Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Sacrificiu

#6
***
She’s like cold coffee in the morning…

,,I-am simtit respiratia calda pe gat, cum se intindea langa mine in pat si ma lua in brate. I-am simtit buzele atingandu-le pe ale mele intr-un sarut patimas si lenes de dimineata. Eram pe jumatate adormita insa cand mi-am deschis ochii l-am vazut pe el.”
-Neata frumoaso. Ce ai vrea la micul dejun?
-Nimic specific Jess, orice mi-e bine.
-Vrei sa stam astazi si sa lenevim impreuna?
-Cum de nu ai lucru?
-Mi-am luat o zi libera sa o petrec cu tine. In ultima vreme am fost atat de ocupat cu firma incat simt ca te-am neglijat.
-A trecut intr-adevar destul de mult timp de cand am stat impreuna, doar noi doi.
-Cum as putea sa ma revansez?
-Nu stiu. Cu siguranta gasesti ceva.
-Astazi iti fac toate mofturile asa ca profita la maxim.
-Ce zici de ai incepe cu un masaj cu ulei si apoi ma mai gandesc de vreau sa facem o baie sau nu?
-De ce nu incepem prima data cu baia?
,,Jessie Wilson. Nici nu imi vine sa cred ca au trecut deja 3 ani de cand suntem impreuna. El este varul primar a lui Nikky si in acelas timp cea mai apropiata ruda de sufletul ei, practic e ca fratele ei mai mare. Jess e cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am cunoscut cand s-a mutat din New York la liceul nostru… Din prima clipa mi-a atras atentia atat mie cat si a celorlalte fete din scoala. E inalt, parul scurt si blond mereu arata de parca ii era dat cu gel cand in realitate nu facea nimica cu el, ochii de un albastru intens in care te puteai pierde, un simt al umorului foarte bine dezvoltat, putin pervers insa foarte grijuliu cand venea vorba de persoanele la care tinea.
Ne-am imprietenit foarte repede si pe parcursul timpului mi-a devenit unul dintre cei mai buni prieteni. Cand aveam nevoie de ceva, un umar pe care sa plang, un partener de petreceri, cineva pe care sa il sun si la 3 dimineata de nu ma simteam bine, era acolo. Am inceput sa tin mai mult la el si sa il vad ca pe un potential iubit dupa un jumatate de an din momentul in care ne-am cunoscut pentru prima data. Mi-am dat seama de acest lucru in momentul in care observam ca devin din ce in ce mai iritata cand il apucau discutiile in legatura cu ce tipa s-a culcat la ultima petrecere sau pe care tipa ar vrea sa o bage in pat urmatoarea data…
-Ai putea odata sa taci din gura? Deja m-am saturat sa te aud cum te tot lauzi cu toate tarfele pe care le-ai avut!
-Ce te-a apucat Krystal? N-ai dormit bine azi noapte?
-Ba am dormit chiar foarte bine de esti chiar curios sa afli.
-Atunci nu inteleg care ti-e problema. Zici ca e prima data cand asisti la o discutie de genu.
-Nu inteleg ce e asa de fascinant sa te lauzi cu ditamai palmaresul pe care il ai. Daca te-ai lauda cu inexistenta ta relatie de durata atunci jos palaria. Insa, la cum te cunosc pe tine nu cred ca ai fi in stare sa stai cu cineva mai mult de o luna fara sa te apuce dracii sa o inseli.
-Chiar crezi asta?
-DA!
-Atunci lasa-ma sa iti demonstrez contrariul…



Răspunsuri în acest subiect
Sacrificiu - de AngelsCry - 28-04-2012, 04:39 PM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 29-04-2012, 11:14 PM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 02-05-2012, 01:15 AM
RE: Sacrificiu - de Hope - 02-05-2012, 07:38 PM
RE: Sacrificiu - de Tsuki31 - 02-05-2012, 11:16 PM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 03-05-2012, 12:22 AM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 03-05-2012, 09:39 PM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 10-05-2012, 01:45 PM
RE: Sacrificiu - de AngelsCry - 08-06-2012, 04:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Sacrificiu si iubire Nywa 21 11.194 09-04-2013, 05:24 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Iubirea Inseamna Sacrificiu [+16] hinata_rock 0 2.292 22-12-2009, 03:55 PM
Ultimul răspuns: hinata_rock


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)