Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Toti avem nevoie de prieteni...

#1
“ Viata nu e asa cum ne-o dorim noi si nu putem face nimic sa schimbam asta. Am ales sa nu vad viata ca pe un rai cum spun unii, pentru ca atunci cand voi cadea de pe norisorul meu lovitura nu va fi chiar atat de dura.”

Un nou an scolar incepe si ca de fiecare data eu sunt eleva cea noua. Anul acesta mi-am propus sa ma concentrez pe invatat si sa nu imi mai fac prieteni care oricum ma vor uita mai devreme sau mai tarziu. Intru in clasa si toti ma privesc cu atentie. Din spatele clasei se aude o voce de baiat care imi spune sa ma prezint.
- Ma numesc Yui Natsuki dar nu va deranjati sa-mi retineti numele, oricum nu am de gand sa-mi fac prieteni pe aici.
Gasesc o banca libera si ma asez aruncandu-mi geanta langa scaun. Imi scot un caiet de schite si un creion si incep sa desenez. Clopotelul anunta inceperea orei si primul professor isi face aparitia. Nu cred ca are mai mult de 25 de ani si se vede ca la mai mult de jumatate din fete le place de el. Incepe sa strige catalogul si cum observa ca sunt prea ocupata cu desenatul ca sa raspund se ridica incet de la catedra si imi tranteste o carte in cap.
- Papusa la ora mea vreau sa fi atenta.
- Ma scuzati, nu mi-am dat seama ca a inceput ora.
- De data asta te las dar data viitoare vei fi pedepsita.
- Multumesc.
Minunat, am reusit sa ma fac remarcata din prima zi si nu cu lucruri bune. Profesorul incepe sa predea si pune cateva intrebari destul de usoare dupa parerea mea, la care raspund imediat.
- Domnisoara Yui vad ca esti destul de inteligenta. O sa ma prefac ca am uitat de incidental de mai devreme imi spune profesorul facandu-mi cu ochiul.
- Promit ca nu o sa se mai repete.
Orele au trecut destul de repede si ma pregatesc sa ies din clasa cand imi aud numele. Ma intorc si observ un grup de fete.
- Yui vrem sa facem cunostiinta si poate vrei sa iesim pe undeva acum ca am terminat orele.
- Nu prea am chef de iesit si cu atat mai putin de facut cunostiinta cu cineva asa ca am plecat.
Fara a mai astepta un raspuns parasesc in graba clasa. Ajung acasa, ma trantesc in pat si privesc pierduta tavanul pana cand adorm.
Soarele se inalta incet pe cerul senin si un telefon se aude sunand. Intind mana pana la noptiera si caut telefonul fara a-mi ridica capul de pe perna. Observ un numar necunoscut si il inchid. As mai dormi putin insa mi-a pierit somnul. Jigodia care ma deranjat o sa plateasca cand o sa aflu cine era. Ma ridic din pat si imi tarasc picioarele pana la baie, ma spal lenesa pe fata si pe dinti apoi ma intorc in camera si dau drumu la calculator si bag muzica in timp ce ma gandesc cu ce ma imbrac azi. Deschid usile dulapului de haine si privesc rafturile pline “ mama iar a exagerat cu cumparaturile”. Imi aleg o fustita scurta maro si o camasuta de aceeasi culoare apoi ma trantesc pe scaunul de la calculator citindu-mi mesajele. “ Un concert Dio peste 3 zile in Tokyo” nu pot sa pierd concertul asta. Privesc ceasul si observ ca mai am mai putin de o ora pana incep orele asa ca ma duc repede in bucatarie si imi iau cateva sandwish-uri dupa care imi iau geanta si ma indrept spre scoala. Cand ajung imi vad colegele stranse la o banca vorbind despre ceva insa nu am vrut sa trag cu urechea la conversatia lor asa ca m-am asezat in banca mea aruncandu-mi privirea pe geam. Nici nu am observat cand una dintre fete s-a apropiat de mine.
- Yui, iti place trupa Dio?
- Oarecum, daca urmeaza sa ma intrebi daca merg la concert iti raspund de pe acum ca da dar ca nu am de gand sa merg cu tine.
- De ce esti asa rece? Voiam doar sa stiu. Oricum ne vedem acolo.
- Mda, cum doresti.
Tot ce imi doresc e ca ziua de azi sa treaca cat mai repede…

Astept critici si sfaturi pentru a imi corecta ficul.



Răspunsuri în acest subiect
Toti avem nevoie de prieteni... - de azami - 30-10-2008, 04:12 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de azami - 30-10-2008, 05:55 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Flash - 30-10-2008, 08:17 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de azami - 08-11-2008, 11:01 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Flaw - 08-11-2008, 11:47 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Kali?! - 09-11-2008, 11:13 AM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Ayumi - 14-11-2008, 11:43 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Midori - 15-11-2008, 01:35 AM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Flash - 15-11-2008, 12:13 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Kazuki - 15-11-2008, 12:30 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de azami - 15-11-2008, 10:09 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Ayumi - 15-11-2008, 10:25 PM
RE: Toti avem nevoie de prieteni... - de Hana-chan - 16-11-2008, 11:42 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Am nevoie de tine Akiraaa 3 2.896 13-04-2013, 10:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.348 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.994 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Prieteni sau amici? Make-a-kiss 5 4.386 27-01-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Make-a-kiss


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)