Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum este ficul ?
urat
8.33%
1 8.33%
asa si asa
8.33%
1 8.33%
bun
41.67%
5 41.67%
foarte bun
41.67%
5 41.67%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Medalionul

#1
Deci acesta este primul meu fic , gen : romance , fantasy si school life , asa ca as dori cat mai multe comentarii dure , pentru a ma putea imbunatati .

Medalionul


Capitolul 1 : Inceputul

Era atat de cald si de placut afara , razele soarelui cadeau lin pe pamantul moale , natura toata era plina de culoare , vazduhul miroasea a ierburi, a frunze proaspete , glasurile pasarelelor rasunau ... era asa de frumos , dar eu trebuiau sa stau in clasa asteptand sa se termine ora in loc sa admir si sa fac poze peisajului divin , fotografiatul era una din placerile mele , pe langa celelalte .
Toate clasele au plecat acasa cu exceptia clasei mele , care din cauza unor colegi care au incercat sa fure raspunsurile unui test , dar au fost prinsi toti si acum trebuia sa stam o ora in plus ascultand-o pe profesoara de chimie cum ne vorbea despre Mendeleev si se vedea clar si pe ea ca nu-i facea placere sa stea o ora in plus , avea si ea viata ei , dar doamna diriginta a rugato sa stea cu noi si cum ea este foarte insistenta , profesoara de chimie a acceptat . Restul clasei i-am explicat ca trebuia sa ii pedepseasca doar pe ei , dar nu , ea a spus ca raspunsurile erau pentru toata clasa , ce nu era adevarat . Si asa se duce o ora din viata mea , facand nimic .
Ora a trecut destul de repede in surprinderea mea , ma indreptam catre usa dand sa ies din clasa cand cineva ma prinde de mana si ma trage catre el .
- Ce vrei Jacob ? ii spuneam in timp ce ii faceam o mutra urata , se credea atat de frumos si de tare , doar pentru ca era unul dintre cei mai populari tipi din scoala . Intradevar este destul de frumos , are ochii albastrii , parul brunet si avea si corp facut , dar pe mine nu ma atrage atat de mult fizicul , ma intereseaza si ce are in cap si cum se comporta , el era un nesimtit , ii placea sa se lege intotdeauna de cei slabi si pe langa cred ca este si cel mai prost elev la invatatura din scoala sau chiar din tot orasul . De cand m-am transferat la scoala a tot incercat sa ma cucereasca ca si pe celelalte , dar eu nu is ca si ele , mai ales dupa ce s-a intamplat atunci , in urma cu trei ani . Am auzit ce le facea si celorlalte fete transferate, l-a una ia aruncat vopsea pe ea , doua saptamani a fost verde , dar lor nu le pasa , pentru ele el era un zeu chiar si dupa ce le-a facut il venerau , mereu il vedeai cu o coada de fete in urma lui , observandui fiecare miscare , niciodata nu am inteles ce vad fetele alea la el . Eu am fost singura pe care nu a cucerito , si de aceea nu ma lasa in pace . Il uram atat de mult incat imi venea sa-i trag un pumn si in acest moment nu mai era mult timp pana sa ajung acolo .
- Hai nu te comporta asa cu mine , ce zici sa mergem la un film azi ? Am auzit ca este unul destul de interesant azi . Mi-a spus el inca tinandu-ma de mana . Chiar credea ca as accepta sa ies cu unul ca el ? Mai bine sar de pe un bloc , nici daca ar fi ultimul baiat din lume nu m-as duce la intalnire cu el .
- In visele tale , ok ? Da-mi drumul sau o patesti ! am urlat , incercad sa ma eliberez de el dar a fost zadarnic . Da-mi drumul ! am mai urlat o data si m-am pregatit cu cealalta mana libera sa-i dau un pumn , dar mana mi-a fost oprita . M-am intors si mi-am vazut salvatorul . Statea si se uita la mine cu ochii lui verzi , nici odata nu ma saturasem sa-i vad , nu stiu de ce dar dintotdeuna mi-au placut ochii verzi .
- Da-i drumul Jacob ! Nu intelegi ca nu vrea sa iasa cu tine , nu te place defapt te uraste , cei asa greu de inteles , nici ultimul tau neuron nu mai functioneaza ? a spus salvatorul meu .
- Se pare ca a venit si printul . Stii nu am sa renunt la ea atat de usor ! a spus dandu-mi drumul la mana , a iesit val-vartej din clasa . Uneori am impresia ca-i frica de el , cand il vede dispare din raza lui vizuala , mereu m-am intrebat de ce , dar banuiesc ca s-au batut sau ceva de genul si Jacob clar a pierdut .
- Mersi Kai , dar ma puteam descurca si singura cu el , i-am spus razand in timp ce incercam sa fac fata mea de dura ,care nu mi-a prea iesit . Kai era cel mai bun prieten al meu , intotdeuna cand am nevoie de el ma ajuta , a fost alaturi de mine in cele mai grele momente , cand simteam ca lumea se prabuseste ca nimic nu se putea intampla mai rau , a fost acolo langa mine . Totusi daca nu ar fi fost Jacob , eu nici nu il cunosteam pe Kai , deci oarecum simt si putina recunostinta pentru el pe langa ura .
- Daaa , sunt sigur ca-l faceai praf , mai ca mi se facea mila de el , mi-a spus incepand sa rada , dar apoi s-a oprit devenind serios .
- Stii daca nu ar fi fost Jacob , noi nu ne-am fi intalnit si nu am fi cei mai buni prieteni , i-am spus zambind neobservand ca este serios , dar apoi am vazut si am devenit putin ingrijorata
Si-a intors privirea , astfel incat sa nu il vad . Sincer nu intelegeam de ce a facut gestul acela . Ma uitam buimaca la el asteptand sa zica ceva , dar …. nimic , asa ca am fost nevoita sa sparg tacerea ceea ce nu doream .
- S-a intamplat ceva ? am intrebat , cred ca se putea observa ingrijorarea din vocea mea .
- Erika , vreau sa ne intalnim azi la ora opt in parc , vreau sa discutam ceva . Sa discutam ceva ?! Sunt mai mult ca sigura ca s-a intamplat , dar nu de bine .
- Bine , dar spune-mi sa intamplat ceva ? i-am spus destul de calma dar cu o urma de ingrijorare . De ce nu ma lasi sa iti vad fata ? De ce esti atat de serios ? De ce nu imi raspunzi ? Kai , spune ceva , te rog . Atatea intrebari fara raspuns , nu mi-a spus nimic , a iesit din clasa . Singura modalitate sa aflu ce s-a intamplat era sa ma intalnesc cu el , nu prea asteptam momentul acela . Sper sa fie totul in regula , daca l-as pierde cred ca as muri . A fost singurul care m-a ajutat atunci , toata lumea statea , se uitau si radeau , dar el mi-a luat apararea . Iar pe langa asta ce s-a intamplat dupa evenimentul acela , el a fost alaturi de mine pana la capat , fara el as fi singura pe lumea asta .

