Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Exercitiu de imaginatie. Tema - Ceas

#7
Mă bag şi eu :].

Prima lucrare: Umm... cred ca daca iti dadeai mai mult silint£a, iti iesea ceva mult mai frumos pentru ca ideea e foarte ok. Am inteles in mare parte firul povestii, iar faza cu "Am invatat pe propria piele arsa, ca, in general, cafeaua nu se bea, se simte." m-a amuzat teribil. Dar felul in care ai incheiat-o, cu ultima propozitie, nu stiu... nu prea cred ca se leaga. Unele fraze suna mai aiurea (gen "izvoare de bale"), ai trecut de la o ideea la alta prea repede, dar per totul mi-a placut, oarecum. Bafta pe viitor.

A doua lucrare: Foarte draguta. Cred totusi ca ai acordat mare importanta acelui flashback, dar in rest nu ai mai conturat ideea la fel de bine. Adica... a devenit oarecum cliseic. Inteleg ca tipul i-a gresit tipei si ca ii pare rau... Si tot ai repetat cat de rau ii pare, dar nu ai mentionat ce i-a facut concret daca tot o iubea asa de mult. Nu stiu, poate ai vrut sa lasi oleaca de mister, cert e ca m-ai facut curioasa pe parcursul ficului (curiosity killed the cat, I know) si am ramas cam dezamagita cand am vazut ca nu ai mai scris despre asta. Oricum, descrierea de la inceput cu felul genial in care ai incheiat-o ("Mi-e dor de tine, fata care m-a facut sa iubesc cafeaua arabica.") compenseaza toate astea.

Cam atat de spus, pe langa completarile pe care le-a facut deja Derzy :].
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU



Răspunsuri în acest subiect
Exercitiu de imaginatie. Tema - Ceas - de Lia - 22-01-2012, 12:02 AM
RE: Exercitiu de imaginatie. Tema - Piramide - de Ada - 19-02-2012, 12:31 AM
RE: Exercitiu de imaginatie. Tema - Ceas - de Lia - 17-06-2012, 10:14 PM
RE: Exercitiu de imaginatie. Tema - Ceas - de Lia - 18-06-2012, 10:57 PM
RE: Exercitiu de imaginatie. Tema - Ceas - de Lia - 22-07-2012, 02:02 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Exercitiu de imaginatie. Tema - Halucinatie Lia 9 7.547 13-11-2012, 01:23 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Concurs - Proza - Original - Tema Lia 25 13.780 04-06-2012, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)