spune el.
- Huh? Care farmec?
- Cand ai sa recunosti ca sunt dragut? Intreba el lipindu-ma de trupul sau .
- Nu in viata asta, ii zic impingandu-l.
Face o fata de catelus bosumflat si apoi mi-o ia inainte, privind cu coada ochiului in spate. Sigur o sa dau de necaz, imi spun in gand, iar mama o sa ma trimita la academia militara.

Cand am ajuns in parc, David era tot agitat si m-a tarat dupa el fara sa spuna prea multe.
- Hai sa luam macar ceva de mancare, ii spun.
- Nu, mai tarziu.
- Bine, dar imi spui unde mergem?
- Nu. Acum pune-ti asta la ochi si nu incerca sa trisezi, spune pe un ton serios dandu-mi o esarfa in mana. Desi tot el a fost cel care mi-a legat-o si pot spune ca a blocat tot oxigenul si circulatia sanguina.
Doamne, ce copil. Nici macar nu am apucat sa vad ce e prin jur. Ma prinde de mana si ma duce spre un fel de cabina, puteam spune, ghidandu-ma sa ma asez. Imediat am simtit cum ne miscam, pamantul parand departe de noi, iar dupa cateva secunde David mi-a sugerat sa imi dau jos esarfa de pe ochi. Privind inca buimac am realizat ca suntem intr-un Ferris Wheel. Fiori pe sina spinarii si-au facut aparitia doar gandindu-ma la ce e sub noi, insa am incercat sa imi imaginez ca sunt in Empire State Building. Singura diferenta e ca acolo ma simt in siguranta, dar aici am impresia ca pot cadea in orice moment.
- Asadar, ce planuiesti? Il intreb cu o voce calma, incercand sa nu ma uit in jos si sa nu ma panichez. Nu ma puteam uita decat in ochii lui ce straluceau, semn ca a intrat in ceva murdar.
- Ah, deci ti-ai dat seama, spune el. Vreau sa-ti cer o favoare.
- Doar sa nu ma epilez, ii replic, iar el incepe sa rada aproape dandu-si cu capul de geam.
- Usurel, nu vreau sa creada lumea ca eu te-am omorat.
- S-ar putea sa omori pana la urma, spune el cu un zambet nevinovat pe fata.
- Ce naiba ai facut? Te-ai incurcat cu Mafia sau ce? Il intreb pe un ton apasat.
- Mai rau!
- Huh?
- Vreau sa mergi cu mine la o petrecere si sa te prefaci ca suntem iubiti.
La auzul acelor cuvinte am ramas cu gura cascata. Deci de asta m-a adus aici. Stia ca daca o sa fiu izolat intr-un loc inalt, nu o sa-l pot refuza.
-Oh, haide. Nu trebuie decat sa ma saruti de cateva ori. Bem un pahar si plecam. Am facut un pariu cu un tip si trebuie neaparat sa-l castig.
- Nici nu ceri mult, ii spun sarcastic. Nu vrei sa-ti dau si Luna? Si apoi...Ai vorbit cu Amy?
- Da, ca veni vorba de asta, as prefera sa nu-i spui. Deci accepti?
- Da-ma jos de aici si mai vorbim, altfel ajung sa te strangulez. Idiotule, ai uitat ca am frica de inaltimi?
- Nu, pana nu accepti.
- David!
- Dar esti singurul caruia ii pot cere asta. Suntem cei mai buni prieteni, spune el vrand sa para dulce si nevinovat. Cred ca o sa vomit.
- De ce nu o pui pe Amy sa se deghizeze in baiat?
- Pentru ca m-ar ucide daca ii cer asta, replica el.
- O sa o fac eu inaintea ei, ii spun privindu-l amenintator.
- Te rog! Oricum stiu ca ma consideri dragut.
- In visele tale, pervers incurabil, ii spun.
- Ce te costa? Intreaba el gesticuland din maini.
- Mandria? Deminitatea? Reputatia? Vrei sa-ti mai enumar?
- Nu ca ai avea asa ceva, dar in cazul in care parem credibili, te premiez cu o seara fierbinte, spune zambind pervers. Fara sa iau in seama comentariul lui la care ma asteptam, imi venea sa-mi trag mie una.
- Si ce e cu pariul ala despre care vorbeai?Il intreb, iar el se face alb la fata.
- Aaa....
- Acum ce-ai mai facut? Am tipat exasperat, incat sa ma auda toata America.
- Nimic...prea grav.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#14
Pot sa incep cu ceva? A da, cu : Crazy-monkey-emoticon-154
Pfoaaa~ ce mai puteam sa cer intr-o dupa-amiaza de duminica, un pic de yaoi, desigur. Multumesc ca mi-ai incantat privirea cu un capitol foarte comic. Stii ca l-am savurat si am impresia ca l-am mai citit, dar a fost la fel ca prima data, absolut captivant~

Sa vezi si sa nu crezi, m-a cam luat cu : Crazy-monkey-emoticon-084 cand am am citit sa trebuie sa se prefaca ca sunt mi amore~ (sau cum s-o scrie). Asta a fost asa, ca o cireasa de pe tort ca mai apoi sa izbucnesc in lacrimi de la atata ras cand am ajuns la faza : "-Nimic... prea grav"... Foarte tare.


Te astept cu next~
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#15
Multumesc mult , Angel ~ Iata-ma ~

