Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mad Hatter's drawings.

#5
Aloha, Mad Hatter!
No, nu am mai trecut pe la Fan Art de mult timp şi eram curioasă să văd ce mai e pe aici.
Îmi place desenul cu Super Man, îmi place că e desenat şi apoi colorat, îmi place felul cum e schiţat, dar urechea nu ai făcut-o bine.

Prima schiţă şi desenul din ora de limba română nu le voi comenta.
În schimb ultimele desene îmi plac. Copiii care-şi fac poze sunt chiar drăguţi.
Trebuie să-ţi spun că ai un mod de a schiţa frumos.. Băiatul are nişte mâini aiurea, iar aparatul nu prea semănă a aparat.
Fata ai făcut-o, zic eu, mai bine, la fel şi mâinile, dar aparatul iar l-ai greşit.
Desenele sunt făcute din imaginaţia ta, sau ai luat vreun model?
La ultimul desen, cel cu îngerul, vreau să te felicit pentru felul cum ai făcut mâinile. Într-adevăr, putea fii ceva mai lucrat, dar, în comparaţie cu celelalte desene, e foarte bine.
Eu cred că i-ai făcut un corp cam lunguieţ, înţeleg că e zvelt, dar ai grijă şi cu proporţiile. Am înţeles că nu e punctul tău forte, dar poate fii.
Aripile sunt şi ele drăguţe.
Capul e şi el cam lung şi îngust, dar e ok. Cu acea şuviţa rebela, zici că-i un gândăcel.. 71 Nu e nimic greşit, doar că mi se pare haios.
Am observat că toate desenele tale nu prea au detalii. Sper să nu te superi că ţi-am spus asta, însă, încearcă să le faci mai complexe, mai detaliate. Aşa par pre simple şi goale.
De exemplu, când faci hainele unei fete, adaugă mai multe detalii, poate nu cute, sau umbre, căci sunt greu de făcut şi migăloase, dar altceva.
Încercă să colorezi desenele, deoarece dau impresia că sunt terminate.
dacă vrei să le laşi alb-negru, atuncifă mai multe detalii, conturează-le, dă umbre.
Uite, dacă vrei ca mâinile să îţi iasă mai bine, ia o foaie de hârtie şi începe să desenezi mâini, dar numai mâini. Desenează-le pe ale tale, în diferite poziţii,fă-le toate detaliile, cutele şi apoi obişnuieşte-te să le desenezi fără model în faţă; iar apoi, desenează oameni cu mâinile în diferite poziţii.
Încercă să faci detalii şi la faţă, pentru că expresia feţei e f importantă.
Îmi place că esenezi oamenii în poziţii diferite şi că nu sunt toţi drepţi, foarte bine!

Mai aÅŸtept desene.
Spor la desenat!



Răspunsuri în acest subiect
Mad Hatter's drawings. - de Mad Hatter - 17-05-2011, 10:32 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Rain - 17-05-2011, 10:37 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Dragonz Eyez - 17-05-2011, 10:41 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Mad Hatter - 20-05-2011, 03:36 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de chocolate muffin - 15-06-2011, 12:33 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Mad Hatter - 16-06-2011, 09:41 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Ang. - 29-06-2011, 06:07 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Mad Hatter - 29-06-2011, 07:12 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Rain - 29-06-2011, 08:25 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Mel.C - 29-06-2011, 09:38 PM
RE: Mad Hatter's drawings. - de Mad Hatter - 10-07-2011, 10:16 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)