Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de importante sunt soundtrack-urile din animeuri?

#1
Ce parere aveti de ele si cat de importante vi se par?

La fel ca intr-un film, atunci cand se aude o melodie pe fundalul unei scene dintr-un anime, mie una imi trezeste mai multe emotii. Daca doua persoanese lupta, sa saruta, plang, rad, viseaza... evident trebuie aleasa o melodie pe masura. Atat end-ingurile cat si opening-urile mi se pare ok pentru un anime. Chiar daca as acoperi imaginea si as asculta doar melodia ar fi bine.
Pentru voi cata importanta are un soundtrack? Ati putea reusi sa privi un anime fara ele? Ati simti acelesi sentimente?

Pe o scara de la 1 la 10, pentru mine, cu siguranta 10 i-as da. Mi-as fi schimbat oarecum parerea daca as fi urmarit o gramada de animeuri prost facute, in care soundtrackurile nu erau potrivite, gen ala plangea in hohote si bagau o melodie happy cu versuri pe (ne)masura.
Nu cred ca sentimentele traite vor fi la fel daca nu sunt acompaniate cu o melodie pe masura. De obicei cele fara versuri sunt mult mai ok, pentru ca nu iti atrag atentia asupra lor, ci o mentii pe actiune.



Răspunsuri în acest subiect
Cat de importante sunt soundtrack-urile din animeuri? - de Rain - 05-05-2012, 03:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)