Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One Shot

#1
O sa fac One Shot-uri de 2-3 capitole si voi incerca sa aduc repede nexturile.
Nu vreau sa criticati faptul ca e Yaoi si relatia este intre baieti. Criticati ideea, modul meu de a scrie si greselile pe care le fac. Vor fi si capitole +18, dar voi pune avertismentul inainte.

Varsta minima: 18
Gen: Yaoi
Limba: Romana
Observatii: Limbaj vulgar
Tipul de critica: La alegerea cititorului


Prima şi ultima iubire
Capitolul 1

- Vad că te-ai întors. Ce vrei acum?
- Ce vrea orice persoana ce intra aici, doar ca gandacul tau nu mă serveste.
Barbatul imi arunca o privire aspra si îi face semn tanarului de langa el sa plece. Ei, asta-i buna! Cred ca-mi pot lua gandul de la bautura mea.
- Daca nu te-a servit inseamna ca-si face treba, noi nu servim alcol minorilor.
- Glumesti! Pana acum am baut aici de mi-a sunat apa in cap si acum brusc nu mai vrei sa ma servesti. Ce mama masii inseamna si asta?
- Ai grija ce cuvinte scoti pe gura pustiule ca s-ar putea sa nu mai fiu atat de dragut. Seful a cerut sa nu mai vindem bauturi alcolice copiilor, chiar daca au buletine false.
Am ranjit la barbat. Se pare ca si-a dat seama ca bletinul meu e un fals. Ori nu e bine facut, ori par eu prea tanar pentru a avea 19 de ani. Stiam ca trebuia sa-i spun lui unchiu’miu sa treacă 18 ani, dar nu vreau sa ma laud ca am 19.
La naiba cu limita de varsta, orice persoana are dreaptul la libera exprimare, si eu ma exprim cu sticla in mana. Oricum nu pot intra în nici un alt bar de prin oras, am fost dat afara din toate.
- Ahh, la naiba, adu-mi un suc pana nu o iau razna. De portocale.
Il vad cu se indeparteaza razand. E asta-i buna, nu tu bautura si mai rade si ospatarul de tine. Asta-i sigur vina fratelui meu, o trebuit sa-l sun chiar pe el sa vina sa ma adune din bar saptamana trecuta. Tradatorul, imediat m-a dat în gat la parinti, vai de steau lui de medic. Asta-mi trebuie, fara bautură si femei voi ajunge la nebuni, sau mai rau,voi devenii gay. Am simtit cum imi ingheta sangele în vene doar la gandul ca as putea fi impreuna cu un tip. Doamne, te rog nu ma lasa fara femei o saptamana, mai bine renunt la bautura decat la funduri bombate si sani siliconati.
Andrei, ospatarul pe care l-am facut gandac cu cateva clipa in urma, imi pune sucul în fata si-mi arunca o privire de gheata. De parca mi-ar pasa, dar tipu n-are chef sa-si miste picioarele alea de gandac de langa masa mea.
- De ce dracu tot vi aici? Mai bine ti-am bea sucul si-ai disparea din bar pustiule.
- Auzi gandacule, mai bine miscate de la masa mea pana nu te strivesc. Poate că nu atii de ce acest bar e singurul in care pot intra, dar...
- Stiu foarte bine de ce nu mai ai dreptul sa intri in majoritatea barurilor din oras, dar tot nu suport sa vad cum iti misti fundul pe aici incercand sa atrangi atentia.
Ok, tipul asta si-a ceruto singur. Imi e martor al se sus, si al de jos, ca nu eu l-am provocat si ca ceea ce fac e pentru a ma apara. Imi las jos bautura si ma ridic intr-o clipa apuncandul pe saten de gulerul camasii. Ochii lui verzi si mari ma priveau cu uimire, se pare ca nu se astepta sa-l atac. Il imping in zid destul de tare sa-i aud spatele trosnind urat. Nu i-am rupt nimic, inca, asa ca n-are de ce sa se planga. Ii eliberez camasa si el cade gramada pe podea. Toate privirile erau atintite asupra mea, toti ma priveau cu ura si dezgust.
- Esti un demon.
- Si tu probabil ca esti ingerul care a incercat sa ma opreasca pentru binele oamenilor din jur.
Satenul a ridicat mana dreapta aratandu-mi degetul mijlociu. M-am aplecat asupra lui pana ce chipurile ne erau la mica distanta.
- Inteleg ca vrei sa ti-o pun, dar nu o cere asa pe fata, oricum nu esti genul meu.
M-am intors la masa si-am pus banii pe ea apoi am luat-o spre iesire. Toate privirile ma urmareau de parca se asteptau sa explodez in orice secunda, sau sa scot pistolul si sa-i ucid pe toti. Sa se mai duca naibii, ma privesc pe mine ochii critici cand nu sunt nici ei cu nimic mai buni.
Am iesit din bar si ploiai s-a napustit asupra mea cu toata puterea. Acum imi amintesc de ce eram in bar, afara natura era dezlantuită. Il injur în gand pe fratemiu, pe gandac, pe mama si pe tata, pe bunicu si pe primul alcolic din familie. Aveam o problems cu bautura, la fel ca tata si toti din partea lui. Cand eram mic tata a petrecut o buna pucata de timp la dezalcoolizare si il vedeam foarte rar, dar cu ajutorul unor oameni priceputi si cu vointă a reusit sa se abtina de la bautura. Acum nu mai are el probleme, dar am eu si bunicul. Nu cred ca vreti sa ne intalniti într-un bar. Bunicu e cu gura mare, iar eu cu pumnul tare, facem o echipa de neegalat cand suntem sub efectul bauturii. Prima mea noapte dupa gratii a fost cand aveam 14 ani, am fost la majoratul unui priten si am luat mult la bord. Anul dintre colegii mei de clasa a venit si el si o început sa facă baza de femiliile tuturor de la party. Eu erau deja cu fitilul pregatit, iar el a venit cu focul si l-a aprins. L-am batut sunt ochii petrecaretilor si ai parintilor prietenului meu. O trebuit sa vina salvarea sa-l adune de pe podea si politia m-a saltat atunci pentru prima data. Norocul meu ca parintii si fratele meu erau la nu stiu ce concurs in capitala, dar tot am fost certat urat de Eddy, un tradator si mincinos de primă clasa.
Gandurile mi-au fost intrerupta de vocea seducatoare a unei fete, atunci am realizat ca stateam in mijlocul soselei si cineva imi tinea o umbrela deasupra capului. Am ridicat capul privind ochii mari si caprui ai satenei din fata mea. Cine mai ii si asta? Cred ca am fost cu ea, dar nu-mi pot aminti exact cand. Are socea melodioasa, fara pitigalii enervante.
- Nu ti-a fost dor de mine motanel?
- Sigur ca mi-a fost, Amalia.
He he, se pare ca mi-am amintit, cine ar putea uita astfel de picioare lungi.
- Andreea.
- Si eu ce am spus?
- Ce spui, sunt singura si...
- E ocupat, e pedepsit, e terminat.

