Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prietenie superficiala

#1
Este primul meu fic...sper sa va placa:D...astept critici ca sa ma imbunatatesc:D:*

Este minunatul anotimp de vara,in care florile muticolore stau zambitoare cu fata la sore.O fata se plimba pe plaja nisipoasa:Makena.Avea parul lung pana la posterior mai rosu ca trandafirul abea inflorit,niste ochii movalii ca floarea de liliac care nu inspirau nimic alteceva decat indiferenta.Daca te uitai la ea ziceai ca seamana cu un inger cazut din cer,dar daca ajungeai sa o cunosti,realizai cu stupoare ca nu-i pasa decat de propria persoana,tatal si fratele ei.Sutienul ii scotea in evidenta sanii mari si bine conturati,iar bikini albastrii ii scotea fundul bombat si picioarele lungi si zvelte.Se indrepta spre un baiat care era imbracat doar intr-o pereche de pantaloni scurti,iar pe bustul gol puteai definii patratele bine conturate in atatia ani de lucru la sala.
-Hei fratioare,ce faci singurel pe aici?intreaba roscata.
-Pai cautam niste fete cu care sa-mi petrec noaptea,tu ce faci pe aici?
-Eu am venit sa ma bronzez,ca trebuie sa capat o nuanta mai inchisa pentru uramtoarea defilare de modeling,si desigur pentru a lasa ratatii sa saliveze la corpul meu bine conturat.spuse roscata cu o sclipire in ochi.
-Da,se pare ca nu te-ai schimbat deloc Saya.zise Nick care se uita la bustul generos al unei fete ce trecea prin fata lui.
-Da la asta ma gandeam si eu in legatura cu tine.
-Hai ca trebuie sa plec surioara,ca am de rezolvat niste fete pe aici.Se pare ca sunt prea singurele si sa nu se plictiseasca.spuse baiatul in varsta de 17 ani care era de mult in fata.
-Ei bine daca tot am ramas singura,sa imi incep ziua la plaja cu niste exercitii usoare de incalzire.
Fata se apleca in fata si tot asa de vreo 3-4 ori.Baietii se adunasera in jurul ei si admirau demonul cu chip de inger din fata lor.Plaja era foarte aglomerata,dar Saya avea mereu cate 4 sezlonguri de care nimeni nu se atingeau.Apa abastra si cristalina nu inspira decat linistea si calmul enervant de pe fata fetei.
-Mai mitocanilor,ce salivati atat?Parca nu ati mai vazut fete frumoase pe aici,dar stati pe aici nu exista fete frumoase,doar pocitanii!spuse fata pastrandusi acelasi calm pe fata.
De odata se auzi soneria telefonului Sayei,era designer-ul ei Mike.Era una dintre persoane caruia ii permitea sa vorbeasca cum vrea in fata ei.El era cel mai cunoscut designer din toata Elvetia,era un baiat nu foarte inalt dar nici prea scund,avea in jur de 20 de ani,corpul bine lucrat il avantaja mai mult decat pe altii,si unul dintre cei mai doriti baieti.
-Hey you Saya!Ce faci acolo ce achizitii noi mai ai la picioarele tale?intreaba Mike.
-Pai uite sunt aici niste prosti care saliveaza aici la persoana mea,si ma enerveaza foarte tare!
-Vezi mai usor cu "enervatu" asta ca faci riduri draga,ai uitat?
-Aoleu,bine ca mi-ai zis ca altfel ce ma faceam?spuse roscata destul de panicata.
-Da,hai ca sunt solicitat la munca,trebuie sa plec.Bye!
-Ne mai vedem cand ma intorc in tara canu mai este mult si incepe scoala,desigur tati o sa-mi cumpere tot ce tine de ea: profesori,elevi,director etc,dar mai intai trebuie sa-l conving pentru ca daca nu o sa faca asa..ce o sa ma fac acolo?dar tot impun eu respect printr-un fel sau altul.Stai linistit!
*


**


***
Iata ca a sosit si ziua de 15 septembrie.In curtea liceului "Asazuki" toti elevii vorbeau despre doua fete care se parea ca sunt noi eleve ale liceului.Deodata o fata cu parul brunet,scurt pana la umeri cu ochii caprui ca,cafeaua de dimineata abea pusa in ceasca.Era imbracata intr-o fusta foarte scurta care ii scotea picioarele zvelte in evidenta,iar bluza care avea un decolteu generos ii scotea sanii bine conturati in evidenta care atragea orice privire spre bustul ei.
-Hey,ratatilor la o parte din fata mea,eu sunt aici ce-a mai importanta dintre toti si asa ca va rog la o parte,mai repede.spuse Mia cu o autoritate inspaimantatoare.
Toti baietii intorceau capul dupa ea,iar ea nici macar nu se uita la ei,era prea increzuta ca sa treaca peste orgoliul ei demn de invidiat pe care nimieni nu il calca in picioare.Daca se intampla asta avea deosebita placere de al intalni pe fratele mai mare al acesteia,care o iubea mai mult ca pe ochii din cap.Era un barbat in varsta de 20 de ani cu parul alb si lung,corpul bine lucrat se putea observa prin orice vestimentatie o purta pe nume Zane,care a preluat afacerile tatalui sau de la o varsta destul de frageda deoarece in urama unui accident de masina a murit.
Deodata clopotelul anunta inceputul orelor.Mia s-a bagat in fata tuturor ca sa poata sa intre prima,dar in fata ei se puse Saya care se parea ca si ea avea aceeasi intentie ca a Miei.
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]




Răspunsuri în acest subiect
Prietenie superficiala - de Kinder - 09-11-2008, 05:57 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kido - 09-11-2008, 06:05 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kali?! - 09-11-2008, 08:12 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kinder - 10-11-2008, 06:50 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kinder - 16-11-2008, 03:42 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kinder - 19-11-2008, 10:12 PM
RE: Prietenie superficiala - de Apathy - 23-11-2008, 12:39 PM
RE: Prietenie superficiala - de Kinder - 07-12-2008, 11:05 PM
RE: Prietenie superficiala - de Ryuko - 08-12-2008, 12:28 AM
RE: Prietenie superficiala - de Apathy - 08-12-2008, 11:55 AM
RE: Prietenie superficiala - de Kinder - 11-01-2009, 10:46 PM
RE: Prietenie superficiala - de Annya - 03-02-2009, 10:25 PM
RE: Prietenie superficiala - de Mitzuke - 10-04-2009, 09:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prietenie sau ura... Zuzy Is Angell 19 8.975 05-08-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 3 3.101 16-04-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 1 2.341 15-04-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Kiduutsa'
  De la prietenie la dragoste(sasusaku fic) buono_miyabi_momoko_airi 10 9.784 12-07-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Aira-chan
  Granita intre prietenie si iubire ileana 0 4.236 29-07-2008, 07:05 PM
Ultimul răspuns: ileana


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)