Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care este seiyuu-ul vostru favorit din fic? (voice actor)
Morikawa Toshiyuki
33.33%
6 33.33%
Miki Shinichirou
5.56%
1 5.56%
Mamoru Miyano
55.56%
10 55.56%
Noriaki Sugiyama
5.56%
1 5.56%
Total 18 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Between The Sheets

#19
Capitolul 7 - FINAL



(MIKI)



Nu am idee ce a fost in capul lui Mamoru de data asta! El de obicei se comporta normal, dar asta le-a intrecut pe toate. L-am mai luat in brate, dar acum a fost diferit. El a sarit pe mine pur si simplu. Nu in felul in care o faceam de obicei, ci mult mai intim. Nu pot sa mai gandesc nici cum trebuie dupa incidentul "Morikawa". Trebuie sa dau ochii cu el pentru a clarifica situatia, toti trei...Nu am de gand sa par un las in fata lui Mori, de fapt sa recunosc macar acum in ultimul ceas ca eu chiar il plac. Il plac in sensul de "iubire". Azi merg la companie si chiar daca nu am sa-l gasesc acolo, merg chiar eu la Axl.

Am iesit pe usa ca de obicei si era cat pe ce sa uit sa incui vila si sa nu-mi iau cheile masinii de pe masa, tot gandindu-ma la discutia pe care trebuia sa o avem. Acum trebuia sa-l tarasc si pe Mamoru, ceea ce nu era o problema, il conving usor pentru ca oricum ma urmeaza oriunde, mai nou. Dimineata m-a facut sa realizez de ce ma urma. El ma place in modul in care eu il plac pe Mori si trebuie sa-i explic purtarea mea rece fata de el, dar in asa fel incat sa nu-l ranesc prea tare. Nu am de gand sa ajung in fata lui Morikawa cu Mamoru bocind langa mine la auzul vestii. Tot ce trebuie sa-i spun e ca nu simt acelasi lucru fata de el, dar ca vom putea sa ne comportam ca mai inainte. Voi parea oricum jenat in fata lui cand va trebui sa -i dezvalui motivul meu, poate va fi socat sau poate nu, voi vedea la momentul cu pricina...

Ajung in cladire si dau exact de cine trebuia, in primul rand, Mamoru. Infuleca dintr-o gogoasa cu vanilie. Mai intai l-am lasat sa-si savureze gustarea, nu aveam de gand sa faca o criza si sa se inece cu vreo imbucatura.

- Stii, noi chiar tre' sa discutam, ceva serios. Nu stiu ce putea intelege Mamoru prin serios, dar observa ca ceva era in neregula dupa tonul pe care il folosisem.

- S-a intamplat ceva? Spunea cu o usoara nota de ingrijorare in glas.

- Da. Tu, eu si Morikawa trebuie sa vorbim.

- Morikawa? Parea Mamoru deranjat la auzul acestui nume. Ce treaba are el cu noi doi?

- Noi doi? Il intreb la randul meu pe Mamoru. Asta e problema. Noi doi!

- Ce vrei sa spui? Tot nu te inteleg. Imi vorbea Mamoru. Trebuie sa se casatoreasca cu tine cumva si nu stiam eu?

- Cam asa ceva! M-am rastit la Mamoru. Nu e ceva ce un pusti ca tine ar putea intelege.

- Aloo! Tu te-ai dat la mine primul. Vrei sa zici ca acum nu-ti mai place? Avea acum un aer de victima Mamoru.

- Eu niciodata nu m-am dat la tine, doar incercam sa-ti raspund ca sa fiu politicos, dar ca sa stii si tu parerea mea sincera despre de ce noi doi nu putem avea nu viitor e ca esti prea copilaros si nu stii ce vrei.

- Si tu la fel. Raspundea rece Mamoru. Alergi dupa tipi tineri ca sa-ti satisfaci tu fanteziile netraite pana la varsta asta!

- Gresesti. Il intrerupeam eu. Nu am avut timp de asa ceva pentru ca am pus munca pe primul loc si apoi sentimentele, iar acum regret. Daca am fost prost atunci, sa-mi fie de bine, acum nu o sa mai fiu. S-au schimbat vremurile.

- Tu imi tii mie o predica despre schimbarea vremurilor. Mai nou a ajuns generatia de varsta a treia mai cool ca astia gen eu. Spunea Mamoru la fel de impertinent, uitand aproape cine e mai in masura sa dea sfaturi.

Toti colegii nostrii din companie se stransesera ca la usa cortului sa vada ce se intamplase de se certau acum insusi Miki Shinichirou cu Mamoru Miyano in holul principal, dar numai persoana care ar fi trebuit sa fie la locul de fata nu era.

- Hai ca deja vad ca savureaza prea multi ce se intampla si conversatia nostra numai are sens fara cea de-a treia persoana. Il raspund lui Mamoru cu intarziere dupa ce constat cum se holba toata lumea. Mergem la AXL! Am strigat tragandu-l pe el de mana.

- Stai fiara, nu ma mai brusca! Tipa Mamoru de parca mergea la macelaria de pe bulevard.

Imi era rusine de modul in care s-a comportat Mamoru in fata tuturor si l-am smucit pe usa afara indreptandu-ne grabiti spre compania lui Mori.

- Sa nu-mi zici ca ati facut si...Nici nu mai apuca sa-si termine propozitia ca i-am si ars o palma peste unul dintre obraji. Era acum rosu ca focul, dar eu ma mai descarcasem totusi dupa cate zile am trait nedormite. Sa nu care cumva sa dea dracu sa-mi intoarca palma. El chiar o merita. Statea acum incremenit in fata mea si-si dusese mana pe locul lovit ca un copil mic atunci cand il mai altoiec parintii din cand in cand pentru vreo nazbatie.

