Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In dulci stiluri

#5
In tot amalgamul asta de ficuri yaoi si povesti care incep cu "Era o dimineata frumoasa" si continua cu multa melodrama fara rost, povestirile tale sunt ca o gura de aer proaspat. Sunt originale, sunt amuzante si sunt la obiect. Imi place ca sunt povestiri scurte, numai bune pentru o doza placuta de lectura (vreau sa spun ca nu trebuie sa astepti zile in sir dupa continuare). Imi place ca nu incarci descrierile cu epitete inutile si nu folosesti "expresii frumoase" doar de dragul de a le folosi. Imi place stilul degajat in care povestesti, imi place umorul care vine natural si nu pare deloc fortat, imi plac regionalismele care dau "charisma" textului (ma rog, daca se poate asa ceva). As putea sa spun ca mi-au placut infinit mai mult decat "Amintirile" lui Creanga, care sunt cam pe acelasi stil, dar asta nu ar fi un criteriu prea bun din moment ce multe lucruri imi plac mai mult decat scrierile lui Creanga. In fine.

De criticat, nu prea am ce, pentru ca nu am fost foarte atenta la greselile de scriere sau de exprimare, ceea ce e un lucru bun, pentru ca inseamna ca textul era foarte captivant. Daca ar fi fost ceva chiar foarte gresit, probabil ca mi-as fi dat seama. Oricum nu sunt eu in masura sa dau critici experte, mai ales ca mi-au placut scrierile tale.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
In dulci stiluri - de CyBeR - 05-07-2012, 10:50 AM
RE: In dulci stiluri - de CyBeR - 24-07-2012, 02:14 PM
RE: In dulci stiluri - de Mariaa - 15-08-2012, 01:18 AM
RE: In dulci stiluri - de CyBeR - 17-08-2012, 11:33 AM
RE: In dulci stiluri - de Unia - 23-08-2012, 02:04 PM
RE: In dulci stiluri - de CyBeR - 23-08-2012, 02:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Minciuni dulci Noesis 28 16.663 09-02-2012, 09:42 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.413 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)