Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cochetarie criminala

#3
Hey Klau, cum am promis pe mess, am trecut pe la ficul tau si sa incepem cu comentul kilometric. Descriere este si imi place cum folosesti figurile de stil pentru a dat o nota de melancolie la unele lucruri. Ai fi putut sa descri putin biroul psihologului sau tinuta de office a secretarei, care apropo e o tinuta foarte frumoasa, dar in romana nu se gaseste sub numele de office, ci sub numele de costum de dama de afaceri, daca e sa il traduc mot-a-mot, dar exista stilul office si pentru asta iti dau un plus. La naratiune pot sa spun ca imi place, mai ales acel flash-back despre trecutul lui John, ai fi putut sa il fi descris pe Brian, dar ma bucur ca ai lasat o umbra mare de mister asupra ambelor caractere. Actiunea momentan nu e grabita si asta imi place, iar faptul ca repeti cuvinte, oricine le repeta, mai ales in scris, fara sa vrea. Am mai vazut in comentul anterior, ceva spus despre nu stiu ce distric si pot sa spun, ca in multe tari sau orase exista districte. Chiar si in Romania exista sectoare, iar fie care sector are primarie si politie. Acelasi lucru este si la districte, care poate sa cuprinda diviziuni ale orasului, care se numesc suburbi - Los Angele, New York, San Francesco, New Delhi, Paris, etc - in forma literala, dar in forma locala poarta numele de districte si eu nu vad nimic gresit, ca a pus cuvantul acesta in fic, incat sa se faca tam-tam din cauza lui. Vreau sa te felicit Klau, ca mai folosesti cuvinte din vechiul D.O.O.M. si nu prea bagi inseama noul D.O.O.M., care dupa parerea mea a fost facut de niste semi-analfabeti. Termeni medicali sunt folositi cu cap si deja imi cam pare rau de Alvin. In concluzie astept next-ul, nu prea m-am luat de semne gramaticale sau de greselile de tastare, ca nu ma ocup de asta - n-am chef de ele -, dar te-as ruga sa fi mai atenta data viitoare. Kiss you si astept next ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Cochetarie criminala - de Clau~ - 09-01-2013, 08:52 PM
RE: Cochetarie criminala - de Lain - 10-01-2013, 03:05 AM
RE: Cochetarie criminala - de Nywa - 11-01-2013, 07:41 PM
RE: Cochetarie criminala - de Lain - 11-01-2013, 11:30 PM
RE: Cochetarie criminala - de Clau~ - 11-01-2013, 11:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.035 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Minte criminala Ichigo. 10 5.934 19-04-2011, 10:44 AM
Ultimul răspuns: ..Chris.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)