Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Masca Destinului

#2
Ceau, ceau, Thomas! Asa cum am promis sunt aici sa-ti las o critica.
De asemenea consider ca nu numai gandurile personajelor trebuie scrise cu italics si intre ghilimele, dar si tipa care anuntase ca incepe meciul trebuia sa fie pus cu italics intre ghilimele. Sau cu linie de dialog.
Ok o sa incep prin ati spune ca scena de lupta a fost bine pusa la punct, bine structurata si dinamica, ceea ce eu apreciez foarte mult. Nu a fost plictisitor si am putut sa-mi imaginez intreaga scena, fiecare miscare.
Acum cifrele se scriu cu litere, doar anii sau un grup mare de cifre se pot scrie normal, dar asa: 1, 33, 122 se pot scrie in litere.
Prezentarea personajelor e ca la dosar si chiar daca scrii la pers. III-a consider ca mai bine sa nu te mai folosesti de o astfel de descriere, aici a mers intr-un fel sau altul... cred. A fost un consurs si restul, cateva date, bla-bla, dar pe viitor sa nu prezinti asa personajele ca nu citesti dosarul lor. Plus nu este necesar de atatea detalii: inaltime, culori, par si restul, desiugr ca le vei aplica dar ntr-o alta maniera si nu din prima - si misterul trebuie sa mai joace in piesa asta.

** Pe scurt a fost un capitol captivant, imi place cum descrii si actiunea s-a desfasurat foarte bine, insa pe viitor sa nu te folosesti de descrierea personajelor ca la dosar: se numea X, avea varsta de Y - daca ai dori sa faci asta mai bine inainte de a incepe ficul scrii la comentariul autorului biografia personajelor - pe scurt. <3
Si sa nu te lasi abatut fiindca nu ai comentarii, userii citesc nu sunt obligati sa scrie un com, oricum cu timpul vor veni si for comenta trebuie doar sa ai rabdare si sa nu inchizi ficul. Capisi? ^^

Succes in continuare si multa inspiratie!!


Ps. scrie si tu mai mic titlul capitolului, e mult-mult-mult prea mare.
Si treci pe la regulamentul de la FF fiindca sunt reguli noi care trebuie aplicate la povesti.



Răspunsuri în acest subiect
Masca Destinului - de Thomas - 12-07-2012, 09:05 PM
RE: Masca Destinului - de hiimera - 13-07-2012, 12:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Pe caile destinului Isoldie 9 4.764 16-04-2013, 12:49 AM
Ultimul răspuns: Isoldie
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.804 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Amoruri mascate/Masca amorului subit Turta Dulce 32 20.103 22-06-2011, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Incercarile destinului Claribel 26 21.926 21-07-2009, 03:55 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Masca sufletului Small_pink_dragon 10 6.113 19-06-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: Small_pink_dragon
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.656 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Calea Destinului*Beginner BlueTabs 4 3.610 27-07-2008, 12:50 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)