Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just a dream [ SHINee inspired ]

#1
Disclaimer: Nu am nici un drept asupra lui Taemin sau a altor persoane din SMEnt sau YGEnt. Nu se obtine profit de pe urma publicarii acestui FanFic.


B - Bunny
Ma - Mama
Mi - MinHii

Capitolul 1 - Surpriza

Dupa o lunga vara in care m-am tot rugat de parintii mei sa plecam in Corea de Sud...

Ma trezesc intr-o dimineata de 10 septembrie foarte fericita, mai fericita ca niciodata si nu stiam de ce. Am sarit din pat, am dat drumul la muzica, am deschis larg usile dulapului, mi-am luat niste haine si m-am schimbat. Apoi i-am spus mamei ca plec. Mi-am petrecut intreaga zi cu prietenii ca si cum ar fi ultima, am mers prin toate locurile mele preferate si chiar la plecare mi-am imbratisat prietenii ca si cum nu as fi vrut sa plec, dar trebuia. In drum spre casa aveam un sentiment ciudat si ma tot intrebam " De ce nu m-a sunat mama, totusi am intarziat 30 de minute?". Am ajuns acasa pe la 18:00, am intrat in casa si am vazut bagajele facute.

B: Plecam in excursie?
Ma: Am vazut ca ne-ai tot rugat sa plecam in Corea... pai plecam.
B: Cum asa?!?!
Ma: Pai eu si tatal tau ne-am gasit de lucru chiar in Seoul... avem avion la ora 20:00.
B: V-am spus cat de mult va iubesc????
Ma: Da! Acum fugi si pregateste-te.

Am fugit repede in camera mea si am inceput sa imi caut niste haine cu care ma voi imbraca... dupa ceva vreme am gasit o combinatie foarte frumoasa si am intrat in baie pentru a face un dus... in timp ce faceam dus aud un ciocanit in usa...

B: OCUPAT!
Ma: Trebuie sa te schimbi pentru ca taxiul va veni in 30 minute
B: OK! Unde este tata?
Ma: Ne vom intalni cu el la aeroport.
B: Bine, bine! Ies in 2 minute

Am pus prosopul pe mine si am iesit, m-am indreptat spre camera mea stiind ca hainele mele sunt pe pat. Intru in camera incep sa ma aranjez, sa ma imbrac si sa-mi iau ramas bun de la camera in care am stat ore in sir vorbind despre Korean pop cu prietenii... In fine mi-am luat jacheta, MP3-ul, iepurasul preferat si am iesit. Am urcat in taxi si am inceput sa ascult melodia preferata SHINee - Lucifer, dar din pacate nu puteam asculta de emotie si mai era si fratiorul meu, Teo, in varsta de 5 ani care nu-mi dadea pace.
In fine... am ajuns. Aici ne-am intalnit cu tata. Am trecut de bilete, bagaje etc... am urcat in avion si incepusem sa visez cu ochii deschisi la intalnirea mea cu SHINee...
AM AJUNS!!! Nu-mi venea sa cred, eram atat de fericita incat incepusem sa ma balbai...

B: Mama... unde o sa stam?
Ma: Curiosii mor repede! Asteapta si o sa vezi...
B: Pff! Bine...

Am intrat intr-un bloc, am urcat cu liftul pana la etajul 12... Tata a scos din geanta o cheie, a deschis usa si am intrat. Era un apartament foarte spatios cu o priveliste splendida, nici nu am apucat sa privesc pe fereastra caci tata m-a indrumat catre camera mea... am intrat, avea o culoare atat de asemanatoare cerului in plina zi de vara. Am inceput usor sa-mi asez hainele in dulap, sa imi pun posterele cu SHINee pe pereti si bineinteles am luat imediat telefonul pt a-i anunta pe prietenii mei ca am ajuns...

B: Hey!
Mi: Alo? Cine este?
B: Sunt eu, Bunny.
Mi: De ce ma suni la ora asta?
B: Cat este ceasul?
Mi: Este 2 noaptea
B: Scuza-ma ca te-am deranjat, te sun maine.
Mi: Deja m-am trezit deci vreau sa aud ce ai de spus
B: Nu am apucat sa te anunt, dar eu sunt in Corea
Mi: Serios?!?!
B: Da!Ai mei au gasit locuri de munca aici si ne-am mutat.
Mi: Doamne cat de tare... sper ca voi veni si eu.
B: Sigur ca vei veni! OK o sa intru mai tarziu pe mess... sper sa apuc sa vorbesc cu tine... Somn usor si scuze de deranj.
Mi: Nu este nici un fel de deranj... chiar ma bucur pentru tine... multumesc! Sa ai o zi buna!
B: Multumesc! Bye
Mi: Pa!

Am inchis telefonul si m-am aruncat in pat privind tavanul de un albastru impecabil, cand o aud pe mama ca ma striga...