Capitolul patru


Coborasem din Ferris Wheel, abia tinandu-ma pe picioare deoarece tremuram necontrolabil din cauza fricii mele de inaltime, iar idiotul asta blond nu facea decat sa rada.
- Sa te iau in brate, printesa? Intreaba el, aplecandu-se galant cu o mana dusa la piept si cealalata intinsa spre mine, precum printii din povesti sau din romantele proaste.
- Te-as lovi, spun eu tinandu-ma de burta, dat fiind faptul ca imi venea si sa vomit, dar imi e prea rau ca sa o fac, mai continui eu, tragand puternic aer in piept.
- Atunci permite-mi, spune el cu o voce joasa si senzuala, facandu-ma sa ma intreb despre ce vorbeste. Brusc ma trezesc ca sunt luat in brate de catre aiurit, ca o mireasa, iar toata lumea se holba la noi. Unele dintre fete incepeau sa chicoteasca si sa ne numeasca porumbei.
- Porumbei iti dau eu tie, ii spun pe un ton nervos si apasat, aproape sugrumandu-l. Numai pasarele si stele ai sa vezi!
Ma priveste putin speriat si apoi ma pune pe o banca din apropiere. Cum eram prea obosit sa-mi bat capul cu prostiile lui, am inchis ochii si m-am lasat pe spate, lasand razele de soare sa-mi mangaie pleoapele pana cand incepeau sa arda. In scurt timp, simt ceva rece, iar cand deschid ochii, il vad pe David cu o doza de racoritoare in mana, presata firm de fruntea mea. O iau fara sa comentez si o deschid doar ca mai apoi sa o las sa zaca negustata pe banca, in dreapta mea.
- Deci, incep eu, ce e cu pariul ala idiot? Il intreb din nou, iar el intoarce capul ca nu dea ochii cu mine.
- Ma omori, spune el oftand usor. Vezi tu, in serile de vineri exista un concurs pentru cel mai votat cuplu al serii, iar castigatorii primesc o mie de dolari. Am facut pariu cu Ryan ca daca eu si partenerul meu vom castiga, o sa ma lase in pace, spune el dintr-o rasuflare si apoi expira usurat.
- Si ce motiv ar avea Ryan asta sa-ti dea batai de cap? Il intreb, inca nelamurit de situatie.
- Vrea sa ma implice in noua lui afacere cu narcotice, spune el, la care eu mi-am tras o palma peste frunte.
- Asa se explica, spun eu.
- Dar hei, o sa castigam cu siguranta daca nu ma lovesti cand...
- Cand ce? Il intreb nervos.
- Nimic, nimic, spune el zambind prosteste.
Oftez si ma las cu capul pe umarul lui, luand doza de suc si sorbind cate o gura. De ce presimt ca o sa intru in bucluc?
- Si cand e petrecerea aia? Il intreb plictisit.
- Maine seara, spune el.
Oh, vai. De ce am impresia ca o sa regret? Si mai bine saream din cabina inainte sa se departeze de sol.
- Hai sa mergeam acasa, spune David. Trebuie sa facem repetitii.
- Ce avem de repetat? Il intreb, stiind ca o sa imi musc limba la auzul raspunsului.
- Saruturile, atingerile, gemetele, enumera blondul.
- Sigur! Dar mai intai hai sa-ti exersam moartea, ii spun eu pe un ton agresiv, la care el da sa fuga.
- Sa nu ne grabim, spune el zambind fals, dar oarecum speriat. Doar stia ca sunt in stare de orice.
- Oh, dar nu ma grabesc. O sa mori incet si dureros.
- Nu multumesc. Mama a spus ca nu am voie sa mor macar pana la patruzeci de ani, spune el, facandu-mi semn cu mana sa ma departez.
- Mai vedem noi. Accidentele se intampla, ii spun cu subinteles.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#16
Capitolul 5

