Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da
86.96%
20 86.96%
Nu
4.35%
1 4.35%
Dragut
8.70%
2 8.70%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires

#20
Sakura il privea pe barbatul a carei fata, exprima neincredere si repros.In pofida faptului ca nu stia motivul petnru care rozalia se afla in birou, Kakashi inainta spre ea, apucand-o brutal de mana.O smuci spre el, apoi o tara spre biroul lui hokage unde batranul avea grija de actele satului.Rozalia incerca sa se elibereze din stransaorea barbatului dar ii era cu neputinta fiindca argintiul era mult prea puternic.Fata reusi sa pastreze o mica bucatica de hartie bagand-o in buzunarul de la spate, astfel credea ca este un indiciu, asa era de fapt.Un indiciu incredibil.Ii multumi Celui de Sus ca macar reusise sa salveze o mica bucatica dintr-un document, mototolindu-l in buzunarul de la spate.
Barbatul nu discuta, daor mergea cu tanara, a carui expresie de ingrijorare i se citea pe fata.Isi inchipuia ca se bagase intr-o mare belea, astfel se gandea la ce este mai rau.
-Kakashi-sensei va rog eu..!
Dar nu mai apuca sa scoata un cuvant caci imediat portile se deschise si din ele isi facu aparitia un tanar , cu ochii nefri precum taciunii.Kakashi nu stia cine era acel personaj, dar tot ce isi mai aminti era ca tanarul il lovise grav la cap, doborandu-l pe podeaua rece.Sangele curegea in timp ce rozalia era luata cu forta spre a fi dusa in munti.

Toata aceasta scena fu urmarita indeaproape de catre nimeni altul decat Sasuke care imediat pleca dupa fata, in timp ce alerta pe cei din cladire pentru a-i veni in ajutorul lui Kakashi.
Fata tipa si se zbatea in timp ce cu greu brunetul o tara in muntii.
Ajunsi intr-un loc mizerabil, deplorabil, fara nimic special decat licheni si muschi, umezeala persista, Sakura fu pusa la pamant iar in cele din urma, tanarul vorbii:
-Sakura Haruno?
-Cine esti?
Tipa fata in timp ce tanarul isi dezvaluia adevarata identitate.
-Sunt Namine..Namine Uchiha!
Rozalia cand auzi una ca asta se cutremura.Nu isi inchipui ca acesta era cel care asasinase clanul Uchiha, dar nu avea cum.Cel care asasinase clanul era Itachi.Cine era acest baiat si ce vroia mai exact?
-Asculta, eu nu vreau sa-ti fac rau daor sa ma conduci la Sasuke fiindca el este singurul care poate sa ma ajute contra lui Madara Uchiha.
-Dar de ce, de unde ai aparut si mai exact cine esti tu? Rozalia era din ce in ce mai confuza astfel Namine o clarifica.
-Sunt Namine, fiul mijlociu al lui Fugaku iar fratele meu mai mare Itachi si fratele meu mai mic sasuke trebuie sa afle ce pune Madara la cale.Dar nu este tot! Sasuke trebuie sa afle cine este cu adevarat malefic in clan.
-Si ce pot sa fac....se mai calma...ce ce pot sa ajut?
-Il iubesti pe Sasuke?...moment de tacere...atunci vino cu mine in munti un an, altfel Sasuke nu va scapa.
-Dar de ce sunt eu implicata?
-...moment de tacere...fiindca tu trebuie sa devii sotia mea...Ne este scris.
Sakura se sperie ingrozitor, la auzul acelor vorbe.Nu isi inchipui niciodata ca va trai o astfel de trauma.Nu vroia sa creada una ca asta.
-Da eu nu vreau una ca asta, este imposibil..nu..nu vreau.
-Imi pare rau draga mea dar asta este situatia, tu vei deveni sotia mea sau Sasuke va fi ucis.
Cuvintele baiatului traversa ca niste cutite pentru biata rozalie care, extenuata si lipsita de orice mijloace de aprivizionare cu apa, cazu in bratele tanarului, lesinand.
SE vedea pe chipul ei tristetea si amaraciunea ci ii parea si lui rau ca o facuse sa se simta prost dar asta era situatia si se parea ca relatia ei cu Sasuke nu avea un viitor...

Sasuke alerga disperat in cautarea fetei, ale carei urme deucea ctre o pestera in munte sapata de apele muntilor.
Vazu o panglica roz, insemn ca era afetei, dar nu mai putu face multi pasi fiindca in fata lui o silueta isi facu aparitia...
-



Răspunsuri în acest subiect
RE: Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires [sakura si sasuke] - de ::::yamashita ayumu:::: - 05-11-2008, 10:05 PM
RE: Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires [sakura si sasuke] - de Flash - 15-11-2008, 08:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Lacrimile petalelor de cires Kimera 30 17.912 19-09-2013, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Aventurile unui pirat cam zapacit. Yami 14 8.976 03-09-2013, 12:45 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Parfum de lavanda Erdna 5 5.353 20-08-2012, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Erdna
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.358 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  O petala de cires Yin 14 10.472 12-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Peripetiile echipei 7 la ferma I_luv_you:* 3 3.703 22-08-2010, 02:34 PM
Ultimul răspuns: Alee
  Floarea de cires(sasusaku) Roney 12 7.508 13-08-2010, 03:25 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai] ~ Oxy by ZiZuLiCi ~ 6 6.711 11-07-2009, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Aventurile Rozaliei Zollitha 3 7.030 27-04-2009, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.987 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)