- Esti rau! De ce ai facut asta? Se plangea Mamoru.

- Daca nu realizezi, cred ca ar trebui sa-ti mai dau o palma si pe cealalta parte! Ma rasteam la el in timp ce el chiar isi intoarse si celalt obraz.

- Loveste-ma! Striga el. Acum ai si fantezii BDSM cu mine! Tot spunea el fara sa se potoleasca. Nu aveam de gand sa fiu atat de josnic incat sa-i raspund provocarii si-l trageam incontinuare spre biroul lui Mori.

Bat la usa si se aude o voce familiara. Una pe care ce e drept nu am mai auzit-o in ultimele zile. Am evitat sa-l vad pentru ca-mi faceam rau singur si acum am suficient curaj sa infrunt totul cu capul sus, nu ca un las.

- Mori. Am spus de indata ce frumosul brunet se arata in fata usii. Nu ne-am vazut de ceva zile. Spuneam eu in timp ce Morikawa era vizibil suparat de Mamoru care acum mi se lipise de brat ca sa-i faca in ciuda. Mori trebuie sa ma asculti!

- De ce? Ca sa-mi spui ca acum esti foarte fericit impreuna cu Mamoru si ca poate in curand o sa va luati, ca v-ati mutat impreuna? Nu am nevoie sa aud, vad si singur. Isi plecase capul Morikawa.

- Da, deja am venit sa-ti dam invitatia si sa ne fii nas. Chicotea Mamoru.

- Tu sa taci! I-am tipat cred ca pentru a suta oara azi celui mai tanar asa-zis prieten.

- Acum tipi la el? Intreba Morikawa. Foarte frumos, certuri de cuplu, un pas bun.

- De ce ca sa-l iei tu? I se adresa Mamoru viclean.

Nu mai suportam nici un cuvant jignitor la adresa lui Mori din partea puslamalei asa ca i-am raspuns pe masura pentru a-i inchide o data si pentru totdeauna gura.

- Asta tot am incercat sa-ti spun...Se lasa deodata o tacere imensa in birou. Eu il consider pe Morikawa jumatatea mea, e ca aerul pentru mine si daca nu l-as fi placut cu adevarat nu as fi facut dragoste cu el!! Nu oricine ajunge in patul meu.

Mamoru ramasese in sfarsit fara cuvinte, iar gestul pe care l-am facut incontinuare i-a rispit lui Mori temerile, iar celuilalt i-a adancit tristetea. L-am sarutat pe Mori pentru prima oara treaz si el chiar mi-a raspuns fara sa se gandeasca. Avea acum lacrimi siroindu-i pe obraji, nu de tristete ci de fericire ca ce am simtit in noaptea aia unul pentru altul a fost real, nu doar un lucru facut la betie.



***



Urmatoarele luni au trecut pe nesimtite, iar eu si Mori eram ca in Paradis impreuna. Mamoru si-a dat seama ca a gresit si acum chiar sustine relatia noastra. Am facut chiar chiar si pasul cel mare, l-am cerut pe Morikawa. Am facut o ceremonie noi doi, Mamoru si Noriaki in Spania. Acum inteleg intr-adevar ca seman mult cu unul din personajele interpretate de mine, Katou Youji. Cine mi-a zis ca noi semanam chiar nu s-a inselat. Eu si proaspatul meu sot traim fericiti in vila mea. Exact cum mi-am inchipui t ca voi avea o familie si poate in curand o sa apara si un copil pe langa noi (sunt deschis in ceea ce priveste adoptiile).

Acum pot sa spun ca nu mai sunt un barbat singur.


Asta a fost ultimul capitol. Sper ca va placut. Le multumesc celor care l-au urmarit pana acum. Ma voi intoarce cu un fic nou. (FIC)
Ja Na ^^
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Răspunsuri în acest subiect
Between The Sheets - de YuneSugihara - 27-12-2011, 12:29 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 28-12-2011, 12:04 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 29-12-2011, 04:20 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de Liar - 29-12-2011, 11:49 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de hiimera - 30-12-2011, 10:02 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de YuneSugihara - 04-01-2012, 11:14 AM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de hiimera - 04-01-2012, 07:31 PM
RE: [yaoi] Between The Sheets - de Liar - 04-01-2012, 08:36 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 12-01-2012, 03:41 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 12-01-2012, 05:11 PM
RE: Between The Sheets - de Liar - 12-01-2012, 09:22 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 30-01-2012, 10:11 AM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 30-01-2012, 07:42 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 05-02-2012, 01:39 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-02-2012, 02:47 PM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 11-02-2012, 05:20 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-02-2012, 05:23 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-04-2012, 01:53 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-04-2012, 04:37 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 12-04-2012, 02:21 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 12-04-2012, 04:46 PM
RE: Between The Sheets - de Liar - 12-04-2012, 10:52 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 13-04-2012, 02:00 PM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 13-04-2012, 02:26 PM
RE: Between The Sheets - de AbiiShu' - 14-04-2012, 08:00 PM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 17-04-2012, 11:55 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 16-05-2012, 09:15 AM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 16-05-2012, 10:25 AM
RE: Between The Sheets - de YuneSugihara - 11-06-2012, 08:03 AM
RE: Between The Sheets - de hiimera - 11-06-2012, 08:47 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)