Incercam sa-mi controlez nervii si sa nu-l pocnesc pe blond, desi zambetul lui idiot cam o cerea. Eh, o vanataie sau doua, ce mai conteaza? In lumea asta exista tot felul de machiaje pentru camuflaj si nici naiba nu si-ar da seama. Ajunsi in fata usei apartamentului lui David, ma tot gandeam daca sa intru sau nu si in cazul asta, cine stie ce o sa patesc. Mintea lui era ca un carusel cu clowni, spiridusi si porumbei in culorile curcubeului. Cu alte cuvinte, tampita si imprevizibila. Am inaintat si m-am descalatat, asteptandu-l pe Dave cu ceva de baut sau de mancat, fiindca dupa ce mi-a venit sa vomit si dupa migrena pe care am avut-o, brusc mi se facuse foame. O fi de la caldura. Asta sau stomacul prefera sa arda calorii, decat pe David. Nu cred ca e comestibil, totusi.
- Ce vrei bun ? Ma intreaba.
- Orice nu e gatit de tine, ii raspund, trantindu-ma pe canapea si dand drumul la tv. Sa vedem ce mai spun mondenitatile Americii. Iar a picat cineva si si-a rupt chilotii? Oamenii astia sunt din ce in ce mai retardati. Am inchis ochii pentru o secunda, iar cand i-am deschis, m-am trezit cu capul blondului in poala mea , oferindu-mi o tava cu gustari, pe care nu am refuzat-o.
- Ax, esti suparat pe mine? Ma intreaba, cu o voce joasa si copilaroasa, incercand sa para ca il mustra constiinta.
- De ce as fi suparat? Nu e ca si cum am fost inscris la un concurs pentru cupluri cu cel mai bun prieten din copilarie. Daca tot ai inceput, saptamana viitoare se fac selectii pentru Miss America. Vrei sa participam si acolo? Il intreb sarcastic.
- Iti trece daca te sarut? Intreaba pe un ton jucaus, dar seductiv in acelasi timp.
- Sigur, dupa ce ti se termina vizita la dentist, ii replic, molfaind din chipsurile cu sos pe care le-a adus. Ma asteptam ca acest comentariu sa-i inchida gura, dar brusc am fost luat prin suprindere cand buzele lui le-au cuprins pe ale mele, facandu-ma sa-mi mijesc ochii de uimire. Erau calde si moi, iar sentimentul era destul de placut, nu puteam nega. Nu stiam daca sa-l lovesc sau sa raman asa pana cand imi da drumul. Pur si simplu, am incremenit.
- Ma duc sa o sun pe Amy, ii spun, incercand sa par indiferent, dar inima imi batea putin cam tare, desi stiam ca e unul din jocurile lui.
- Uita de ea, acum sunteam doar noi, spune el pe un ton rece, dovada ca vorbea serios. El chiar a luat-o razna?Si ce e cu comportamentul asta schimbat care imi dadea fiori? M-am inrosit putin la fata si m-am departat de el.
- Daca esti in calduri, nu te pot ajuta, i-am spus, plecandu-mi capul in jos. El m-a privit putin indiferent, dar apoi a zambit pervers si s-a apropiat de urechea mea.
- Haide, Axel, mi-a soptit. Putina distractie nu strica, spuse el si ma trantise pe spate, urcand deasupra mea. Mi-a prins incheieturile cu o mana, iar cu cealalta m-a prins de talie. S-a aplecat usor si a inceput sa imi linga gatul, sugand din loc in loc. Senzatia de arsura provocata de gestul lui imi facea inima sa explodeze. Stiam ca facea fel si fel de glume perverse, dar niciodata nu a intrecut masura in asa fel.
- David, ce faci? Da-te jos! Poti sa-ti pastrezi ideile perverse pentru competie, ii spun, zbatandu-ma sa-l dau jos de pe mine, dar efectul era contrar, nu am facut decat sa-l provoc mai tare, astfel el si-a lasat toata greutatea pe mine, partile noastre intime ajungand sa se atinga si sa se simta.
- Nu, inca putin, spuse el si m-a prins de buza inferioara, muscand si sugand din ea, la care eu am scos un oftat scurt de placere, realizand apoi ce am facut si venindu-mi sa-mi dau cu capul de pereti.
- Nu te mai prosti si ridica-te, esti greu, ii spun, incercand sa nu rosesc din cauza sunetului scos mai devreme.
- Vrei doar sa ma ridic sau doar sa nu te mai tachinez? Intreaba el, zambind pervers.
- Ugh, prima varianta, cred, spun eu, constatand ca iar am scos o prostie pe gura. Ce naiba e cu mine? Am licurici in cap?
- Ah, deci putem sa ne jucam si dupa ma ridic? Intreaba el, simtindu-se victorios.
- Sigur ca nu, i-am taiat-o scurt, scuturand din cap.
- Fie, murmura el. Imi strici toata distractia, spune, lasandu-se cu capul pe pieptul meu, dar inca tinandu-ma de inchieturi si talie. Eram nebun daca consideram asta un gest romantic? Pe de alta parte, schimbarea lui brusca de comportament imi da de gandit. Tin minte ca si iubita lui se plangea de asta, dar stiindu-l pe blond, nici o luam in seama. Am ofat, oarecum usurat deoarece consideram acestea ca fiind jocuri, dar eram ingrijorat pentru ce o sa trebuiasca sa fac la concurs, daca doar in privat imi bate inima ca nebuna si incep sa rosesc si sa ma simt jenat. Imi venea sa-i trag un sut in gura lui David pentru asta, dar daca il bag in spital acum, slabe sanse avem sa mai castigam premiul si sa scapam de gura lui Ryan.
- Auzi, spune blondul deodata...Crezi ca Ryan o sa participe cu Dallas?
- E foarte posibil, dar Ryan are o intreaga lista de iubiti si iubite. Nici nu stiu cum isi face timp pentru toti.
- Isi face, am auzit ca merge cu cate sapte baieti si fete pe noapte, spune el, dandu-mi drumul la maini.
- Cum de nu ii se epuizeaza ? Il intreb curios.
- Ti-as spune eu ceva, zise el, privindu-ma iritat, dar apoi o sa ma bati.
N-aveam habar la ce se referea, dar nici nu aveam de gand sa intreb. L-am impins putin, ca sa pot sa ma ridic in sezut si am schimbat canalul televizorului, luand in acelasi timp din gustari. I-am bagat una in gura si blondului care se uita la mine, gest pe care el l-a considerat romantic si a inceput sa rada.
- Oh, deja incepem sa ne purtam ca un cuplu. Ce dulce! Exclama el, luandu-ma de dupa cap.
- Mi se pare mie sau tu esti bipolar? Il intreb, iar el se holbeaza la mine ca boul la poarta noua.
- Nu, inafara de dragostea imensa ce ti-o port, spune el, gesticuland ca Romeo, asteptand-o pe Julieta sa sara din pod si sa-si rupa gatul, sunt perfect normal.
- Ce mai dragoste, ii raspund sarcastic. Tot ce vrei tu e o partida buna, de care nu o sa ai parte, ii raspund.
- Prima parte e adevarata, a doua nu, imi replica el, zambind rautacios.
- Doar nu ai de gand sa ma violezi? Il intreb, ridicand sceptic o spranceana.
- Depinde, daca nu am de ales, spuse el pe un ton cat se poate de serios. O sa o iau ca pe o gluma si o sa consider ca Amy i-a taiat portia de distractie.


Dupa ce am plecat din apartamentul blondului , care in ultima vreme ma face sa ma simt ciudat si sa ma intreb ce o fi in neregula cu el, m-am intors acasa, unde mama ma astepta nervoasa. Inghit in sec si pasesc in bucatarie, sperand sa nu atrag vreun obiect taios spre mine.
- M-a sunat profesorul tau de istorie, incepe ea.
- Ah, l-ai salutat din partea mea? Intreb eu, incercand sa parasesc tiptil bucataria si sa ajung la scari, fara ca ea sa observe.
- Stai pe loc, domnisorule, zice ea cu un zambet prefecut de : daca mai faci un pas, te trimit in Alaksa. La care eu, am incremenit pe loc, ducand o mana in spatele capului si scarpinandu-mi ceafa.
- Si ce spunea proful? O intreb eu, razand nervos.
- Ca ieri era sedinta cu parintii, iar tu nu mi-ai spus nimic, replica ea, nu prea incantata.
-Ah, uitasem de asta. Greseala mea, data viitoare o sa-mi notez, ii spun, facand un pas in spate.
- Nu asa de repede, nu am terminat. Mi-a explicat si motivul pentru care tu ai ascuns asta, si anume ca i-ai pus piedica profesoarei de chimie, sa pice in tomberon.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#17
Capitolul sase ~

