Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Ucigasul iubirii

#3
Captiolul 2
Rapirea I

Pov Sakura
Mergeam linistita spre scoala gandindu-ma la visul de noaptea trecuta.Nu stiu cum dar simt ca cineva ma urmareste.Ma intorc cu o oarecare ezitare si vad....nimic.Singurul lucru pe care il vad este un geep negru.Ma intorc la loc si imi continui drumul,dar se pare ca masina aia mergea dupa mine.Incep sa ma panichez si sa maresc viteza pana ajung la alergat.Masina inca ma urmarea dar din fericire,se opreste la un semafor.In timp ce alergam departe de acea masina imi intorc capul si ma uit la sofer.Singurul lurcu care il puteam vedea era faptul ca era imbracat intr-un contum cu manecile suflecate,dar chipul era in intunericul din masina.Imediat imi dau seama ca am ajuns la scoala,asa ca intru rapid inauntru.Ma duc in clasa mea si ma asez in banca.Prietena mea cea mai buna,Hinata vine langa mine si incepem sa vorbim.Eu ii dezvalui visul meu si intamplarea din aceasta dimineata lasand-o fara cuvinte.Nu peste mult in clasa isi face aparitia si Ino cu clonele ei.Lui Ino ii placea sa batjocoreasca pe oricine gasea.In special pe mine.Asa ca aceasta vine langa mine si langa Hinata si incepe sa faca misto de noi.
-Si...cersetoarelor..ce mai faceti?
-...
-Apropo...ce bine aratati astazi,de unde ati luat hainele?Din gunoi?
Eu si Hinata incercam sa le ignoram dar ne era cu totul imposibil,asa ca in mintea noastra ne rugam sa vina odata dirigintele.Imadiat isi face aparitia si dorinta noastra,dirigintele apare si ii da lui Ino un 2 pentru ca a gasit-o in afara bancii.
Dupa ore
Orele au trecut,asa ca ies pe poarta scolii incantata de notele mele luate astazi.Am luat un 10 la fiecare materie.Mergeam pe o straduta,iar deodata aud o sirena,iar o salvare trece pe langa mine cu 2 metri departare.Mai merg cativa pasi si dau de o multime de oameni.Unii plangand,altii incercand sa ajute.Acolo era si politia care incerca din rasputeri sa ia informatii.Ma strecor prin multime si vad...un cadavru de barbat.Nu parea sa fi fost omorat de mult timp.Ma indepartez cu pasi marunti de cadavru pana ajung acasa.Intru in casa,imi salut bunica si ma duc in camera mea.Din fericire eu mi-am facut temele in clasa asa ca sunt libera.Imi las ghiozdanul si merg la masa.Termin de mancat si merg afara intr-un parc apropiat.Am inceput sa ma plimb uitandu-ma la luna ce se oglindea intr-un mic lac.Micile cristale cadeau din cer imbratisand pamantul de gheata.
-Ce face o fata ca tine singura la ora asta?Aud o voce din spate care parea ca nu are intentii bune.Ma intorc cu spatele si dau de doi ochi de culoarea sangelui.Ma dau doi pasi in spate si ma izbesc de un alt trup.Un blond cu o coada la spate si niste ochi albastri.
-Ce e scumpete ti-e frica?Imi spune primul "musafir".Nu-ti fa griji...o sa se termine repede.Continua acesta apropiinduse de mine si zambind rautacios.La nas imi este pusa o batista,iar in fata ochilor imi apare doar negru...




Răspunsuri în acest subiect
Ucigasul iubirii - de Kim - 22-01-2012, 08:10 PM
RE: Killer of love +18 [SasuSaku] - de Daria - 22-01-2012, 08:27 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 24-01-2012, 09:37 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 29-01-2012, 05:22 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Miranda. - 04-02-2012, 11:02 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 09-02-2012, 09:08 PM
RE: Ucigasul iubirii +18 [SasuSaku] - de Kim - 07-04-2012, 11:33 AM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 21-04-2012, 12:47 PM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 20-06-2012, 08:20 AM
RE: Ucigasul iubirii - de Lia - 20-06-2012, 11:30 AM
RE: Ucigasul iubirii - de y2k - 21-06-2012, 04:24 PM
RE: Ucigasul iubirii - de RalucaGabor - 10-08-2012, 12:43 PM
RE: Ucigasul iubirii - de Kim - 07-10-2012, 09:26 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)