Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Story of me (Gaasaku from Naruto)

#6
Hey Alyx ! Hmm , sa vedem ..pentru inceput ideea fic-ului este interesanta dar tot odata si cam abstracta. Nu mi-am dat prea bine seama , care este defapt ideea. Eventual dupa cate ai spus tu va fi ceva GaaSaku , dar in rest o invalmaseala de actiuni. Cum a mai spus si Sayu , actiune ' curge parca-i unsa ' , de altfel , ai adaugat dialog din plin si sentimente nu prea.
Referitor la primul capitol..hmm , ciudat faptul ca ai explicat cum se fardeaza ea in 3 randuri , dar emotiile pe care le simtea la acea intalnire , in nici macar un rand . Adevarat , pute-ai descrie ce a simtit ea cand a primit o palma de la iubitul ei , apoi sarutul acestuita cu blonda . Lipsesc unele detalii , unele propozitii nu au sens ..pe viitor , defapt in urmatoarele capitole adauga ceva mai mult suspans , miser ..nu adauga idei asa de " umplutura".
Si la capitolul descriere mai ai ceva de lucrat. Nu inetelg , de ce ai preferat sa descri cum arata baia in loc sa descrii sala unde se tine petrecerea . Hmm ..pentru mine , detalile legate de spatiul in care se afla un personaj , unde actiunea este importanta , este esential. De altfel si atmosefera..
Caracterul personajelor este cam abstract , din cate am inteles eu din ce am citit , Sakura nu este prea innebunita dupa iubitul ei , nici macar nu stiu daca a simtit gelozie cand el s-a sarutat cu fata aia. Detaliite legate de trairile personajelor chiar nu pot sa lipseasca..
Al 2-lea capitol este ca un " cocktail " de dialoguri. De altfel , la fel ca si in primul capitol , dateliile lipsesc. Sakura a pus o intrebare , apoi Tsunade a raspuns asa ..de chestie. Macar daca dadea mai multe informatii..prea multe personaje apar de-odata , prea putina actiune prea mult dialog ..cum am mai spus mai ai de lucrat la povestire.
In concluzie , fic-ul are o idee buna , dar tot mai trebuie extinsa , dezvoltata ..astept si urmatoarele capitole ca sa-mi fac o idee mai buna. Sper ca nu te-am suparat , dar eu spun sincer ceea ce simt..daca ai ceva nelamuriri , nu ezita sa ma intrebi. SPor la scris si te-am pupat !


EDIT Daria: 24. NU se va cere scuze la finalul unei critici. Daca nu se face atac la persoana ( vezi regula 2 pentru ce se considera atacul la persoana ), scuzele NU au ce cauta in comentariul/critica respectiva.
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Alyx - 07-02-2012, 01:16 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de DiZ - 07-02-2012, 01:20 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Alyx - 06-03-2012, 04:30 PM
RE: Story of me (Gaasaku from Naruto) - de Hope - 12-04-2012, 03:35 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.391 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.173 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki
  o_O Naruto fic O_o(a story about sasuke and sakura) Dizzy 27 40.436 24-02-2009, 11:00 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 10.455 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  my naruto story buono_miyabi_momoko_airi 2 4.280 14-08-2008, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)