Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Forgot the past

#10
offf...vad ca nu ai mai pus niciun capitol :| ...
In comentariul de mai sus nu am criticat cine stie ce,dar,acum ca nu am ce face,iau la puricat tot capitolul >:) :

*Fata tremura din toate incheieturile,dar acest lucru il incanta pe Kaname.Ami[,] adunandu-si toate fortele[ar suna mai bine spus"puterile",pentru ca nu este un fic despre super-eroi],il impise si o lua la goana.Fata alerga,alerga in continuu fara sa se opreasca,[ar merge mai bine punct si vrigula(;)sau sa incepi o noua propozitie]pe strazile intunecoase si ascunse se auzeau decat tocurile de la pantofi si respiratia aceasta,care parea sa fie din ce in ce mai deasa.Kaname nu se lasa asa de usor,si a urmarit-o[/urmarind-o] pana ce ajunse pana la caffenea[se scrie "cafenea"],dar a renuntat [/pentru]ca[il puteau vedea o gramada de oameni.
Ami intra,dar mergea agale[cum naiba intra si merge agale in acelasi timp?],fara sa dea atentie barbatilor care o fluierau fara nici o degajare pe fata,dar din neatentie dadu peste un baiat mai inalt decat ea,cu parul saten si foarte ciufulit,[merge punct si virgula pentru a nu mai crea discomfort in timplu cititului]ochii ii erau caprui iar fata era rozalie.Acesta purta o pereche de pantaloni negri ca smoala,o bluza visinie si un palton negru.La gat avea un lant cu un cap de bou[puteai spuen mai usor ca lantul avea un pandant] iar zambetul de pe fata ii dadea un aer de baiat rau.Ami[virgula (,)] cand il vazu se facu'[nu are niciun rost apostroful deoarece nu este o abreviere ci o alta forma de trecut a verbului] toata rosie ca racul,iar cu greautate murmura un "Scuze".
-Nu-i nimic,dar ce sa[s-a] intamplat cu tine de esti de transpirata si agitata,apropo eu sunt Andrew!spuse baiatul .
-Pai am alerga[/alergat] si eu putin de nebuna,a da eu sunt Ami!spuse fata mai mai[mergea foarte bine doar cu un singur "mai"] sa plesneasca de rusine.
-Hai ca eu trebuie sa ma intalnesc la o masa cu prietenii! spuse baiatul.
-Aaaaa da[virgula (,)] si pe mine ma asteapta prietena mea.....[dupa puncte de suspensie se incepe de obicei cu litera mare]spuse fata cu regret in voce[/pentru] ca nu mai poate[/putea*foloseste o singura forma a verbului,adica imperfectul,care se foloseste cel mai mult atunci cand povestesti la persoana a3a] continua conversatia dintre ei doi.[pai parca baiatul plecase]
Ami incepuse sa grabeasca pasul,deaoarece prietena ei incepuse sa dea beep-uri incontinuu.
-Hooo ca am ajuns[parca spuneai ca este o fata bogata;atunci,si vocabularul ei nu ar trebui sa se limiteze la asemena exprimare]!spuse Ami cu multa indignare in voce.
-Dar ai intarziat jumatate de ora!spuse Ayame cu un ton de cearta.
-Pai s-a luat psihopatul ala de Kaname de mine!ii raspunse Ami.
Ayame este cea mai buna prietena a lui Ami.Acesta[poate /aceasta] are[/avea] parul lung si roscat ca focul,ochii ii are[/avea] albastii ca cerul si fata este[/ii era] albicioasa.Fata este[/era] imbracata cu o rochie alba care are[/avea] un decolteu destul de generos care ii scoate[/scotea] in evidenta sanii voluptosi si rotunzi.[expresie cam intalnita]
Fetele comanda[/comandara] barmanului[nu ai este necesar sa spui "barmanului] sa le aduca 2 coctailuri[/cocktail-uri].Fetele sorbeau linistite din lichidul colorat care continea 40% alcol[in priml rand se scrie 'alcool',in al doilea rand,nu prea ne intereseaza informatia asta],dar deodata se aude[/se auzi] un sunet zgomotos,[punci si virgula (;)]niste oameni care bause[/bausera] peste masura se luoase[/se luasera] la bataie[virgula (,)] iar cele doua fete[virgula (,)] speriate[virgula (,)] isi luase[/isi luara] gentile si plecara acasa.[foloseste si tu o singura forma a vervului,nu sapte forme*cum ti-am spus si mai sus]
Ami mergea linista[virgula (,)] pana la un moment data[/dat] [virgula (,)] cand cineva o lua de mana cu brutalitate si o tranti de peretele rece din spatele acetaia.Anonimul ii puse mana la ochi[virgula (,)] iar cu cealalt[/cealalta]mana ii prinse mainile ei[nu mai necesita sa spui "ei"*se subintelege] subtiri deasupra capului,iar cu gura ii incatusa gura fetei,explorand in disperare gavitatea[/cavitatea] bucala a brunetei.Fata simtea un sentiment ciudat care ii incoltea inima,dar nu stia ce fel de sentiment,un sentiment de neplacere sau unul de placere.Ami incepu'[nu necesita apostrof*ti-am mai zis de ce] sa tremure,chiar daca si-a dat[/isi daduse] seama cine putea fii[/fi],parca se simtea in al noulea cer,incepuse sa ii placa si ii raspunse la sarut cu mai multa pasiune decat a fost sarutata pana acum de barbat,dar cineva a venit si la[/l-a] trantit pe anonim de perete.[ai fi putut aici sa bagi un alt alineat]Surpriza,anonimul era chiar Kaname[virgula (,)] iar "salvatorul'' era Andrew.Baiatul o lua pe Ami in brate si fugi cu ea.Acesta se oprise in fata unui Poche[/Porche] unde o lua pe fata si o baga in masina.Satenul incepu'[sti care e greseala,banuiesc] sa conduca,dar cand Ami isi dadu seama ca acesta conducea in sens opus al casei ei,incepu sa urle,dar Andrew ii dadu o palma si lesina.[propozitie super-seaca]
Ami incepu'[...greseala*mi-e lenbe sa o mai specififc] sa se trezeasca,deschise ochii si vazu[mai bine merge "observa"..."constata"] ca era intr-o camera[virgula (,)] legata la maini si la picioare,iar la gura aveai[/avea] un calus.
-Frumoaso,vad ca te-ai trezit!spuse baiatul dandu-si bluza jos.


