Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pur si simplu s-a intamplat

#2
Bun, in primul rand... Acesta e un fic scris cand aveam 13 ani si cer scuze daca vi se va parea mai pueril sau nu stiu... nu va captiveaza. il aveam in pc de ceva timp si am zis de ce sa nu il postez?
Nu simteam nevoia sa-l ,,redecorez'' ca sa fie mai bun, vreau sa-l lasa sa in starea ,,bruta'' ; originala.

Capitolul 3 De necrezut (partea a doua)

-Haide Kio! Mai repede! Il aud pe Kail cum tipa la mine fiind cu nervii la pamant.
-Asteapta putin, nu mai am mult. Si zicand acestea imi trec degetele lungi de pianist prin par, rasfirandu-mi bretonul taiat intr-o parte, asa cum imi placea mie. Mai arunc o ultima privire la tinuta mea compusa dintr-un tricou vintage, blugii mei preferati si balerinii negrii din piele intoarsa. Zambesc la vederea reflectiei mele in oglinda si cobor scarile hotelului inaintand spre amicul meu.
-Daca intarzii e numai vina ta! Ma intampina acesta asa cum ,se cuvine.
Ii spun sa nu mai dramatizeze situatia asa mult si ca sunt gata de plecare.
Eram in drum spre un local select unde urma sa ne intalnim cu Sebastian, iubitul sau, sis a-mi faca cunostinta cu el.
Deranjant, avand in vedere ce fel de sentimente nutream eu pentru Kail si el habar nu avea, ori nu dorea sa o observe. Imi coordonez mana la buza superioara, semn ca ma gandeam ca proasta la ce aveam sa-i spun iubitului barbatului pe care il iubeam. ,,Buna Sebastian, incantata sa te cunosc, pe dracu'. ,,Buna Sebastian, te urasc pentru ca ai aparut in viata lui Kail asa macar as fi sincera.

Cand ajungem acolo, nervoasa fiind, am dat peste unu' in treacat, din greseala. Si intamplarea a facut ca baiatul ala era chiar iubitul lui Kail. Si asta -Kail- l-a ajutat sa se ridice, iar eu am mormait niste scuze de mantuiala ca daca era dupa mine il loveam mai tare! Kail l-a imbratisat “calm Kio, calm- si a inceput sa-l pipaie pe fund fiindca acolo se ranise mititelul. Vai de mine! ce faceau si astia in fata mea, in fata tuturor oamenilor din local! Prietene te iubesc, chiar daca tu nu stii asta, dar, respecta-ma si pe mine putin.
Dupa acele scene care mi-au ,,inseninat” ziua am luat loc la o masa mai retrasa si am inceput sa-l studiez pe acel Sebastian. Nu pot spune ca rea urat... desi, mi-as fi dorit. Din contra, arata ca un inger! Parul blond deschis ca razele soarelui dimineata ii ajungea undeva la nivelul umerilor, marea albastra din ochii lui emanau multa caldura sufleteasca tenul laptos si buzele ca niste rozete si atat de subtiri te duceau cu gandul la o alta lume, una mai buna. Trupusorul firav acoperit de un pulover alb de angora si restul fizionomiei sale mi-au dat de inteles ca ea minion. Parea foarte fragil, iar Kail il privea cu o sclipire ciudata in ochi. Asa cum pe mine nu m-a privit niciodata. Ochii lui emanau multa dragoste si afectiune fata de cel de langa el. Chiar cred ca tinea mult la acel Sebastian si sentimentul era reciproc.
Brusc, ma simteam in plus asa ca m-am scuzat si am plecat de acolo. In drum spre hotel imi tot spuneam: ,,Ce dracu? Ce caut eu aici? Asta nu-i povesta mea, nu mi-e locul aici. ”

Am ajuns intr-un final si m-am aruncat direct pe pat adormind printre lacrimi stinghere si suspine adanci.
m-am trezit buimaca frecandu-ma cu mana stanga la ochi si am observat ca afara era noapte. Am aruncat o privire la ceas si acul indica doisprezece noaptea. Huh, ma simteam super odihnita si nu aveam idee ce sa fac. De somn nu-mi mai ardea. Si tot gandindu-ma si gandindu-ma mi se parea ca auzeam ceva. Si chiar auzeam! Erau sunete bizare, aproape imperceptibile. Mi-a zis ca, iar viseaza Kail urat asa ca m-am dus sa-l trezesc si sa-l linistesc.
Am intredeschis usa si ce mi-a fulgerat in fata ochilor ma facu stana de piatra.
-Nhh... ah, acolo! Oh, Kail! Mai mult...
Era insusi Sebastian intins pe suprafata moale a patului dublu, urland de placere. Kail se afla deasupra lui miscandu-se incet si senzual sarutandu-l cu tandrete pe cel de sub el.
Nu faceam nimic altceva decat sa stau si sa ma uit ca bou' la poarta noua. Apoi, la un tipat mai puternic al blondului mi-am revenit in simturi de parca ma lovise cineva cu o ranga. Am fugit cat ai clipii de acolo tremurand insa din toate incheieturile.
Ce puteam spune? Kail avea rolul ,,baiatului”.

[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 10-12-2011, 02:48 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 09-03-2012, 09:58 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Nirv - 11-03-2012, 11:05 AM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Hope - 09-04-2012, 03:26 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de onu' - 10-04-2012, 01:44 PM
RE: Pur si simplu s-a intamplat - de Hope - 11-04-2012, 06:03 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Oare ce sa intamplat? Ella.love.you 1 1.967 04-08-2012, 01:23 AM
Ultimul răspuns: andraportocala


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)