Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Pariu cu moartea

#13
Capitolul 6

Zambesc amuzat, cand il vad pe Ash usor ciufulit si cam pierdut in spatiu, cand isi dadu seama, cu cine s-a ciocnit, accindental. Acesta se uita usor buimaciut la mine, lucru ce ma amuza si mai tare.
- Bu, spun, iar el ridica o spranceana, ascuzandu-si expresia de "intalnire cu moartea in persoana" si isi afisa una aroganta si ironica.
- Bu si tie, blondinule. Ar trebui sa ma mir ca esti aici, dar se pare ca si pentru tine am devenit un drog, imi spuse, punandu-si mainile in jurul taliei mele, facandu-ma sa pufnesc ironic.
- De fapt esti ca o guma de mestecat ce s-a lipit de talpa adidasului meu si nu pot scapa de ea, ii reformulez cuvintele, facandu-l sa isi dea ochii peste cap. As putea sa te intreb ce cauti afara, dar se pare ca ai venit la meseria ta, spun ironic trecand pe langa el, indreptandu-ma spre partea cealalta a strazi, pentru a-mi lua masina.
Ii aud pasi cum ma urmareau si il privesc cu coada ochiului pe pusti, fiind curios ce doreste de la mine. Cand aproape am ajuns in fata clubului, veni repede langa mine, luandu-ma de brat si trecand pe langa bodyguard-ul, scotand limba la el. Il privesc cu o spranceana ridicata si imi retrag bratul din mainile sale, mai ales cand am ajuns langa frumosul meu Ferrari, negru, cu geamuri fumuri si decapotabil.
- Am fost baiat dragut si te-am adus la locul de munca, acum daca ma scuzi, spun poloticos, scotandu-mi cheile de la masina si dezactivand alarma.
- Tu ai casa asa-i? Ma intreba, ignorand ironia mea, bagandu-se in fata mea, lipindu-si si mulandu-si trupul dupa al meu.
- Da, am si casa si masa si masina, de ce? Il intreb, dandu-i o suvita la o parte de pe chip, putand sa ii vad semnul lasat de mine, ieri-seara.
- Asa-i ca o sa lasi sa stea cu tine, un suflet pierdut..., ii pun un deget peste gura, facandu-l sa taca din gura, ascultand cu atentie.
Maresc ochii cand imi dau seama ca era falfaitul aripilor unui stol intreg de diavoli, ce se indreptau spre oras. Ii fac semn sa se urce repede in masina, apoi ma urc si eu, aprizand farurile de ceata. Ma asigur si intru in trafic, rugandu-ma ca lumina masini sa fie de ajuns sa ma lupt cu nenorociti aia, ca nu vroiam sa iau forma adevarata, din cauza leni. Il privesc pe muritor, ce statea calm in scaunul copilotului, afudandu-se in scaunele din piele neagra, cu incalzire incorporata. Cred ca nu fac nimic gresit, daca il gazduiesc o vreme si asa cam am nevoie de o mana de ajutor cu treburile prin apartament, spun, schimband viteza, facand un drift intr-o intersectie pustie, ca orice strada din oras la ora asta, cand vine stolul de diavoli. Pustiu...

