Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce animalute aveti pe acasa?



Am un caine,Schnauzer urias.Are vreo 13 ani,saraca,dar o iubesc mult de tot.
Am avut 4 broaste testoase,2 perusi,un canar,un hamster,inca 2 caini cocker si rotweiller,dar toti s-au dus 2


[Imagine: a3N1M5z.jpg]
[Imagine: zasDO0G.jpg]

Uh :3 iubesc pisicile in general. Le ador.
Prima, aceea de pe birou e Tantza. Sau era Tantza. Sper ca inca mai traieste. Am primit-o de la o prietena foarte buna, cat era un pisoias. Mi-a trebuit o luna doar sa reusesc sa o prind si sa ma joc putin cu ea. Cu el. Era baiat. A crescut mare si frumos, dormea cate 8 ore pe pat, nu aveam treaba. fericiti pana la adanci batraneti. Si apoi a disparut....
Imi e dor de el pentru ca a fost prima mea pisica. Daca s-ar intoarce....
Dar hai ca prea o dau in romantism :3
Cele trei ce dorm sunt, Lizzy, alb cu negru, Miko, alb, negru si crem si Fluffy, cea gri si crem. Pe Lizzy l-am primit de la aceeasi fata. Deci era minuscul si nici nu glumesc. A trecut prin clipe ce puteau sa ii fie ultime din cauza asta. Dar a crescut mare si frumos.
Pe Miko si pe Fluffy le-am furat, sa zic asa. De fapt asta am facut. Ele sunt fete. Verisoara mea le-a gasit si le-a adus la el pentru fata ei si intr-o zi cu soare, le vad ca se plimba pe la mine prin curte. Inca eram in doliu dupa primul baietel dar am zis ca le sterpelesc si pe ele, de ce nu.
Si uite asa acum am trei pisicute. Stau la curte, asa ca au unde sa se joace. Le ador.
Ah, mai am si un caine. O catea.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Hmm~

Eu am 3 caini : 2 rottweileri un mascul pe nume Igor si o femela Sasha , um cane corso pui de 3 luni, Max si 2 pisici maidaneze imperiale, Therra si Axel. ^^
[Imagine: jug0ly.gif]

Eu am un catelus, pechinez imperial (corcitura),noi ii spunem de obicei "Buti",dar il cheama Labus, nume dat de niste oameni ce lucrau la o fabrica, cea de la care l-a luat tatal meu pentru ca patronul vroia sa scape de animalele de langa fabrica, sincer nu stiu ce era in mintea patronului, pentru ca angajatii il adorau, oh well i guess its better this way, for me sure it is :D, acum e rasfatatul casei :).
[Imagine: NeZ2ziE.jpg]
[Imagine: MEVzYF0.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aveti vreo fobie? hero1hero 6 4.838 15-07-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)