Hopa, imi spuneam in gand. Am dat de naiba!
- Dar mami, a fost un accident. Ea s-a impiedicat de picioarele mele si a cazut. Eu ce sa-i fac daca e indragostita lulea de mosul de mate...asta, proful de mate, ii spun, afisand un zambet inocent. Sunt foarte sigur ca i-ar putea fi strabunic, murmur incet, ca ea sa nu ma auda, schimbandu-mi de asemenea si expresia faciala.
- Aha, sigur. Daca ala a fost un accident, atunci eu sunt Rihanna, zice ea sarcastica.
- Semeni cu ea, ii spun eu. Doar culoarea pielii difera, comentez eu. Presimt ca o sa arunce cu ceva in mine. Sau o sa ma pasaporteze pe geam, imi zic in gand, incercand sa imi dau seama de ce nu pot sa tac din gura, in loc sa inrautatesc situatia. Imi arunca o privire fulgeratoare, apoi brusc afiseaza un zambet fericit. Ce ? Cum? Ma intreb in gand, facand ochii cat cepele si clipind des. Zambeste? Zambeste! Asta inseamna ca trebuie sa ies de aici. Dar cum? Sigurele mele iesiri sunt usa care da spre hol, si atunci ar trebui sa fug pe scari pana in camera mea, si geamul, dar noi suntem la etajul zece. Pana jos e mult si eu nu am parasuta. Incep sa rad nervos si fac cativa pasi inapoi, insa, din nefericire, ea se apropia de mine, zambetul ei infricosator largindu-se din ce in ce mai mult.
- Ah hahaha, uite cat e ceasul. Trebuie sa-mi fac temele, ii spun eu, ducandu-mi mana stanga in spatele capului si scarpinandu-ma incet, incercand sa ma apropii cat de mult posibil de iesirea din bucatarie, dar mama continua sa se apropie de mine, mentinandu-si expresia neschimbata.
- Care teme? Azi e sambata! Ai uitat? Intreaba ea. Si tu nu iti faci temele niciodata, continua ea.
- Nu-i adevarat! Am facut un proiect saptamana trecuta si am luat zece, ii spun eu, incrucisandu-mi mainile la piept.
- Si pentru ce ora era proiectul ala? Intreaba ea, ridicand sceptic o spranceana.
- S-se...sexologie, spun eu, oftand.
- Ma gandeam eu. Singurul lucru la care poti sa iei zece e perversitatea, spune ea, ranjind din nou.
- Multumesc, ii replic sarcastic. Acum ma simt ca un obsedat sexual.
- Nu esti departe, replica ea, apropiindu-se si mai mult de mine, facandu-ma sa inghit in sec. Dau sa ma strecor si sa ajung in hol, dar ea ma prinde de guler, inainte ca eu sa pot face ceva. Fir-ar ea sa fie de educatie fizica. Acum regret ca am chiluit de la sport. Ma trage dupa ea pana la blatul de la bucatarie, aproape de chiuveta si de un morman de vase, care mai mult ca sigur imi apartineau mie si imi da in mana un burete si detergent, gest pentru care eu o priveam nedumerit. Ce sa fac eu cu astea?
- O luna fara televizor, telefon si in timpul asta, o sa faci curat in casa si o sa speli toate vasele din casa. Si ah, da. De acum inainte o sa te supraveghez la teme, sa fiu sigura ca ti le faci si ca nu mai stai treaz noaptea ca sa joci jocuri sau sa vorbesti cu iubirile tale interzise.
- Care iubiri interzise? Intreb eu, total revoltat de pedeapsa mea si de ultima parte mentionata.
- Vecina de douazeci si cinci de ani de la etajul unsprezece care face yoga dezbracata, spune ea, facandu-ma sa vreau sa ma pitesc si sa ma bag intr-o gaura din care sa nu mai ies vreodata.
- De unde stii tu despre asta? Murmur eu.
- Ea mi-a spus, replica ea. De asemenea, mi-a aratat si mesajele fierbinti pe care i le-ai trimis.
- Ma duc sa-mi fac curat in camera, spun eu, incercand sa fug si sa scap, inainte sa mai mentioneze si alta boacana. Parca ar fi spion antrenat special de fortele speciale. Nu poti sa scapi de ea nici in gand, imi spun eu, luand-o la fuga pe scari, aruncand buretele si sticla de detergent la intamplare, fara sa ma uit ce s-a intamplat cu ele.


Ajuns in camera mea, pe care nu aveam de gand sa o curat prea curand, m-am asezat pe pat si mi-am luat mp3-ul, selectand melodia mea preferata, Boa- Elephant, dand volumul la maxim, lasand soarele amiezii trecute sa-si reverse comorile luminoase peste mine.
Ce zi aiurita, imi spun in gand. Posibil cea mai rea dintre toate. Mi-am pus mainile sub cap si am inchis ochii, gandindu-ma la ce s-a intamplat azi, toata agitatia cu pariul si cu jocul de a cuplul si comportamentul ciudat al blondului. Nu parea deloc in apele lui, in special cum s-a puratat cu mine la sfarsit. Poate ca o sa-si revina dupa ce se termina nebunia aia. Oftez obosit si imi duc mana la frunte, acoperindu-mi ochii cu ea ca pleoapele sa nu-mi fie afectate de caldura daruita de astrul galbui si luminos. Poate ar trebui sa dorm putin, sa imi odihnesc trupul si mintea. O sa gandesc mai limpede dupa un somn bun.


Aparent, somnul meu a durat mai mult decat ma asteptam, dat fiind ca atunci cand am deschis ochii, am constatat ca e ora doispreze noaptea. M-am ridicat in capul oaselor, pasind usor pana spre geamul imens al camerei, care era luminata slab doar de luminile orasului care nu doarme niciodata. Am oftat, lasandu-mi fruntea sa se lipeasca de suprafata rece de sticla, simtind cum senzatia de raceala imi alina posibila durerea de cap. Prevedeam ca o sa am una, la cat am dormit de mult. Ar trebui sa ma duc sa iau o pastila...dar dintr-un anumit motiv, nu-mi pot lua ochii de la luminitele colorate ale masinilor ce zguduiau soselele, fara nicio directie anume, in cautarea unui scop....sau a mortii.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#18
Capitolul sapte ~