Descui usa de la intrare, aprizand lumina pentru muritor, fiind intampinat de un motan mare, negru, cu ochii de un violet-intens, ca si ai mei in forma adevarata. Acesta miona si incepu sa toarca pe langa picioarele mele.
- Hades, vezi ca am adus un musafir si nu este mancarea ta, spun, lasand cheile de la masina pe un taler a unei balante, de pe dulapiorul cu papuci.
Iau motanul mare in brate, ce se agata de mine ca un copilas si incepu sa toarca, in timp ce isi misca coada intr-o parte si alta. Il duc in bucatarie, dandu-i de mancare, apoi il apuc de Ash de mana, ducandu-l in dormitorul spatios, cu un pat dublu, mereu facut, fiindca eu nu prea dormeam prin el. Cand vazu patul, sari in el, comportandu-se ca un copilas micut. Deschid dulapul si scot de acolo o camasa alba, arucandu-i-o in fata, apoi imi iau de pe noptiera de langa pat, tigarile si o scrumiera.
- Baia este prima usa pe dreapta, cum iesi din camera. Foloseste ce ai nevoie, camera e toata a ta, il informez si ma intorc spre pusti zambind amuzat. Vezi sa nu te pierzi prin pat, care e cam mare pentru un piticot ca tine, mai ataug tachinandu-l si iesind afara din camera.
Ma duc in birou, unde imi deschid laptopul, imi aprind tigara si incep sa mesteresc, cercetand hartile orasului. Trebuia sa gasesc locati bune, pentru a-mi amplasa camerele de supraveghere, apoi sa am o discutie personala cu nenorocitul ala. Aud usa de la camera deschizandu-se si apoi cea de la baie, semn ca pustiul s-a dus sa se spele pe trup. Chicotesc amuzat si ma ridic de la birou, iesind din incapere si ducandu-ma in bucatarie, uitandu-ma cu plictiseala la masa vrastie, pe care am lasat-o in urma mea. Trag aer in piept, iau un prosop de sters vase, punandu-l pe umarul stang si incep sa strang masa. Il aud pe Hades cum sari pe scaunul de la masa, iar ochii lui ma urmareau cu interes, cum strangeam masa, apoi am sters-o de firimituri. Imi spal vesela si o pun la loc dupa ce o sterg.
- Ce bucatar sexy si blond avem, dar vad ca sti sa speli si vasele, ma lua peste piciorul pustiul, facandu-ma sa imi dau ochii peste cap.
- Eu stiu sa si gatesc si mai stiu ce inseamna frigider. Sti tu, lucrul ala mare din stanga ta, de care te feresti de el, ca un drac de tamaie. Ia dai tu o raita prin el si poate imi faci si mie un sandvici, ca eu am plecat la munca in birou, mai spun, trecand pe langa el, dandu-i una peste fundul acoperit doar de o pereche de boxeri.
Intru in birou, asezandu-ma pe scaun, lasandu-ma pe spate si privind ecranul laptopului, care cauta pe harta clubul. Il vad pe Hades cum veni la mine, sarindu-mi in brate, lungindu-se pe genunchi mei si incepu sa toarca, inchizandu-i ochi cand am inceput sa il scarpin in cap. Pisica... ce animal interesant...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Pariu cu moartea - de Clau~ - 26-12-2012, 12:39 AM
RE: Pariu cu moartea - de Natsuru - 26-12-2012, 01:47 AM
RE: Pariu cu moartea - de Lexxu - 26-12-2012, 01:46 PM
RE: Pariu cu moartea - de Nywa - 30-01-2013, 07:56 PM
RE: Pariu cu moartea - de Kira's Scarlet - 07-02-2013, 06:50 PM
RE: Pariu cu moartea - de Clau~ - 03-03-2013, 06:57 PM
RE: Pariu cu moartea - de Michee - 04-03-2013, 07:35 PM
RE: Pariu cu moartea - de Nywa - 06-04-2013, 01:49 PM
RE: Pariu cu moartea - de Michee - 07-04-2013, 03:40 PM
RE: Pariu cu moartea - de Kira's Scarlet - 10-04-2013, 05:11 PM
RE: Pariu cu moartea - de Clau~ - 12-06-2013, 03:30 PM
RE: Pariu cu moartea - de Kira's Scarlet - 12-06-2013, 08:21 PM
RE: Pariu cu moartea - de Nywa - 05-07-2013, 01:43 PM
RE: Pariu cu moartea - de Kira's Scarlet - 05-07-2013, 04:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Pariu ca te fac?! Katsu 69 38.897 26-06-2013, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Pana cand moartea ne va desparti Beatrix LaVey 23 12.489 29-12-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Punem pariu [16-18+] Psike 60 23.308 26-07-2011, 10:29 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Moartea ÅŸi alte droguri. Lust. 6 3.019 22-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Dansand cu moartea Alee 7 4.619 25-06-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Hai sa ne jucam cu moartea andera 1 3.408 22-11-2007, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)