Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomandari

#3
Heroes- E un serial SF care urmareste viata a mai multor persoane cu puteri supranaturale. Ce pot sa zic? Este unul dintre preferatele mele, nu numai pentru ca ador de felul meu chestile supranaturale, ci pentru plot-ul atat de elaborat care ii da fiecarui episod o aura pozitiva de mister. Personajele sunt intrigante si mai ales ideea insine a serialului e ceea ce m-au facut sa ma uit la el.

Lost- Acelasi lucru si aici. Imi place ca sunt mai multe fire narative, cat sa cuprinda povestea fiecarui personaj. Daca am spus ca Heroes e pintre preferatele mele, atunci, cu siguranta, si asta va fi pe lista. Desi e un serial lung, merita (chiar merita) vazut.

Desperate Housewives- Stiu ca Lia deja l-a recomandat, dar nu puteam sa n-o fac si eu, pentru ca acest serial este prea bun ca sa nu fie urmarit. Cel mai mult mi-a placut faptul ca se imbina comedia cu tragedia atat de bine. Chiar si la cele mai triste episoade razi. Adica n-ai cum sa n-o faci pentru ca glumele sunt bune. Poate primele cateva episoade sunt mai plictisitoare, dar credeti-ma, este un serial extrem de bun.

How I met your mother- Seamana mult cu F.R.I.E.N.D.S, poate doar putin mai modern. Au glume excelente, comedie buna, n-am ce zice. Episoadele sunt scurte, de aproximativ 22 min fiecare, fix cat sa fie distractive fara sa te plictiseasca. Mie una chiar mi-a placut. Unele faze ale lui Barney, cel mai amuzant personaj, iti raman in cap. Foarte tare si asta.

Merlin- Il dadeau la un moment dat pe AXN, cred ca inca il mai dau. Desi pare copilaresc, si lumea zice ca nu respecta legenda si chestii d-aste (nu, nu o respecta, pentru ca ar fi plictisitor sa stii deja ce se va intampla) mie mi-a placut. Personajele sunt super, povestea e super, deci serialul e super 21.

Once Upon A Time- Deci povestea acestui serial e mult prea marfa. Toate povestile\basmele puse la un loc, personajele ajungand in lumea noastra dupa ce "the evil queen" a aruncat un blestem asupra lor in care ii alunga pe toti(inclusiv pe ea) intr-o lume fara finaluri fericite. Si aici, fiecare episod ridica misterul de pe un anume personaj. Partea naspa e ca e la inceput si are doar 18-19 episoade (e ongoing).

One Tree Hill- Abea am inceput serialul asta, dar chiar imi place. Sunt la sezonul 2 din 9. Tree Hill e un oras, iar serialul se axeaza in principal pe Lucas, dar si pe alte personaje. Primul sezon a fost mai mult despre viata de liceu, si d-astea, acum al doilea nu se mai axeaza atat de mult pe liceu, ci ...pe alte chestii, diferite chestii. Ma rog, eu zic ca merita vazut.

[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !




Răspunsuri în acest subiect
Recomandari - de Lia - 06-01-2012, 06:56 PM
RE: Recomandari - de Ryuu - 20-04-2012, 03:14 PM
RE: Recomandari - de Dragonz Eyez - 21-04-2012, 04:06 PM
RE: Recomandari - de Unia - 04-05-2012, 08:38 PM
RE: Recomandari - de DeDal N. - 30-05-2012, 04:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)