Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aveti vreo fobie?

#1
Intre frica si fobie exista o diferenta. Fobia e frica de ceva ce nu prezinta un pericol real sau frica de ceva ce nu-ti poate face rau. Eu asta intreb.

Eu am o fobie...fluturii. Bleah. Nu ma refer la molii, fluturii care zboara noaptea. Fluturii aia "frumosi" si "viu colorati" care zboara ziua din floare in floare. Ma ingrozesc doar cand ma gandesc la ei. Sunt scarbosi. Tremur cand vad unul. Mi-e scarba de ei. Nu as putea suporta sa fiu inconjurata de ei. Chiar si cand scriu postarea asta ma infioara gandul de-a sta intr-o camera plina de fluturi21 Bunicamea imi tot repeta ca "nu-ti fac nimic" sau "uite cat sunt de draguti" Da, ok man, nu ma deranjeaza sa-i vad ca zboara din floare in floare departe de mine, da` daca vad unu apopiindu-se de mine sau zburand aproape de mine fac urat. E o teama irationala de care nu pot sa scap orice as incerca. Si cand eram mica ajungeam sa ma ascund in cele mai ciudate locuri doar ca sa nu vad fluturi. Si normal ca prietenii mei ma luau in ras, pana s-a mai gasit unu` cu frica asta. Nu vad nimic frumos in fluturi, si aia de zi sunt mai inspaimantatori ca aia da noapte.
PS: Mai e cineva cu fobia asta?21
[Imagine: universul1.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Aveti vreo fobie? - de hero1hero - 14-07-2012, 06:45 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de AbiiShu' - 14-07-2012, 10:06 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de hero1hero - 14-07-2012, 10:20 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de Riynka - 14-07-2012, 10:29 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de Fiction - 14-07-2012, 10:51 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de hero1hero - 14-07-2012, 10:56 PM
RE: Aveti vreo fobie? - de Lia - 15-07-2012, 12:36 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce animalute aveti pe acasa? Magica Bloom 156 72.538 15-09-2014, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)