Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Need for speed

#11
[center]Capitolul 5[/center]

Simteam cum cineva ma mangaia usor pe cap, dar stateam prea bine in patul moale ca sa deschid ochii, mai ales cand era atata caldura si moleseala in jurul meu. Un miros usor de mancare calda si aromata isi facu prezenta in nasul meu , ce ma facu sa deschid ochii gales. Ma intorc cu fata in sus, clipind gales, apoi maresc ochii de uimire, cand vad un barbat in jur de vreo douazeci si opt de ani, cu parul saten-inchis, lung pana aproape de jumatatea spatelui, lasat liber si puteam sa vad in urechia dreapta un cercel cu aspec coreean. Ochii de un caprui-aramii, usor obligi, priveau un punct din peretele din fata. Imi misc usor capul, iar mana inceta sa se mai joace in parul meu, dar scot un mic scancet de durere, fiindca ma durea tampla in partea stanga, ca si cand m-ar fi lovit un accelerat in plin.
- Buna dimineata micutul meu Sanosuke, ii aud vocea calma si profunda, amintindu-mi putin de vocea tatalui meu cand mai vorbeam din cand in cand la telefon. Cum te mai simti? Ma intreba, facandu-ma sa imi mijesc ochii intrebator.
- Sunt bine, dar cine esti tu? Il intreb curios, uitandu-ma speriat in toate partile dupa Ary, dar blondul nu era nicaieri.
- Eu sunt asa-zisul Cassie, dar numele meu real este Kim-Gil Hironobu si cred ca tu te uiti acum dupa Armando, spuse calm Kim-Gil, iar eu inghit in sec, marind ochii de frica lui, mai ales cand i-am vazut tatuajul cu o forna tribala pe partea stanga a fetei, de culoare rosie.
El facea parte din doua mafii foarte periculoase in Asia: mafia coreeana si Yakuza, fiindca cei care faceau parte din doua mafii, aveau tatuajul pe fata si era rosu. Imi facu semn sa il urmez si ma ridic cu oarecare sovaiala din pat, urmandu-l printr-un coridor obscur, luminat din loc in loc de becuri cu reglaz de intensitate. De cateva ori era sa imi dau gramada, daca nu ma tinea barbatul de brat, spunandu-mi ca nu vrea sa vada si altceva vanat la mine, in afara de capul spart si niste zgarieturi pe obraz. Ma incrunt, iar cand trec pe langa o oglinda, imi dau seama ce vrea sa spuna, fiindca, aveam fruntea bandajata si un leocoplast mare pe obrazul drept. Oare cu ce m-a lovit blondul, de mi-a spart tartacuta asta tare ce o aveam? Ne oprim in fata unei usi, iar din interior am recunoscut vocea lui Ary cum soptea cuvinte de alint la o persoana pe nume Eluveitie.
- Stai, ma opri coreeanul, cand am vrut sa apas cleanta in jos. Inainte sa intri in incaperea aceea, sa sti ca tatal tau cu tatal meu, ne-a logotit, imediat dupa ce te-ai nascut tu. Mama ta, cand a aflat, te-a ascuns. Eu am aflat acum un an ca traiesti si legatura ta cu Ary, asa ca i-a rapit sotia, obligandu-l pe el sa vina dupa ea impreauna cu tine, mai spuse, apoi ma privi o clipa o ochi si zambi dragastos, lasandu-ma fara respiratie.
Avea un zambet atat de frumos, de cald si de natural, incat aproape ma vraji pe loc, dar am scuturat putin din cap. Trag aer in pieptsi ciocanesc o data in usa, apoi o deschid, intrand temator intr-un salon elegant in stilul aristrocratic, cu tapiteri de matase si semineu de piatra alba de rau. Pe un divan elegant, incapator, statea Ary si langa el era o tanara de vreo douazeci si doi de ani. Ochii ei negri imi urmareau fiecare miscare pe care o faceam, astepand sa ii iau sotul de langa ea, cea ce nu aveam de gand.
- Da-mi un motiv in plus sa nu ii spun tatei sau lui Kim-Gil sa nu te omoare? Il intreb pe Ary, iar satena - sotia lui - ingheta automat de frica.
- Fiindca acasa ma asteapta o fetita de opt ani si un baiat de cinci ani, dar daca asta iti este dorinta Sabe, Eluveitie va intelege...
- Nu! Tip nervos, iar lacrimile si-au facut aparitia in ochii mei, dar trag aer in piept, icnercand sa ma calmez. Imi dorec sa nu te mai vad niciodata in viata mea, mai spus si ies din camera, fugind pe coridor inapoi in camera in care m-am trezit.
Ma trantesc pe pat si incep sa plang in hohote, fiindca ma sinteam tradat in cel mai urat hal posibil. Te urasc Ary...

