Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone

#1
Guess who's back? Back again? Ella and Miky are back... Whaaaaaaaa :ha: Ca sa nu o mai lungim eu si Miky mai venim cu inca un fic in dotare si speram sa va placa. Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


Cap 1: Bun venit in lumea fotografiilor

Sasuke:

Stateam ghemuit dupa tufisul din aleea parcului central din Milano. Era o zi frumoasa de primavara, cu soare puternic care imprastia razele calduroase spre toti oamenii care incet, incet se dezmorteau dupa o iarna grea. Florile multicolore abia trezite si ele la viata, aveau un miros imbietor care defila grandiose prin aer, imbatand multimea de tineri iesita la o plimbare dupa orele stresante de scoala. M-am uitat la ceasul de la mana si am vazut ca acele lui aratau ora paisprezece si zece minute. Mi-am ridicat privirea si ma uitam atent prin toate partile ca nu cumva sa o scap, apoi brusc am vazut-o intrand in parc. “Fata mea” era insotita de niste prietene cu care, dupa mersul agitat si gesticularile dese, purtau o discutie destul de aprinsa. Se oprira langa o banca, unde vedeta mea isi puse mainile in san si privea furioasa spre una dintre amicile ei. Parul ei roscat cu tente blonde, era prins in doua codite impletite care ii dadeau un aer foarte jucaus. Rochia alba, simpla, vaporoasa si lunga pana la genunchi, era accesorizata cu o palarie maro in stil cowboy si cizme de acceasi culoare. Era absolut perfect! Repejor mi-am pus camera la ochi si am fixat-o. Lumina soarelui cadea minunat pe fata tinerei, iar cadrul era superb.
Cand eram gata sa apas pe buton, roscata ii dadu o palma blondei cu care se certa si pleca de acolo. Megea repede, cu capul plecat plangand, in timp ce eu inca avand aparatul la ochi, incercam sa tin pasul cu ea si sa nu dau cu capul in vre-un stalp. La un moment dat se opri, isi sterse lacrimile si respira adanc sa se linisteasca. Eu m-am ascuns dupa un cires batran, aria mea vizuala fiind tot pe fata. Era devastata, ochii ei de un albastru adanc ca al oceanului exprimau durere si suferita. Cred ca nu e tocmai momentul potrivit pentru o sedinta foto. Totusi exact cand m-am asteptat mai putin, o rafala puternica de vant se strani, ridicand rochia roscatei. Aceasta curpinse cu o mana palaria, ca nu cumva sa o zboare vantul, iar cu cealalata incerca sa de-a in jos rochita buclucasa, miscandu-si unduios corpul in acelasi timp. Isi muta privirea spre locul unde ma aflam, asa ca am profitat de ocazie si am imortalizat momentul. Ah, de cand astept sa ii fac fetei asteia o poza calumea. Am ranjit cand am vazut fotografia care, dupa parerea mea merita toti banii. Expresia tinerei era surprinsa, desi zambea, dar in acelasi timp avea o tenta de enervare si o nota sexy, care imi provoca un fior pe sira spinarii.
Cu singuranta ar trebui ca fata asta sa se duca la scoala la modeling, care din intamplare sunt inscris. Stiu, pare ciudat. Ce as cauta eu, un fotograf profesionist in devenire, la un liceu unde sunt inscrise viitoarele modele?! Simplu, dar straniu. La acea scoala pot intra si cei care vor sa desluseasca tainele fotografiilor. Numai ca la modeling accepta numai fete si la fotografi numai baieti de aceea cursurile sunt impartite in asa fel incat fetele sa nu se inmtalneasca cu baietii. Noi suntem dimineata, iar ele dupa-amiaza. Nu ai ce sa faci din cauza regulilor tampite ale directorului, cu toate ca uneori stateam dupa ore si le dadeam o raita fetelor. De ce sunt regulile facute, pana la urma? Ca sa fie incalcate, normal. Asa suntem capabili sa stim de ce sunt in stare si pe scena si in dormitor, in ciuda tuturor amenintarilor cu suspendarea.
Am inceput sa ma plimb prin parc in cautarea unei noi “victime”… cand peste ce am dat ! Amicii mei, Naruto, blondul gastii si cu capul in nori, impreuna cu Kiba, care e mai mereu pus pe sotii, erau destul de apropiati de Hinata Hyuga, bomba sexy de la modeling. Cei doi isi plimbau nestingheriti mainile pe trupul brunetei cu forme pline, care nu riposta deloc. Se pare ca voi baieti aveti chef de un ménage a trois. Am scos camera din geanta si i-am fotografiat pe cei trei.
-V-am prins, nebunatici mici, imi spun cu un ranjet imens pe fata.
-Pe cine ai prins?
M-am intors rapid si intruntat spre desteptu’ din spatele meu, caruia eram gata sa ii caftesc una, dupa sperietura asta. Acolo, in fata mea stateau Hiei si gagica-sa Amaye, un maniac al fotografiilor si o zapacita a modei. Hiei era cel mai realist din gasca noastra si totodata ca si fratele care nu l-am avut niciodata. Era brunet, tuns scurt, iar o parte a lui fiind vopsita intr-un roz tipator. Ochii lui erau la fel de albastrii ca si ai roscatei de mai devreme si probabil ce mi-a captata cel mai mult atentia si acum, si prima oara cand l-am cunoscut, a fost acel cercel din ureche legat cu un lant pana de cel din buza inferioara. El este la aceeasi liceu ca si mine, iar prietena lui este tot model i devenire dar nu la aceeasi scoala. Amaye cu parul alb prins mereu intr-o coada lunga si ingrijita de cal, parea o fata tare de treaba si timida la prima vedere, insa era o adevarata bestie a petrecerilor si o amatoare a aventurilor de-o noapte asta bineinteles, inainte sa il cunoasca pe Hiei. Acum, fie vorba intre noi, tanara s-a mai cumintit, insa brunetul imi spune ca uneori o mai apuca „setea” de nebunii si atunci cade lat daca ma intelegeti. Am scuturat putin din cap, apoi le-am arata celor doi porumbei despre ce si cine vorbeam.
-Sasuke esti un mare bastard, spuse Hiei ranjind diavoleste
Dupa ce analizara destul de mult poza, ca sa nu le scape nici cel mai mic detaliu, dintr-o data incepurea sa ma axeze cu privirea… sau mai exact prin zona fruntii. La un moment dat se oprira din admirat si afisara un zambet larg spre mine.
-Sas’ke nu imi vine sa cred cat de bine poate sa iti stea cu cercel smecher in ureche si cercel sexy in spranceana, imi spuse fata punanad o mana pe stranceana stanga si urechea dreapta
-Au! I-ati dracu’ mana idi… Amaya! Inca ma doare! Abia azi dimineata mi le-am facut, tip ca disperatu’ de la durerea provocata
Sincer sa fiu, nu prea imi permiteam sa o numesc oricum pe Amaya. De fapt daca ma gandesc mai bine nu imi permiteam deloc sa ii spun fetei decat pe nume. Era mult mai sigur pentru prietenie mea cu Hiei.
-Deci cand ai de gand sa le arati poza? Trebuie sa radem putin de ei, spuse Hiei stramband jucaus din nas
-Imediat ce ii vei intreba pe baieti in ce pozitie au pus-o pe Hinata, spun eu ironic
-Tipic lui Hiei, completa Amaye. Dar tot esti scumpul meu, incheie aceasta dandu-i un sarut scurt pe buze brunetului.