B: Daaa!
Ma: Vino putin! Vreau sa mergem la cumparaturi...
B: La mall?
Ma: Da! Vreau sa-ti cumpar niste haine noi...
B: Doar daca le aleg eu...
Ma: Sigur! [ oftand ]

Pe drumul catre mall am vazut o multime de fete imbracate pe gustul meu, cu un par rebel vopsit multicolor si cu un makeup destul de ok. Am ajuns si la mall [ finally ] ,am intrat in foarte multe magazine, in fiecare gaseam cate ceva care imi placea. Intr-un magazin am probat o pereche de jeansi mulati de culoare neagra ,un tricou alb, putin mai lung ce avea un imprimeu "Dreams come true" si in fine... o pereche de skate shoes negrii...

B: Mama?
Ma: Da! Ce este?
B: Stii? Nu prea mai am chef de cumparaturi... [ plictisita ]
Ma: Ok! Hai sa mergem acasa.
B: Ok
Finally home!!!... mi-am luat laptopul si am inceput sa caut un liceu la care voi putea merge... cautand amanuntit... " Hmm... Chungdam High School... suna bine"
B: Mama... am gasit un liceu...
Ma: Cum se numeste? [ interesata ]
B: pai se numeste Chungdam... au si clasa de engleza avansata...
Ma: Ok! Am sa ma duc sa te inscriu si sa vedem daca vei fi acceptata...
B: Ok!

Am privit pe fereastra livingului si usor m-am indragostit de privelistea cristalina a cerului si de blocurile ce aveau vreo 10-15 etaje. Am decis sa port jeansii negrii, trocoul alb si chiar si acei skate shoes... Apoi mi-am luat rapid telefonul si castile si am iesit pe usa. Am inceput sa colind usor strazile si sa privesc gradinile pline cu Trandafiri de diferite culori. Eram foarte entuziasmata pentru ca o dorinta mi s-e implinise, dar in suflet aveam o anumita teama caci nu cunosteam pe nimeni si nici nu stiam daca ma pot intelege cu cineva. Am petrecut o lunga perioada de timp plimbandu-ma pe strazi, pierdusem notiunea timpului... Cand am ajuns acasa mama, tata si fratiorul meu stateau in living asteptandu-ma... i-am salutat si am intrat in camera mea si m-am schimbat in haine ceva mai comode. Dupa o perioada de timp mama a venit si m-a chemat la masa... simteam deja gustul de pizza...

B: Sa ghicesc, avem pizza la cina...
Ma: Da! Este preferata ta, quatro formaggi...
B: Hmmm!!!... Cred ca o felie de pizza nu strica

Am urmat-o pe mama pana in living unde masa era asezata frumos, cu o vaza plina cu tot felul de flori si un parfum imbietor al betisoarelor parfumate. Dupa ce am terminat de mancat, am intrebat respectuos daca pot sa ma ridic de la masa ... dupa raspunsul afirmativ am mers in camera mea, m-am asezat pe pat si am dat drumul la televizor. Cum nu era ceva interesant de vazut am inceput sa ma uit la posterele pe care le aveam pe pereti. Ma uitam la ei... chiar erau ei... SHINee... ma gandeam ca nu-i voi putea intalnii niciodata, dar gandirea mea a fost intrerupta de aparitia fratiorului meu care venise sa-mi ureze noapte buna... usor l-am pupat pe frunte si l-am strans in brate. Acesta a zambit si a iesit din camera... imediat dupa am mers si am facut un dush. Am intrat in camera mea mi-am pus pijamaua cu Minnie Mouse:D, m-am pus in pat... nu dupa mult timp am adormit... Zzz... Zzz... Zzz
Baby Bunny dressed in blue
Met another, then there were two.
Bouncy bunnies to the left
Bouncy bunnies to the right
Bouncy bunnies get in bed
Off to bed, you sleepy heads

love my sis : Copilu' Tembel xDD, ×Tα℮♏iᾔ×... ~Chu :X





Răspunsuri în acest subiect
Just a dream [ SHINee inspired ] - de BlueBunny - 23-03-2011, 07:56 PM
RE: Just a dream [ SHINee inspired ] - de Flash - 30-03-2011, 08:49 PM
RE: Just a dream [ SHINee inspired ] - de Dskk - 30-08-2011, 01:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dream is everything Mao 4 3.216 30-06-2013, 12:44 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.129 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Just For Dream! Yuki Kuran 0 1.595 27-08-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Nasty Dream (yaoi +16 - +18) Aliss_anime 1 2.161 19-07-2011, 02:41 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.735 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Autopsy of a dream...[YAO!] .Dudiii 3 3.743 15-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  Hope for a dream [ +16] sickness 5 3.284 12-03-2011, 06:11 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [ Super Junior / SHINee ] - Warped In xD WandererShEeP 5 4.552 06-03-2011, 11:33 AM
Ultimul răspuns: Flash
  SHINee fic [romance, 15+]:Oc, SHINee members Mimi. 8 7.040 04-03-2011, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Flash
  All wrapped up into Black [Harry Potter inspired] Kita 6 5.890 21-11-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: .Anne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)