- Axel, trezirea, aud o voce cunoscuta strigandu-ma, iar o umbra poposea deasupra fetei mele, ca si paravan pentru soare. Murmur ceva si deschid ochii, dand nas in nas cu David care statea peste mine, la bustul gol si zambindu-mi copilaros.
- Te rog, spune-mi ca nu am facut nimic, ii spun eu, cu o voce de tanc plangacios care se simtea vinovat de ceva.
- Ah, nu-ti amintesti? Pacat! Ai fost minunat aseara, iubire, spune el, pe un ton gemut, iar eu am luat o perna si l-am lovit cu ea in fata, ridicandu-ma in sezut.
- Daca am fi facut cu adevarat ceva, m-ar fi durut pos-...si m-am oprit inainte sa continui sa spun o prostie.
- Deci daca am fi facut ceva, eu te-as fi dominat? Asta e fantezia ta? Mhm, imi place, sopteste el, iar eu m-am pus in genunchi, intorcandu-ma cu spatele la el, moment in care el a luat perna aruncata mai devreme si ma loveste cu ea peste fund. Am simtit cum mi se urca sangele la cap. Il omor, imi spuneam in gand. De data asta, il distrug cu tot cu perversiunile lui adorabile, asta...oribile. Mi-am scuturat capul de doua ori si m-am intors cu fata spre el sa-i spun vreo doua, insa disparuse fara urma. Huh? Visez?
- Sunt la dus, vin-o si tu daca vrei, il aud strigand. Si nu e un vis...Ce pacat!
- Daca ai nevoie de ceva cu care sa iti usuci capul, sa stii ca mama are o pusca, strig eu inapoi.
- Care cap? Cel care iti place tie cel mai mult? Intreaba el, neincetand cu prostiile, dar suntem asa de cand ne cunoastem. Pana si iubita lui crede ca suntem un cuplu. Brr, cuplu? Cu el? Nup, nu e posibil.
- Ah, aici erai, spune mama, aparuta din senin, facandu-ma sa sar in sus.
- Fac cu inima din cauza ta, i-am raspuns.
- Mai tarziu, spune ea. David o sa stea la noi o saptamana, continua ea. Mama lui e plecata in Elvetia si m-a rugat sa am grija de el pana se intoarce ea. Si cum camera de oaspeti a fost infectata cu gandacii vecinului de la etajul unsprezece, o sa doarma cu tine. Presupun ca asta nu e o problema, din moment ce sunteti un cup-...asta, foarte buni prieteni, spune ea, afisand un zambet fals, iar eu i-am aruncat o privire de gheata, gen : Iesi, nu ma mai tortura si tu.
- A patra persoana care crede ca suntem un cuplu, yey! Spun eu, sarcastic si deloc fericit.
- Buna dimineata, doamna Maya, spune David, iesind din baie doar intr-un prosop si pupand-o pe obraz, dat fiind ca o considera ca o a doua mama si asta e inca un motiv pentru care nu putem fi un cuplu.
- Buna, dragule. I-am spus lui Axel minunata veste.
- Um, inainte sa plecati...e o petrecere diseara la care trebuie neaparat sa ajungem si am auzit ca tinerelul e pedepsit, spune David. Tinerel? Si petrecere? Hah, nu o sa ma lase in veci.
- Pai daca e vorba de tine...Sa ai grija de el, bine? Spune ea, zambind fericita si iesind in pas vioi din camera. Huh? M-am lovit la cap si am ajuns intr-un univers paralel? Ce or fi pus aia in pastila pentru dureri de cap? Am clipit des, cu ochii cat cepele, de parca as fi vazut vreo minune venita din spatiu si am deschis gura sa spun ceva, dar apoi am lasat-o balta.
- Diseara o sa fim uuh, uhhh, spune el, fluturand putin prosopul si dand din fund .
- Ma duc sa sar pe geam, ii spun.
- Mai tarziu, spune el. Acum trebuie sa faci un dus si sa iei micul dejun, continua el, luandu-ma de mana si azvarlindu-ma in baie, aruncandu-mi prosopul folosit de el pe cap. Ew, imi spun in gand. Desi...nu miroase prea rau. Mno, acum chiar delirez. Arunc prosopul pe podea, aproape de cosul de rufe si intru in dus, dandu-mi cu capul de sticla rece si aburita. Ieri m-a sarutat, azi a stat peste mine pe jumatate gol si acum trebuie sa mergem la o petrecere de cupluri si sa dormim impreuna. Da' de ce sa nu ne si casatorim? Ma intreb, ironizandu-ma singur.
- Se racesc clatitele, il aud strigand din camera.
- Eu nu sunt motor turbo. Ma spal si eu cat de repede pot, ii raspund, in timp ce ma frecam cu sapun.
- Te speli sau faci altceva? Intreaba el, iar eu mi-am dat ochii peste cap.
- Ah, da, fac, spun eu, pe un ton gemut, mimand ceva ce nu am mai facut de mult.
- Sa te ajut?
- Nu, ma descurc si singur, ii replic. Parca ti se raceau clatitele.
- Aaa, daca le mananc cu tine, nu conteaza ca sunt reci sau calde. Tu aduci caldura in viata mea, spune el, incercand sa para romantic.
- Vezi Romeo, ca ti se spanzura Julieta de ventilator cu replici de-astea, ii spun eu.
- Julieto, oh Julieto. Unde esti tu oare? Raza mea de soare. Vin-o, te coboare.
- Din ferris wheel, dupa sase beri si o lada de hamburgeri, replic eu.
- S-a dus naibii tot romantismul, spune el, in timp ce eu imi legam un prosop de talie, terminand in sfarsit cu dusul, fara sa ma pufneasca rasul din cauza lui. Am iesit pe usa, nestiind ca el era rezimat de aceasta si aproape ca mi-a cazut in brate, dar noroc ca s-a prins de cleanta.
- Vad ca te-ai imbatat de atata dragoste, ii spun sarcastic. Hai sa manancam pana nu te prinde febra de Sheakespeare.
- Nu vrei mai intai sa defilezi debracat? Ma intreaba el.
- Ba da, ii replic sarcastic.
- Si ce mai astepti? Intreaba el, punandu-si mainile in san.
- Sa vina Hopa Mitica si Cenusareasa sa ma roage in genunchi, ii raspund.
- Vad ca iti plac basmele, spune el. Probabil cel mai mult alea cu printi, spune el, facand aluzie la parul lui blond si farmecul lui irezistibil.
- Si de multe ori, printul e broscoi, ii spun, iar el se preface sagetatat de o sulita invizibila care i-a rapus inima. Vai, ce drama, imi spun. Cat el se preface ca isi da ultima suflare, eu mi-am luat o pereche de boxeri albi, urmati de jeansi negri, la fel ca ai lui si un tricou galben cu mesajul : Shit happens. Yep, asa e. L-am luat de mana, aproape tarandu-l in jos pe scari si ghidandu-l pe ''ranit'' pana la bucatarie, la blatul plin cu mancare delicioasa. Imediat cum a vazut bunatatile ce ne asteapta, s-a vindecat in mod miraculos. Exact cum credeam, nu dureaza mult. Arata-i mancare si uita de tot. Nici nu am apucat sa ma asez pe scaun, pana cand el a si terminat tot ce avea in farfurie. Eu i-am luat farfuria goala, mi-am pus in ea o clatita din cele cinci pe care le aveam si i-am dat lui restul farfuriei mele, iar el mi-a zambit bucuros.
- Multumesc, spune el si ma pupa pe obraz, iar eu am rosit putin, dar am luat repede o gura de mancare ca sa nu se observe. Ce l-a apucat?