Nu am apucat să corectez capitolul, îmi cer scuze pentru greşelile de tastare.
Edit: Sper ca am scapat de toate dicriticile.



Răspunsuri în acest subiect
One Shot - de Sushi - 05-06-2012, 04:12 PM
RE: Sushi:One Shot ( Yaoi ) - de hiimera - 07-06-2012, 11:49 PM
RE: Sushi:One Shot ( Yaoi ) - de Sushi - 09-06-2012, 09:52 AM
RE: One Shot - de Daria - 09-06-2012, 12:10 PM
RE: One Shot - de Lexxu - 17-06-2012, 10:08 PM
RE: One Shot - de hiimera - 19-06-2012, 11:34 PM
RE: One Shot - de Sushi - 23-06-2012, 03:38 PM
RE: One Shot - de hiimera - 23-06-2012, 10:44 PM
RE: One Shot - de Lexxu - 24-06-2012, 01:06 PM
RE: One Shot - de Sushi - 20-09-2012, 10:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One shot-uri Muad'Dib 1 2.444 05-06-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  one shot Alany Aysee 3 2.878 26-12-2009, 04:07 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  One-shot Trix 0 1.683 14-01-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Trix
  One-shot andera 0 1.589 04-10-2008, 11:22 AM
Ultimul răspuns: andera
  One-shot Sloth 0 1.630 23-08-2008, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Sloth
  One-shot Candy_Addicted 0 1.879 05-07-2008, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Candy_Addicted
  One-shot Little Star 0 1.691 03-07-2008, 11:17 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  One-shot ~X~LoVeLeSs~X~ 0 1.951 09-05-2008, 10:31 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~
  One-shot Red Baron 0 2.009 05-05-2008, 07:27 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  One-shot ShyLie 0 2.010 22-04-2008, 10:19 AM
Ultimul răspuns: ShyLie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)