Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love,music and you...

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul / manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) si nu fac profit pe urma acestor personaje / intamplari.

De cateva zile imaginatia mea cere sa fie folosita,asa ca m-am gandit sa fac si eu un fic. Este inspirat din viata mea. Este primul meu fic si as vrea sa ma perfectionez, astept orice commuri. Sper sa va placa si va urez: Lectura Placuta!


Love, music and you ...



Capitolul 1


- Un nou coleg de banca -

O zi frumoasa in Tokyo. Soarele straluceste mandru peste cerul senin. Eu ma plimb plictisita prin parcul central, gandindu-ma ca maine va fi prima mea zi de clasa a zecea. Sunt atat de nerabdatoare. Deabea astept sa imi revad toti profesorii, colegii si prietenii cei mai buni. Off...ce dor imi este de prietenii mei, vara asta nu prea ne-am vazut si cred ca avem multe sa ne spunem.Prietenii mei cei mai buni sunt Hinata, TenTen, Temari, Naruto, Neji si Shikamaru. Bine, ar mai fi si Sasuke in grupul nostru doar ca el nu as zice ca imi este chiar un prieten, defapt nici nu il cunosc prea bine. Stiu foarte putine lucruri despre el...stiu ca pe parintii lui ii cheama Fimiko si Takashi Uchicha, nu este mai nimic importanta dar na...nu prea am vorbit cu el...poate ca maine voi vorbi cu el. El este un tip dragut, glumet, amuzant, de gasca dar asta doar cu prietenii sai, nu prea vorbeste cu fetele. Are parul precum cea mai intunecata noapte, ochii la fel si un corp bine facut. Este destul de inalt, cu vreo 10 cm. mai inalt decat mine si...cam atat stiu despre el. Cred ca nu m-am mai gandit niciodata atat de mult la el, defapt nu m-am gandit vreodata la el, dar nu mai conteaza.

Ma gandesc ca ar trebui sa va zic cate ceva si despre mine. Bine, sa incepem: ma numesc Sakura Haruno, am 16 ani, parul de un roz asemeni florilor de cires abea inflorite, ondulat si lung pana la talie, iar ochii mei sunt de un verde precum iarba uda. Eu sunt o fire mai timida dar in acelasi timp si rebela. Stiu, e ciudat. Sunt genul de fata care cateodata incearca prea tare sa impresioneze lumea, foarte geloasa, mereu vesela si cu zambetul pe buze, gata de o noua aventura. Nu am foarte mult tupeu, dar totusi destul. Imi place muzica foarte mult in special cele rock si cele triste. Am un singur vis, acela de a fi o mare cantareata. Vreau sa cant pe scene, in toata lumea, in fiecare seara si sa aud multimea cum aplauda si aclama zgomotos. Off...din pacate nu am o voce prea buna si nu stiu cum as putea sa fac acest vis sa devina realitate. Gata cu visatul si sa revenim la mine. Imi place foarte mult sa cant, la chitara si vocal, sa compun cantece, sa dansez si sa desenez. In fiecare seara stau la geamul din camera mea si ma uit la stele gandindu-ma la visul meu. In timpul liber prefer sa stau cu prietenii, pe care ii cunosc din clasa a cincea, si sa facem diferite lucruri amuzante, ca de exemplu: sa mergem in parc, sa facem glume, sa ne plimbam prin oras si multe alte lucruri distractive. Culorile mele preferate sunt roz, negru, verde si albastru. Ma emotionez repede si plang destul de mult, nu ma intrebati de ce pentru ca nici eu nu stiu. Nu am avut nici un iubit pana acum...dar astept baiatul potrivit. Sunt genul mai romantica, mai mereu cu capul in nori, o fata deschisa si iubitoare.

Locuiesc impreuna cu parintii mei, Kumiko si Tadashi Haruno, intr-un apartament nici prea mare, nici prea mic, langa parcul meu preferat, Parcul Central Tokyo, in centru.

Acum ma indrept spre casa,deoarece este ora 19:00 si incepe sa se intunece, iar eu trebuie sa ma pregatesc de prima zi de scoala. Nu am observat cat de repede a trecut timpul...am stat vreo 3 ore in parc, cred. Pe drum am observat trecatorii mergand agitati dintr-o parte in alta. Mergeam incet spre intrarea blocului, observand fiecare lucru din jurul meu. Parea mai interesant decat oricand. Am ajuns in bloc si ma uit mirata la interiorul acestuia, de parca ar fi fost prima data cand pasesc pe acolo. Deschid cu greu usa de la intrare si intru in cas anuntand-o pe mama ca am ajuns acasa. Vazand ca nu raspunde nimeni m-am dus spre bucatarie. Acolo am gasit un bilet pe care scria ca mama si tata au plecat la o intalnire de afaceri si ca se intorc in seara asta, tarziu.Inca o seara in care voi sta singura.