Restul zile l-am petrecut jucand jocuri, uitandu-ne la Tv si facandu-ne temele sub ochii de vultur ai mamei. Desi eram pedepsit, cat timp eram cu David, aveam voie sa fac de toate. Poate ar trebui sa se mute la noi, imi spun in gand. Compania blondului e amuzanta, in perfida laturii lui extrem de perverse si acum si a subitelor gesturi pe care le face, dar nu m-as putea desparti de el. Chiar si cand e cu Amy, el sta mai mult pe langa mine. Plus ca aiurita aia nu il lasa sa faca mai nimic si se plange in continuu cat de mult se plictiseste cu ea. Nici macar relatii intime nu intretine, din ce spune el. Ba e pe ciclu, ba e suparata, ba si-a pierdut pisica sau i-a fugit papagalul pe geam. Bietul de el, il compatimesc. Daca ar fi cu mine, ar.... Stai, ce?
- Ar trebui sa fim plecati deja, dar tu nici macar nu te-ai imbracat, spune David, trezindu-ma din transa. M-am ridicat de pe canapea si am fugit sus in camera, schimbandu-ma de haine, in unele de club, destul de mulate. O pereche de blugi negrii, stramti, cu lanturi atarnand in zonele mai joase, un tricou albastru inchis, neon, cu imprimeu negru si sclipicios si o pereche de tenisi negri cu tinte argintii. Asa, putin parfum si sunt gata de plecare. Abia astept sa ma intorc. Cine stie ce o sa fie acolo si ce o sa trebuiasca sa fac cu David. Dar poate asa il lasa Ryan in pace si terminam odata cu sarada asta. Mi-am luat telefonul si am iesit din camera, privindu-l pe blond, in timp ce el isi aranja camasa neagra, desfacuta aproape de tot, peste blugii albastri, taiati prin toate partile, unele dintre ele aratand mai mult decat era de dorit. Aiuritul, imi soptesc in gand. Mama a iesit din bucatarie, minunandu-se cat de dragut aratam si pupandu-ne pe amandoi pe frunte, spunandu-ne ca e vremea sa plec, dar nu inainte sa ne ameninte ca trebuie sa ne intoarcem inainte de ora doisprezece.
- Multumesc de indicatii, dar daca ne mai tii mult, o sa prindem miezul noptii aici, ii spun eu. Iesind afara, David a facut cu mana unui taxi, care a oprit imediat, minune pentru New-York-nezi. M-a luat de mana si m-a tras pana la portiera, deschizand-o galant si apoi azvarlindu-ma inauntru. Print, huh? Mi-am pus mainile la piept, intorcand capul intr-o parte, gandindu-ma la toata agitatia de acolo, la provocarile de care s-ar putea sa avem parte pentru a castiga si la toti ochii atintiti asupra noastra. O sa mor...

Ajunsi la club, David a platit pentru amandoi si eu l-am asteptat la intrare. Nici mort nu intru singur aici. El mi-a luat mana intr-a lui, asigurandu-ma ca nu trebuie sa-mi fac griji si am pasit alaturi de el inauntru, fiind intampinati cu fluieraturi si chicoteli. Asa am aflat ca, pentru orice cuplu care intra in club, este varsata o galeata cu petale de trandafiri, iar traditia clubului cere ca cei doi sa se sarute sub ploaia de petale. Si noi trebuia sa o respectam... L-am prins pe David de dupa ceafa si mi-am unit buzele cu ale lui, facand eu primul pas in ceva care s-ar putea termina prost. Buzele noastre frematau impreuna, muscandu-ne reciproc si impartind saliva dulceaga, frecandu-ne la sfarsit nasurile ca intr-un sarut al eschimosilor.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#19
Capitolul opt ~

- Uh, baby, nu stiam ca esti atat de salbatic, imi sopteste David la ureche, dupa ce am incheiat mult asteptatul sarut, urmat de aplauze zgomotoase si fluieraturi.
- Nici eu, se aude o voce din spatele, iar eu am sarit ca ars, vazandu-l pe Ryan, aparut din senin, cum isi apropie capul prea mult de al meu, simtindu-i respiratia fierbinte cum bate peste buzele mele, nestiind cum sa reactionez. Blondul isi arunca o privire ucigatoare si ma prinde de dupa talie, tragandu-ma departe de Ryan, iar eu am m-am bucurat fiindca nu-l placeam deloc pe tipul asta. Desi la aspect, arata destul de bine. Ochii albastri, parul castaniu inchis si buzele impodobite de doi cercei grosi cu pietricele. Insa felul lui de a fi era extrem de ciudat, iar zambetul pervers pe care il afisa de fiecare data, nu aducea nimic bun.
- Ce-ar fi sa facem schimb. Dupa ce l-am vazut pe Axel imbracat asa, ma cam infierbanta, spune Ryan, fara niciun pic de jena fata de baiatul cu care a venit de data asta, lasandu-l pe saracul baiat cu capul pe plecat si simtindu-se ca o carpa veche si folosita.
- Asta s-o crezi tu, i-o tai scurt, luandui-o inainte lui David, care se pregatea sa ii spuna ceva. L-am vazut pe Ryan cum zambeste malitios si apoi isi ia iubitul de mana, retragandu-se cu el undeva de cealalta parte a incaperii, lasandu-l pe David cu gura cascata si pe mine incarcat cu o tona de energie negativa. Auzi la el, schimb? Poate vrea sa-i schimb suruburile ruginite din cap.
- Hai sa mergem sa luam ceva de baut, spune el, iar eu am dat din cap, urmandu-l pe blond pana la barul cu bauturi scumpe si exotice. El a comandat pentru amandoi doua cocktail-uri de fructe si un pachet de tigari pentru el. In mod normal, as fi comentat, dar stiind cat de nervos era in momentul de fata, m-am intors putin cu spatele, lasandu-l sa fumeze linistit, pana se calmeaza.
- Inca nu mi-ai spus..., ii soptesc usor, ce trebuie sa facem si in ce consta probele.
- Nici eu nu stiu, raspund el, expirand fumul de tigare si tragandu-si scrumiera mai aproape de el.
- Minunat, mormai eu. Cine stie ce avem de facut.
- Stai calm, sunt eu langa tine. O sa fie bine, spune el, luandu-ma de mana si tragandu-ma mai aproape de el, respirand mirosul oribil de fum combinat cu parfumul lui dulce. Imi simteam inima cum incepea sa bata mai tare si l-am privit in ochi, lipindu-mi nasul de al lui, frecandu-l usor, iar el mi-a imitat gestul. Fruntile noastre se atingeau usor, in timp ce noi faceam schimb de aer, tragand in piept parfumul fiecaruia.

