Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

More violent than death

#1
Am venit si eu cu un fic,accept orice fel de critica.
Sunt incepatoare asa ca fiti ingaduitori.

Capitolul 1:\\\"42\\\"



Isi mototoleste restul banilor in buzunarul drept al pantalonilor sai,negri imaculati si stramti,alaturi de castile Iphonului sau 3G.
-Crezi ca e bine?intreb eu,deja cu dintii inclestati de frica.
Se uita dispretuitor la mine, dupa care,ridicand dintr-o spranceana,spune:
-Stai linistita,Ali.Totul este in regula. Si, pentru o secunda m-a calmat cu toate bateile iuti ale inimii, cu toata frica care mi se scurgea prin vene.
Doar..alearga mai repede!Si cu asta..toata vitejia mi-a cazut la pamant.
Inima mi-o luase la goana.Puteam pune pariu ca deja galopa cu 200km/h.De cand am aflat ca am probleme,imi numar bataile inimii ori de cate ori obosesc.
Frica ma inconjoara,si,desi Zach imi repeta si incearca sa ma faca sa ma impac cu ideea, eu tot nu pot!Nu pot!
Imi pipai buzunarul blugilor mei negri,largi,cautand pastilele.
-Misca-te odata!Zach ma apuca strans de mana si ma taraste dupa el. Dupa o clipa spun,inchinzand ochii, plina de nervi :
-Idiotule!
Zach priveste pastilele mele mici, portocalii, rostoglindu-se pe cimentul zgrumturos al trotuarelor.Ezita.Apuca sa spuna printre gafaituri:
-Iar de astea...Nu mai ai nevoie!
Schitez o imagine enervata.Ma simt calcata pe nervi.Nu tu pastile, nu tu inima normala, nu tu siguranta! Cu Zach nimic nu e sigur,o clipa crezi ca te
intelegi cu el, iar in cealalta clipa iti varsa pastilele de inima pe jos!
-Vezi blocul ala?Dau din cap aprobator.Trebuie sa intram in scara D,etajul 4,apartamentul 42.
-Pe acolo trebuie sa fie!imi intind degetul spre o scara care pare sa fie darapanata.Isi tuguie buzele si ma aproba.Semanand cu acelea din filmele
de groaza cu fantome,cu scari de bloc bantuite.
In timp ce mergeam cat de repede puteam si i-o luasem inainte lui Zach,numai il aud:
-Ali! striga gafaind, auzindu-i inca de aici bataile inimii.
-Da? raspund eu, intorcandu-ma spre el.
-cum ajungi in scara , te rog, fugi cat poti de repede pana la 4.
Mi.am dat seama ca trebuie sa mai depun putin efort,dar ce conteaza,vorba lui Zach:1 minut ti-e rau ,dar restul zilei o sa-ti fie bine,deci, fugi si
baga-ti p**a!Chiar daca nu am asa ceva,ma consoleaza,ma ajuta foarte mult.
Scarile etajului 2 aproape sunt terminate,urmeaza etajul 3.Totusi piciorele lungi si solide ale lui Zach ma depasesc,si ma lasa cu cateva trepte in urma.
Uneori ma gandesc ca doar un picioar de al lui,este cat mine,intreaga.
*
-Ce naiba?Il aud injurand pe sub mustata in timp ce eu ma prind de piciorul lui solid.Ali,dormi?
Fara sa mai ascult ce spune mi-am axat atentia doar pe piciorul meu,care ardea de durere!Sangerand!
-Au,ma doare!
-Ali!Inceteaza sa te vaicaresti!Mergi mai departe!
-Dar..ma doare!Nu..
Inainte sa termin ce aveam de spus,i-am simtit spatele bine facut lipit de abdomen si de sani.
Indata ce am ajuns la 4,in fata apartamentului,Zach m-a lasat jos si a inceput sa isi scotoceasca prin buzunar.A scos niste chei din metal cu inscriptia:42.
*
Durere.Teama.Emotie.
Le simteam pe toate pe propria-mi piele.Sa nu mai spun despre problema mea cardiaca...
Zach a rasucit cheile si bingo!Usa s-a deschis.



Răspunsuri în acest subiect
More violent than death - de FuckEverything - 30-07-2011, 11:11 PM
RE: More violent than death - de crazy little red - 01-08-2011, 08:14 PM
RE: More violent than death - de Fără idei - 02-08-2011, 11:35 PM
RE: More violent than death - de FuckEverything - 07-08-2011, 12:36 PM
RE: More violent than death - de Fără idei - 08-08-2011, 07:52 AM
RE: More violent than death - de FuckEverything - 02-09-2011, 08:14 PM
RE: More violent than death - de FuckEverything - 13-10-2011, 10:54 PM
RE: More violent than death - de Daria - 15-12-2011, 11:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.070 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)