Am niste parinti minunati, nu mi-as dori vreodata altii, dar urasc faptul ca tot timpul au intalniri de afaceri si trebuie sa plece aproape zilnic undeva, lasandu-ma mai mereu singura. Mama este doctor chirurg la cel mai mare si bun spital din Tokyo, iar tata este un om de afaceri...nu prea stiu exact cu ce se ocupa.

Imi amintesc ca eu inca eram incaltata apoi fug repede in hol si ma descalt rapid. Imi pun balerinii la locul lor si ma duc spre camera mea. Era una destul de spatioasa de culoarea ciresilor,cu mobila din lemn de cires, modern amenajata, precum si restul casei. Pe usa erau lipite niste postere cu trupele mele preferate, langa ea este biroul meu si niste rafturi cu carti. In fata usii se afla un pat mare, de doua persoane, cu lenjerie roz bombon, deasupra caruia este fereastra, cu vedere la parc. Langa este o mica noptiera plina de chestii neimportante. Deasupra biroului este un televizor cu plasma, iar in partea opusa patului este o usa care duce spre baie. Langa baie se afla garderoba mea plina cu foarte multe haine colorate. Baia avea o nuanta de blue deschis, sters, destul de mare, care continea toate necesare mie: o cada, o cabina de dus, o chiuveta deasupra careia este o oglinda, un W.C. iar pe un perete se afla cateva dulapioare.

Am de gand sa fac un dus dupa care sa ma bag in bat. Chiar daca este devreme mie imi este somn,nu stiu de ce, pentru ca nu am facut mai nimic special azi. Ma indrept spre baie, ma dezbrac, imi pun hainele la spalat si dau drumul la apa. Intru in cabina de dus si las picaturile calde ale apei sa-mi atinga incet corpul, facandu-ma sa tresar la fiecare atingere. Era atat de bine, nu as mai fi iesit niciodata de acolo...eu iubesc apa, inca un lucru care ma face sa ma simt vie...apa si muzica...Dupa aproape jumatate de ora un zgomot ma trezeste din visat. Era telefonul meu care suna din ce in ce mai tare. Cand realizez asta opresc repede apa, ies repede din dus, dar avand in vedere ca pe jos era o mica balta, alunec si cad. Ma ridic repede, imi iau un prosop pe mine si ma indrept spre camera mea, mai exact spre pat, pentru a-mi lua telefonul, un iPhone 4.

Era mama, care deja se ingrijora. Raspund intr-un final. Ea respira usurata apoi ma intreaba de ce am raspuns atat de greu. Eu ii zic ca eram la dus, iar ea se scuza ca m-a deranjat. Ii spun ca nu are pentru ce sa se scuze si o intreb de ce m-a sunat, ea zice ca doar ce a iesit dintr-o operatie si ca vrea sa vorbeaca cu mine. Adevarul era ca si eu imi doaream sa vorbesc cu cineva.Dupa aproximativ 20 de minute de povestit ii zpun mamei ca vreau sa ma culc iar ea imi zice ca ei vor ajunge peste 2 ore acasa, apoi inchid. Ma duc din nou in baie, sterg apa de pe jos dupa care ma uit in oglinda. Iau o perie si imi pieptan parut ud. Ma indrept spre garderoba pentru a-mi lua o pijama. Aleg una alb cu negru, pe bluza scria "Hello Kitty" iar pe pantaloni erau mai multe desene cu pisici. Imi setez alarma la telefon, imi iau castile, imi aleg unul din playlist-urile mele din telefon, ma bag in pat apoi dau drumul la muzica si adorm imediat, avand o presimtire ca se va intampla ceva...nou...

..........:::: ~ A Doua Zi ~ ::::.........

Razele jucause ale soarelui intrau prin fereastra camerei mele, invadandu-mi chipul, parca fortandu-ma sa ma trezesc. Era 06:50 iar eu imi pusesem alarma la 07:00. Peste 10 minute incepe sa sune alarma. Sar vesela din pat indreptandu-ma spre baie. Imi fac rapid siesta si ma duc spre garderoba. Imi iau uniforma, formata din camasa alba si cravata cu patratele, niste blugi negri, iar pe sub camasa alba imi pun un tricou albastru cu un fluturas roz cu verde pe el. Im picioare mi-am luat niste balerini negri apoi m-am dus in bucatarie sa servesc micul dejun. Acolo o zaresc pe mama, facand ceva de mancare, si pe tata citind ziarul linistit. Ma duc la mama, o sarut dulce pe obraz dupa care ii spun:

- Buna dimineata, mama! Ce faci ? Cand ati ajuns aseara ? Nici nu v-am auzit.

- Buna, draga mea, cum ai dormit ? Noi am ajuns in jurul orei 23:00. Am incercat sa facem cat mai putin zgomot pentru a nu te treziu.imi spune ea zambind. Poftim! zice dandu-mi doua farfuri in care era mancare.