Primul capitol este cam scurt , dar urmatorul va fi mai lung .
[Imagine: thumb_PZmARB7MAJisueUWn5YLmX35.png]
________________________________________________________________________________
Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit,poti sa razi cand inima iti plange....

Povestea mea : Medalionul
http://animezup.com/forum/showthread.php...335&page=1



Răspunsuri în acest subiect
Medalionul - de madalyna_girl - 17-04-2011, 06:38 PM
RE: Medalionul - de Zouly - 17-04-2011, 07:26 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 18-04-2011, 12:08 PM
RE: Medalionul - de Zouly - 18-04-2011, 03:51 PM
RE: Medalionul - de Zouly - 18-04-2011, 03:51 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 19-04-2011, 11:12 AM
RE: Medalionul - de Zouly - 19-04-2011, 12:20 PM
RE: Medalionul - de Stormrage - 19-04-2011, 12:23 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 21-04-2011, 11:28 AM
RE: Medalionul - de Stormrage - 21-04-2011, 12:23 PM
RE: Medalionul - de Zouly - 21-04-2011, 01:57 PM
RE: Medalionul - de Zouly - 21-04-2011, 01:57 PM
RE: Medalionul - de Lanna - 21-04-2011, 05:27 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 27-04-2011, 03:11 PM
RE: Medalionul - de Stormrage - 27-04-2011, 07:13 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 18-05-2011, 04:34 PM
RE: Medalionul - de Stormrage - 18-05-2011, 06:51 PM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 28-06-2011, 11:05 AM
RE: Medalionul - de madalyna_girl - 29-07-2011, 02:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)