ok...deci...comul de mai sus care l-am dat nu a fost decat o minciuna :D,se pare.
daca te uiti mai bine,aspectul textului tau isi cam pierde din frumusete din cauza exprimarii,greselilor gramaticale sau ortografice mult prea frevente],si din cauza expresiilor/cuvintelor mult pra intalnite si in alte ficuri.
Concluzie:ai mult de muncit,dar nu este imposibil sa te ridici.Acorda mai mult timp corectarii capirolului,sau,macar,atunci cand il scri,scriel cu placere,nu il scrie pentru ca"Vai Good!Ma piseaza aia de pe Zup la cap sa pun continuarea" :D...
Chuuzzz....:-h[/quote]
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .



Răspunsuri în acest subiect
Forgot the past - de Corina. - 23-11-2008, 10:33 PM
RE: Forget the past - de bastard_in_love - 24-11-2008, 07:44 PM
RE: Forget the past - de Corina. - 24-11-2008, 07:54 PM
RE: Forget the past - de Ryuu - 26-11-2008, 11:16 PM
RE: Forget the past - de Xoxo - 27-11-2008, 08:17 PM
RE: Forgot the past - de Kali?! - 28-11-2008, 08:38 PM
RE: Forgot the past - de Corina. - 01-12-2008, 09:02 PM
RE: Forgot the past - de Denny - 01-12-2008, 10:03 PM
RE: Forgot the past - de Apathy - 15-12-2008, 01:16 PM
RE: Forgot the past - de Xoxo - 19-12-2008, 04:41 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  To remember the past. IzzieAd 0 1.664 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  The past is the new future Alexi 36 17.371 27-01-2012, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  Past vs .Future Lara 2 2.395 08-01-2011, 11:01 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.142 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)