Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pur si simplu s-a intamplat

#4
Hey Onu' ! Sper ca nu te deranjeaza daca imi spun parerea mea sincera , obiectivul meu este sa te ajut . Zic si eu .. :D

Pentru inceput , pute-ai lasa spatiu intre cele doua titluri [ cel al ficului si cel al capitolului ] , asta doar asa pentru incadrarea textului in pagina . Ofera un aspect mai placut fic-ului .
In principiu , ideea generala a fic-ului mi-a placut . Mi se pare destul de originala .
Acum , pute-ai extinde mai mult cele intamplate , folosind si emotii , sentimente nu doar gandurile ei . Un cititor , trebuie sa simta prin intermediul personajului , actiunea , ca si cum ar fi de fazta. Daca grabesti actiunea , si nu povestesti in detaliu anumite aspecte legate de naratiune , fic-ul devine prea monoton . De multe ori gandurile personajului conteaza foarte mult , dar asta nu inseamna ca evitit sa folosesti si sentimente . Uneori am avut impresia ca ai confundat gandurile lui Kio cu sentimentele ei . Pute-ai descrie mai bine , dragostea ei fazta de Kail . Sentimentul de gelozie , de ura , poate si scarba cand a vazut ce fac cei doi baieti . Toate acestea ofera fic-ului mister , poate si emotie.
Dialogul predomina ..ai preferat ca personajele sa vorbeasca intre ele despre anumite lucruri , decat sa descrii tu , ce simt ele de fapt. Incearca sa folosesti cuvinte mai complexe , nu cele pe care le folosesti de obiceu pe strada .
De asemena actiunea este si prea grabita . Nici nu ai incheiat bine o intamplare , ca ai inceput brusc cu cealalta . Deodata era la cina cu cei doi , apoi fara sa-mi dau seama din nou acasa , plangand . Cum am mai spus ..trebuie sa adaugi mai multe detalii si actiune pe viitor .
In concluzie , imi place fic-ul tau , dar daca nu ai mai grabi actiunea si ai descrie mai bine personajele , mi-ar place si mai mult.
Bafta in continuare si spor la scris . Te-am pupat !
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 10-12-2011, 02:48 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 09-03-2012, 09:58 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Nirv - 11-03-2012, 11:05 AM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Hope - 09-04-2012, 03:26 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 10-04-2012, 01:44 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Hope - 11-04-2012, 06:03 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Oare ce sa intamplat? Ella.love.you 1 1.966 04-08-2012, 01:23 AM
Ultimul răspuns: andraportocala


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)