Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da , mult
50.00%
1 50.00%
NU
50.00%
1 50.00%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Viata nu e mereu roz

#4
Draga Maria, dat fiind faptul ca ai ales tipul de critica simpla o sa ma conformez.
O sa incep prin a-ti spune ca mi se pare un capitol banal, "fara personalitate", si pe deasupra si scurt, nu pot intelege de ce anumite persoane se feresc sa scrie capitole lungi
Actiunea e grabita.Treci foarte repede de la un subiect la altul.Incearca sa detaliezi mai mult si lasa lucrurile sa mearga de la sine,nu le mai grabi.
Desi personal nu ma dau in vant dupa prea multa descriere aici ii duc dorul.Faptul ca spui cum e afara,ce culoare are parul ei si cu ce se imbraca nu inseamna descriere.Nu ai conturat absolut deloc personajele.Practic nu am aflat nimic despre ele.Pe viitor ,atunci cand vrei sa creezi un personaj incearca sa pui accent pe ceea ce vrei sa evidentiezi :personalitate,suflet,aspect fizic,etc.
Faptul ca narezi la persoana I te "obliga" sa dai mult mai multe detalii.Evita sa repeti cuvintele si ai grija la folosirea timpurilor verbale.
In mare cam atat am avut de spus.Astept continuare,care sper ca va veni.As fi destul de dezamagita sa vad ca ai renuntat la fic.

[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O





Răspunsuri în acest subiect
Viata nu e mereu roz - de Maria - 01-03-2012, 09:09 AM
RE: Viata nu e mereu roz - de DiZ - 02-03-2012, 09:46 PM
RE: Viata nu e mereu roz - de ohaio_angel - 03-03-2012, 10:34 PM
RE: Viata nu e mereu roz - de mady - 04-03-2012, 05:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.370 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  Mereu impreuna yaoi maniac 3 3.036 27-10-2010, 05:48 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)