- Armando a plecat inapoi in Mexico, il aud cum imi spune viitorul meu sot, in timp ce ma desena, fiindca eu stateam pe o parte in pat si il priveam pierdut. Esti prea suparat ca te-a mintit atata timp. Daca nu vrei sa imi raspunzi, sa sti ca si tacerea e un raspuns bun pentru mine, mai spuse brunetul, continand sa ma deseneze.
Atata timp s-a jucat cu sentimentele mele, incat am ajuns papusa lui si el papusarul meu. Simt cum ochii incep din nou sa ma intelepe, ce ma facu sa ma intorc cu spatele la Kim-Gil, fara sa imi mai pese ca i-am stricat desenul, pregatindu-ma sa tip la el, in caz ca imi spunea sa ma intorc. Am tresarit cand i-am simtit bratele puternice, incolacindu-se in jurul meu, lipindu-mi spatele de pieptul sau lucrat, cu muschi ce se contractau la fiecare miscare pe care o facea.
- Sanosuke, puiule, este de ajuns un cuvintel din partea ta, sa dau ordin ca el sa fie ucis...
- Nu! Tip, ca din gura de sarpe, sarind din pat ca ars, dar regret imediat, fiindca incaperea incepu sa se invarta cu mine.
Daca nu ma prindea barbatul de maini, imi dadeam gramada cu totul pe jos, lovindu-ma si mai rau decat eram defapt. Ma lua in brate ca pe nimic, asezandu-ma in pat, apoi l-am auzit cum dadu oridine sa vina doctorul, sa vada daca sunt bine sau nu. Inchid ochii de oboseala si fiindca ma dureau de la atata plans, incat simteam cum capul imi plezneste in doua. Trag aer in piept si ma scufund rapind intr-un somn, de mult dorit, fiind obosit de la atata condus pe motor, incat si fundul meu se bucura de o relaxare temporara...

Kim-Gil Hironobu a.k.a. Cassie
Eluveitie Oriero
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Need for speed - de Nywa - 13-08-2011, 10:13 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 13-08-2011, 10:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 14-08-2011, 09:16 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de alexutzy97 - 14-08-2011, 05:45 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 15-08-2011, 10:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Drama Queen - 16-08-2011, 09:56 AM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de HanniGram - 16-08-2011, 01:25 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 03-09-2011, 10:49 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 16-09-2011, 03:38 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Beatrix LaVey - 18-09-2011, 09:03 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 30-09-2011, 08:46 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 27-10-2011, 04:44 PM
RE: Need for speed [Yaoi +18] - de Nywa - 26-11-2011, 10:43 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 09-12-2011, 10:08 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Kimera - 10-12-2011, 07:45 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 24-12-2011, 07:36 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de dot dot curve :) - 26-12-2011, 02:07 PM
RE: [yaoi] Need for speed - de Nywa - 07-01-2012, 05:06 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 22-01-2012, 07:22 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 22-01-2012, 11:17 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 28-01-2012, 05:49 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 28-01-2012, 11:28 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 01-02-2012, 06:38 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 18-02-2012, 10:42 AM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 19-02-2012, 07:00 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 01-03-2012, 08:48 PM
RE: Need for speed - de AbiiShu' - 04-03-2012, 12:13 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 11-03-2012, 12:59 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 25-03-2012, 05:27 PM
RE: Need for speed - de Nywa - 08-04-2012, 01:15 PM
RE: Need for speed - de PervyTeoYaoi_Shinee - 08-04-2012, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anger and speed kyokusanagi 4 2.851 18-07-2011, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Leontina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)