Mergeam linistit pe coridorul liceul, cautandu-i in toate partile pe Kiba si Naruto. Unde ar putea sa fie? Azi dimineata vorbisem cu blondul si sustinuse sus si tare ca va veni la ore cu amicul lui. Ma intalnisem si cu Hiei si de jumatete de ora incercam sa dam de ei.
-Hey Shikamaru nu i-ai vazut pe Kiba si Naruto? Il intreb pe prieternul meu rocker
-Nu, raspunse el repezit. Abia am ajuns.
-Sasuke aici de fata are sa le arate o poza cu care vor avea de furca ceva timp incolo.
Poti s-o mai spui odata Hiei. Am scos fotografia din mapa mea speciala si i-am dat-o si satenului sa o examineze. Nu s-a putut abtine si a scos un fluierat de uimire. Deodata am auzit un icnet de durere din partea cuiva, apoi i-am vazut pe cei doi nebunatici… tarand dupa ei o fata?! Bine de datat asta au intrecut rau masura! Ne-am repezit la ei, apoi imediat am smuls-o pe tanara din ghearele lor.
-Jos labele de pe ea nenorocitilor! Am stras-o la piept pe victima
-De data chiar ati intrecut orice limita, le spuse infuriat brunetul facand un pas in fata spre eie
-Ooo zau sa baieti! Sunteti doar gelosi ca noi am gasit-o primii! Spuse printe sughituri Kiba
Eu Shikamaru si Hiei ne-am aruncat priviri fugare unii spre altii, dand de inteles ca ne-am prins ca cei doi sunt morti de beti. Biata fata! Cred ca traumatizat-o rau de tot. Noroc ca am ajuns la timp. Tanara inca ma tinea strans in brate, vrand parca sa nu-mi mai de-a drumul vreodata. Pot spune ca imi placea. Imi dadea o senzatie placuta de caldura si liniste, parul ei lung si roz ca o bomboana dulce imi managaia usor pielea gatului, care se facu imediat ca de gaina, ochii ei verzi ca iarba cruda ma faceau sa ma regasesc, iar parfumul ei delicat de flori de cires ma imbata cu fiecare inspiratie. Cine o fi ea?!
-Iarta-i pe prietenii nostri, i se adresa calm Shikamaru. Se pare ca ei nu au mai ajuns acasa noaptea trecuta asa ca acum avem ceva de furca cu ei. Nu a fost cu intentie din partea lor.
-Are dreptate, am continuat eu. Deobicei nu sunt asa, dar ieri au avut o zi plina si o noapte si mai si. Stai linsitita esti pe maini bune, noi avem ganduri pasnice. Totusi ce cauti aici? Nu vreau sa par nesuferit, dar dupa cum vezi sunt numai baieti pe-aici.
-Ei bine tocmai ieri m-am inscris si mi s-a spus sa fiu aici la prima ora, numai ca m-am cam ratacit putin si am dat peste… ei, spuse fluturandu-si mana spre cei doi care incercau sa isi mentina echilibrul unul de altul.
-Hiei, tu si Shikamarum o sa va ocupati de Naruto si Kiba. Aveti grija sa nu ii vada vre-un prof asa. Eu am sa o duc pe domnsioara unde are nevoie, zic punandu-mi bratul in jurul gatului ei. Deci cum ziceai ca te cheama papausa?

Poze:
Sasuke
Roscata pe care Sasuke a pozat-o
Cei trei nebunatici [Naru, Hina si Kiba]
Hiei si Amaya
Shikamaru
Rozalia
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Can you hold my hand I: Forever alone - de ^Ciresica^ - 03-08-2011, 11:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.140 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.991 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.224 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.145 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 46.923 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  You and me forever [+18] Nywa 25 23.851 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.547 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.650 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  KS- Samy si Lily- BSF (Best sisters forever) aoixtenshi 10 8.374 19-11-2008, 10:01 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)