Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love At The Circus

#6
ma rog,il scriu pentru mine daca nimeni nu vrea sa il citeasca:)



"Nu stiu ce simt pentru ea..e doar un copil..un copil adorabil insa..Dar ma calca pe nervi.Voi ajunge la psihiatru din cauza ei!"
Baga cheia-n yala,intrand incet.O zari pe canapeaua rosie din sufragerie,acoperita de o patura si cu pisica alba pe post de perna.
"Motivul pentru care sunt aici este sa vad daca totul e in regula.Am sa mai stau putin cum m-a rugat mama ei si apoi voi pleca.."gandi Octavian.Ramase cu privirea la ea.Ce putea sa vada la o fata de 16 ani?Avea o varsta atat de fragila..Se uita la ea."E atat de simpatica..atunci cand doarme si are gura inchisa!" gandi el,aducandu-si aminte de temperamentul sau.
Isi duse podul palmei catre fata ei rosiatica,incepand sa o mangaie incet.Avea o piele atat de fina si de calda,parca cerea dezmierdata intruna.Continua sa o priveasca si sa o alinte,dar la un moment dat,June se trezi prima si incepu sa miaune,dandu-se jos de pe canapea.Sunetul pisicii o facu pe Maya sa se trezeasca brusc,Octavian dandu-se repede la o parte.
-Ce faceai?intreaba Maya.
-Ce crezi ca faceam!? Mama ta m-a rugat sa mai am grija de tine asa ca m-am asezat pe canapea si ma uitam la motanul tau dragut.
-Este o pisica.O cheama June.Iti multumesc pentru efortul tau mare,dar,crede-ma,pot sa ma descurc singura foarte bine la 16 ani.
-Nu,nu poti.Recunoaste.O persoana care se descurca singura are propria ei casa,munceste ca sa se intretina,isi asuma responsabilitati,chestii,stii tu..pe care inca nu poti sa le faci la varsta ta inaintata de 16 anisori,ii spuse fetei,facandu-i,ironic,cu ochiul.
-Auzi,tu ai venti aici doar ca sa ma enervezi?La urma urmei,acum este apartamentul nostru si daca suntem deranjate in halul asta putem sa chemam usor politia sa vina sa te zboare de-aici.
-Iar ai tupeu?Nu iti mai ascunde inimioara aia fricoasa si rusinoasa in spatele lui.
-Crezi ca nu ma tine?intreb eu,aproape de exasperare.
-Sa te vedem.Cheama politia.Tu,o minora care nici nu stii adresa acestui loc.Nu stii nimic despre orasul asta,despre blocul asta,despre vecini,despre..mine.Ai idee ca sunt in stare de orice?E ciudat sa primesti necunoscuti in casa,asa-i?
-Nu esti un necunoscut.
-Nu stii nimic despre mine.
-Stiu destule incat sa imi dau seama ca nu ai ce cauta aici,zic eu,strangand din dinti.
-Nu face situatia mai complicata decat este.Crezi ca mie imi face placere sa stau mereu dupa coada unei ploade?rosti ei,usor iritat.
-Nu te-am pus eu sa stai pe capul meu.
-Nu,dar mama ta m-a pus.Si din respect si mila fata de ea deoarece traieste cu un copil nebun,o voi ajuta.
-Opreste-te.Opreste-te!Nu te mai da mare si tare,nu esti!Nu imi mai vorbi asa,nu ma impresionezi nici cat negru sub unghie!
-Nu,poate ca nu te impresionez acum.Dar cu siguranta te pun pe ganduri..mult de tot..zise el,usor rau si pervers.
-Sa ma pui pe ganduri?Baietas,vezi-ti de jongleriile tale de claun prost platit.
In momentul urmator,el veni spre Maya,ducandu-i mainile la spate.O lipea cu spatele de trupul sau puternic,bine-facut si ii spuse:
-Sa nu te iei de meseria mea niciodata,Maya!Nu ai idee cat am muncit ca sa fiu cine sunt azi.Nu ai dreptul.Tu nu faci nimic,stai toata ziua acasa mancand ciocolata si te plangi.
-Da-mi drumu,prostule!
-Ca de nu?Ce vei face?Nu vezi ca esti la cheremul meu?Sunt in stare de orice acum.
-Nu ma sperii.Stiu ca nu esti in stare de nimic,pe tine nu te mai tine la 24 de ani.
Vorbele copilei l-au dus la disperare pe Octav,care de mult incerca sa-si stapaneasca nervii.Nu mai suporta tupeul ei.Trebuia sa ii dea o lectie,cel putin sa o sperie.
Cu o mana de a lui continua sa le tine la spate pe cele ale fetei,iar cu cealalta incepea a o desface la prohap.Fata se sperie,incercand sa iasa din acea stransoare atat de puternica.Barbatul continua prin a-i desface fermuarul blugului.Doamne,de cat timp isi dorea sa o invete minte.Isi puse palma pe locul interzis,simtind niste broderii in forma de iepurasi.Tipic ei.Ii masa locul fierbinte,ea tipand si continuand sa se miste in speranta ca echilibristul ii va da drumul.Dar fara speranta.Cu degetul mijlociu,acesta ii presa acel loc,ea scotand un geamat zicandu-i:
-Te implor..nu..iar din ochii ei caprui cadeau siroaie de lacrimi.
Octavian isi dadu seama de ceea ce facuse si de faptul ca reusise,in final,sa o sperie pe fata.Isi retragea,extrem de incet,degetul de pe locul secret al fetei,dar ramase cu palma in prohapul ei.
-Te rog..te rog..nu vreau..
Isi scoase palma din prohapul Mayei,zicandu-i:
-Sigur ca nu vrei.Inseamna ca inca esti virgina..Ar trebui sa tii la puritatea ta ca la ochii din cap.
Ea nu zicea nimic,continuand sa suspine.
-Nu acum,nu inca.Dar te asigur ca data viitoare imi doi duce planul la capat,ii spuse el,stergandu-i cu buzele doua lacrimi.



Răspunsuri în acest subiect
Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 01:37 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 02:45 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 05:03 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 06:04 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 08:48 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 02-01-2011, 10:50 PM
RE: Love At The Circus - de aly_lady_kiss - 03-01-2011, 02:11 AM
RE: Love At The Circus - de Lena - 03-01-2011, 02:46 AM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 03-01-2011, 02:25 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 03-01-2011, 03:45 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 03-01-2011, 08:16 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 03-01-2011, 10:59 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 04-01-2011, 05:39 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 04-01-2011, 08:35 PM
RE: Love At The Circus - de aly_lady_kiss - 04-01-2011, 10:48 PM
RE: Love At The Circus - de Lena - 04-01-2011, 11:17 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 09-01-2011, 01:28 PM
RE: Love At The Circus - de Lena - 09-01-2011, 04:06 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 16-01-2011, 09:18 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 04-02-2011, 03:06 PM
RE: Love At The Circus - de Daria - 04-02-2011, 03:57 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 04-02-2011, 03:59 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 05-02-2011, 03:21 PM
RE: Love At The Circus - de Daria - 05-02-2011, 03:58 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 06-02-2011, 04:23 PM
RE: Love At The Circus - de Daria - 06-02-2011, 10:03 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 14-02-2011, 10:08 PM
RE: Love At The Circus - de Daria - 16-02-2011, 12:18 PM
RE: Love At The Circus - de abbeyslullaby - 03-04-2011, 08:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My circus .... Vex 8 4.251 22-12-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Vex


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)