Ii dau farfuria tatei apoi imi mananc repede portia si ies pe usa spunand un simplu "Pa!", nu inainte de a-mi lua ghiozdanul. Alergam nerabdatoare spre scoala, gandindu-ma oare cu cine voi sta anul acesta in banca. Ajung in fata scolii, intru si imi caut cu privirea prietenii. I i vad langa un copac pe toti. Alerg pana la ei si le spun:

- Buna, ce faceti ? Ce ati facut in vacanta de vara ? Mi-a foast asa de dor de voi! apoi ii imbratisez pe toti.
- Sakura! Ce mai face ? Ce dor mi-a fost de tine! imi spun Hinata imbratisandu-ma. Hinata este o fata cu parul la fel de lung ca al meu, negru, cu ochii de o culoare lila deschis, foarte rebela, amuzanta si prietenoasa. Ei ii placea foarte mult de Naruto, ma intreb daca il mai place. Dar deodata el o ia de mana si o saruta. Toti ramanem uimiti. Naruto era un baiat blond, cu ochii albastrii ca cerul senin, cam hiperactiv, glumet, amuzant si foarte de treaba. Era cel mai bun prieten al meu.
- Hey...sa inteleg ca voi doi sunteti impreuna ? Mai sunt si alte cupluri noi pe aici ? spun eu cu un zambet smecher pe fata.
- Pai...ei bine, da. Eu cu Naruto, TenTen cu Neji si Temari cu Shikamaru. zice Hinata ranjind.
- Wow. Deci...eu sunt singura care nu are prieten. spun eu usor surprinsa.
- Tu...si Sasuke! spune Naruto cu un zambet pervers pe fata. Voi doi va potriviti.
- Da, cum sa nu...ai vrea tu...termina! zicem si eu si Sasuke simultan.

Se aude clopotelul. Pff...deja devenea amuzanta discutia. Dar era un lucru bun, voi aflat cu cine voi sta in banca. Dirigintele nostru, Kakashi Hatake, vrea sa ne puna fata-baiat anul acesta ceea ce ma face curioasa. Ajungem in clasa.Ramanem cu totii uimiti de faptul ca el era deja in cloasa, de obicei intarzie jumatate de ora. A inceput sa ne aseze in banci. Pe mine m-a pus cu Naruto, iar pe Hinata cu Sasuke, ceea ce o deranja putin, iar eu, pentru a fi o prietena buna, i-am propus lui Naruto sa faca schimb de locuri cu Sasuke. El prima data se gandea ca eu as vrea sa stau cu Sasuke dar i-am zis ca Hinata vrea sa stea cu el. Era fericit.

In acea zi nu am facut decat 2 ore de dirigentie dupa care ne-a lasat sa placam acasa. Kakashi ne-a spus ca azi la ora 19:00 va fi Balul De Deschidere A Scolii.Eu si prietenii mei mei ne indreptam spre iesire cand deodata...


Va las in suspans:): Sper ca v-a placut, astept commuri.
Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli.

Ja ne!



Răspunsuri în acest subiect
Love,music and you... - de Alle - 16-03-2011, 12:35 AM
RE: Love,music and you... - de Vero - 16-03-2011, 01:27 AM
RE: Love,music and you... - de Rukia JJ - 16-03-2011, 10:11 AM
RE: Love,music and you... - de Rose ^^ - 16-03-2011, 09:23 PM
! - de Alle - 24-03-2011, 12:20 AM
RE: Love,music and you... - de Rose ^^ - 24-03-2011, 12:34 AM
RE: Love,music and you... - de Rukia JJ - 24-03-2011, 12:46 AM
RE: Love,music and you... - de Vero - 26-03-2011, 04:08 AM
RE: Love,music and you... - de Tweety - 30-03-2011, 02:57 PM
RE: Love,music and you... - de Alle - 30-03-2011, 03:33 PM
RE: Love,music and you... - de *Black~~Heart* - 30-03-2011, 03:50 PM
RE: Love,music and you... - de Yin - 30-03-2011, 04:29 PM
RE: Love,music and you... - de Dragonz Eyez - 03-04-2011, 01:17 PM
RE: Love,music and you... - de Alle - 22-04-2011, 04:26 PM
RE: Love,music and you... - de Vero - 22-04-2011, 05:25 PM
RE: Love,music and you... - de Tweety - 23-04-2011, 07:53 PM
RE: Love,music and you... - de Rose ^^ - 27-04-2011, 07:26 PM
RE: Love,music and you... - de ~BreNda~ - 30-04-2011, 09:18 PM
RE: Love,music and you... - de Alle - 30-04-2011, 11:23 PM
RE: Love,music and you... - de Alle - 01-05-2011, 07:19 PM
RE: Love,music and you... - de Rose ^^ - 01-05-2011, 08:40 PM
RE: Love,music and you... - de ~BreNda~ - 02-05-2011, 01:58 PM
RE: Love,music and you... - de Alle - 04-06-2011, 10:24 AM
RE: Love,music and you... - de Rose ^^ - 14-07-2011, 03:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.566 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.808 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings
  Dance and music=love and pasion(+16....+18) Lara 2 2.745 28-12-2009, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Mitus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)