Un sunet de microfon se face remarcat pe o micuta scena, iar luminile toate au fost indreptate spre un asa-zis prezentator inalt si cu parul brunet, imbracat elegant, care tinea in mana o hartie. Vazand asta, eu si David am lasat paharele pe jumatate goale si ne-am dus acolo sa vedem. Cred ca acela era semnalul de inceput al concursului ala stupid. Dupa ce o sa se termine, o sa-l ucid pe blond cu Ryan cu tot. Am ajuns langa ceilalti participanti, in total fiind cinci perechi de cupluri gay si bisexuali, ca mine si ca David, si desigur Ryan si iubitul sau, pe care am aflat ca il cheama Jay.
- Cred ca o sa inceapa prima proba a concursului, imi sopteste David.
- Spune-mi ceva ce nu stiu, ii raspund.
- Uh, pisicuta e sarcastica, spune Ryan, care apare din nou de nicaieri, iar eu m-am abtinut sa nu-l pocnesc.
- Care e problema ta si pe cine faci tu pisicuta? Il intreb, constatand e doar cu putin mai inalt decat mine si mai scund decat blond.
- Pe tine, iubirea mea.
- Ryan, ti s-au incalzit piulitele? Il intreba David, bagandu-se in fata mea. Castaniul ar fi vrut sa-i raspunda, insa prezentatorul, arbitrul sau ce mama naibii era ala, s-a bagat peste noi, spunandu-ne sa venim toti in mijolocul cercului pentru prima proba. L-am lasat pe aiurit in pace si ne-am bagat in cerc, urmati de ceilalti participanti, luandu-ne fiecare cate un numar pentru perechea noastra. Al nostru era cinci, fiind ultimii. Sper sa fie cu noroc.
- Eu sunt Emo, spune tipul cu microfonul in mana, iar noi toti am lasat la iveal un chicotit la auzul acestei fraze. Emo vine de la Emoke, spune el, incercand sa ne explice, dar noua tot comic ni se parea. Bun, lasand gluma la o parte, o sa anunt prima proba a concursului de astazi si v-as ruga sa fiti cu totii atenti, continua el, desfacand hartia pe care o avea in mana si zambind siret. Sa faceti schimb de parteneri, dupa numarul cuplului, spune el, intr-un mod dramatic. Eu si David ne-am privit unul pe altul, intrebandu-ne ce pereche o sa ne pice si de ce. Care e scopul?
- Asta e o prostie, spune blondul.
- Si abia acum iti dai seama? Trebuia sa stii, ii spun eu.
- Bun, perechea cu numarul cinci sa faca schimb de parteneri cu perechea numarul unu, spune Emo. Ne-am uitat in jur sa vedem cine sunt numarul unu, si desigur, erau Ryan si Jay spre nefericirea noastra. Blondul cu celalat blond, continua el indicand spre Jay si David. Si brunetul cu castaniul, aratand spre mine si Ryan. Trebuie sa fie aranjat, imi spuneam in gand, privind ranjetul pervers al castaniului, care se apropie de mine si ma ia in brate, dar eu il dau la o parte.
- Pisicuta se lasa greu, spune el. Nu-i nimic, stiu eu cum sa te imblanzesc, spune el. Am vrut sa-i spun ceva si sa-l dau naibii, dar Emo intrerupe, dregandu-si vocea la microfon, constatand ca a terminat de anuntat celelalte schimburi, cat eu si Ryan ne luam la harta.
- Inca nu am terminat. Acum ca v-ati ales noii parteneri, trebuie sa petreceti jumatate de ora cu ei in baie sau in camera. Aici sunt cinci bai si cinci camere, deci aveti de unde alege, spune el. Eu nici nu am apucat sa vad in ce directie sunt incaperile mentionate, ca boul care era cu mine, ma trage si ma azvarle in baie, lasandu-l si pe prezentator cu gura deschisa. [/i] O sa mor...[/i]
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#20
Capitolul noua ~

- Pis, pis, pis, te-am visat azi-noapte-n vis, spune el, dupa ce a incuiat usa de la baie, lasand la iveala acealsi ranjet care nu aducea nimic bun si sunt foarte sigur ca punea ceva la cale. Speram doar sa scap intreg si neatins.
- Si ce ai visat? Cum te-am omorat in chinuri ? Il intreb, incrucisandu-mi mainile la piept si incruntandu-ma.
- In placeri, replica el, deschizandu-si slitul pantalonilor si cureaua cu tinte si caranii pe ea. Dezbraca-te repede, nu stiu daca o sa-mi ajunga doar jumatate de ora sa ti-o trag, continua el, iar eu am ramas perplex. Huh? Ce sa faca? Nu, in niciun caz nu-l las sa se atinga de mine.
- N-ai decat sa-ti faci laba. Eu nu fac nimic cu tine, ii spun, rezamandu-ma cu fundul de chiuveta, privindu-l plictisit.
- De parca ai avea de ales, imi spune el, apropiindu-se de mine ca o fiara ce nu vrea sa-si imparta prada. M-am departat putin, nestiind unde sa ma duc si daca ar trebui sa-l lovesc sau nu. Probabil orice as face, ar inrautati situatia, care e deja destul de rea. Dupa ce ies de aici, o sa-l jupoi pe David pentru ca m-a bagat in asta. Nu putea sa stea si el linistit, ii trebuiau lui afaceri, droguri, pariuri. O sa-i daram clubul in cap, cu pariu cu tot daca psihopatul asta imi face ceva.
- Haide iubire, sopteste el. O sa ne distram, o sa ne racorim putin, spune el, venind fata in fata cu mine si lipindu-ma cu fundul de a doua chiuveta ce era in spatele meu, simtind fiori reci pe spate, doar gandindu-ma la ce mi-ar putea face dementul asta.
- Vrei sa te racoresti? Il intreb, soptit, pe un ton senzual, iar el murmura un ''ihm''. Pai de ce nu ai zis asa? Intreb eu si dau drumul la robinetul din spatele meu, luandu-l pe Ryan de par si azvarlindu-l sub jetul de apa rece. Dupa circa cinci minute, cand fata i-a rosit de-a binelea, zbatandu-se si spunandu-mi sa-i dau drumul, l-am eliberat si i-am aruncat un prosop de hartie in cap, pe care el l-a luat fara sa comenteze.
- Nu stiam ca pisicuta e asa de dura, spune el, gafaind si respirand greoi, iar eu i-am aruncat o privire de gheata, la auzul numelui de ''alint''. Mi-as dori sa am gheare de pisica, l-as sfasia cu totul, imi spuneam in gand, vazand cum ii revine ranjetul ala tampit pe fata, probabil planuind sa ma ia prin suprindere si sa ma forteze. Mi-am scos telefonul, uitandu-ma la ceas, dorindu-mi ca cele treizeci de minute sa treaca cat mai repede posibil, numai sa constat apoi ca nu au trecut decat sase minute. Sase afurisite de minute, dintre care cinci mi le-am petrecut incercand sa-l innec pe asta.
- Hai, iubi. Nu face pe inabordabilul, stiu ca ma vrei, spune el pe un ton senzual, apropiindu-se lasciv , iar pe mine m-au trecut toti fiorii, doar imaginandu-mi cat de tare o are acum, la cum se vedea prin slitul desfacut.
- Nu fac, chiar sunt. Si dispari, ii spun, bagandu-ma repede in toaleta si inchizand usa, ca sa nu intre dupa mine, desi la cum a inceput sa tipe, semn ca era nervos, o sa-mi darame usa in cap. Unde esti, Superman cand are lumea nevoie de tine? In patul lui Batman si nu-ti mai auzit alarma de la atata dragoste? Mno, o sa ma omoare. Si eu prost, aici e si mai ingust, daca intra peste mine, nu o sa am unde sa fug, iar din incapere nu pot iesi, altfel o sa fiu descalificat. Sper ca blondul o duce mai bine ca mine. Ca la cum e Jay de timid, slabe sanse sa sara pe el, poate doar...invers? Nu, David o are pe Amy si mai sunt si eu. Eu? Huh? Ce tot spun? Noi nu suntem iubiti. Nu, cred ca lipsa de oxigen imi asfixieaza creierul. Ryan sigur il consuma pe tot cu nervii si cu tipetele lui de gorila in calduri, care tot tragea de usa ca nebunul.
- Ho, ca ies, strig la el si dau sa deschid usa, constatand ca am lovit ceva care cazut, facand o bubuitura puternica. Ori l-am lovit de castaniu, ori pe un hipopotan care trecea pe aici. Scot capul pe usa, vazandu-l pe idiot pe jos, tinandu-si mana la nas si leganandu-se dintr-o parte in alta, de parca ar avea purici.
- Te...
- Scuze, il intrerup eu. Vezi daca esti prea brutal. Nu ti-ar strica niste cursuri de yoga, sa inveti sa fii mai zen, continui eu si inchid iar usa, cum il vad ca se ridica de jos.
- Zen, zen, zen, striga el, lovind cu piciorul in suprafata de lemn vopsit cu alb care se deteriora la fiecare lovitura a sa. Parca ne jucam de-a cainele si pisica. Ugh, acum inteleg de ce imi spune asa.
- Daca te calmezi, sunt dispus sa negociem, ii spun, fiind totusi sigur ca nu o asculte, dar incercarea...moarte n-are.
- Daca ma saruti, raspunde el prompt, altfel o sa ramana numai aschii din cabina asta, iar eu mi-am tras o palma peste frunte. Nu puteai sa taci, huh Axel? Tu si gura ta mare care acum trebuie sa o astupe pe a lui Ryan. Am oftat adanc, stiind ca el nu o sa ma lase sa scap doar un amarat de sarut, tinand cont ca era in calduri si asta era destul de vizbil, asa ca am deschis usor usa si am iesit afara, lipindu-ma cu spatele de ea, asteptand pradatorul sa ma rapuna si sa-mi ia sufletul.
- Si daca incerci iar ceva...ma atentioneaza el.
- Nu, sunt cuminte.
- Plomiti? Ma intreaba el, iar eu am clipit si m-am uitat la el ca la masini straine. P-plo?
- Um...da? Ii raspund, fiind nesigur de raspunsul meu si nestiind ce sa cred despre starea mentala a castaniului. El se apropie de mine, ca o felina in plina actiune, punandu-si mainile de o parte si de alta a trupului meu si aplecandu-se usor, apoi cuprinzandu-mi buzele cu ale lui cu repeziciune, intr-un mod cat se poate de salbatic, facandu-ma sa simt furnicaturi si fiori placuti si electrizanti in tot corpul. Am gemut adanc cand m-a muscat de buza inferioara, sugand-o si lingand-o cu pofta, asemeni unei acadele cu aroma de pepene galben, pe care o adoram. Cine poate rezista tentatiilor?
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)