Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu e destinul !

#3
Ma bucur ca iti place , cel putin tie ;] ... ei bine voi pune tot azi next-ul ...




Capitolul 2 : Parasita si refugiata


Priveam peisajul de vara ce se intindea in fata mea , dezmierdandu-mi ochii cu o asemenea frumusete care nu poate fi copiata sau inlocuita. Natura e cel mai priceput pictor , si nu numai. Imi intorc privirea de la fereastra , spre noua mea colega. Imi zambeste larg si incerc sa fac la fel , dar ceva ma impiedica. Am atintit coltul tablei cu o mica raza a privirii mele si vad ca era trecuta data de 2 iunie. Imi maresc vizibil ochii , deschid larg gura si ...

- AAAAAAAAAA !!!

- Doamne , Saku , esti bine ? ma intreaba total nedumarita Hinata.

- Glumesti cumva cu mine ?? Peste 2 zile e aniversarea mea de 17 ani !

- Da , Sakura , stiu ... si acum o stie toata lumea.

- Nu , nu ... nu intelegi. Am plecat ...

- Poftim ?? Dar trebuie sa inceapa ora de matematica. Profesoara nu te va lasa sa pleci de la ora ei.

- Cine a zis ceva de " lasat ". Voi chiuli , aiurito !

- Tipic tie ...


Nici nu am mai stat sa ascult ce avea de spus buna mea pritena , am tusnit pe usa si dusa am fost. Stiam eu ca e cam dubios faptul ca Fumiko m-a sunat asa dintr-o data dupa o saptamana intreaga. Se va intoarce acasa pentru ziua mea de nastere. Stiu sigur asta ! Alerg cat ma tin picioarele pana acasa si intru ca un taifun inauntru. Urc la etaj , apoi in dormitorul meu , imi iau telefonul si caut numarul surioarei mele. Pfff , dracie , acum si-a gasit si " teletontul " asta. Nu gasesc numarul in agenda , asa ca cedez si il formez eu , apoi sun nerabdatoare.


- Fumiko ! Cand vii acasa ?

- Sakura ...

- Pe la cat te astept ? Vrei sa fac pregatiri ? Ce sa cumpar ? Vrei sa gatim ceva cand ajungi sau mancam in oras ?

- Draga mea , nu cred ca pot ajunge.

- What ?? Nu , nu ... trebuie ... trebuie sa vii. Mi-ai promis !

- Regret , dar nu pot zbura pana in Japonia din cauza sarcinii. Mi-a interzis doctorul.

- Din cauza nenorocitului aluia de copil ! Sa-l ia naiba ...

- Nu vorbi asa , Sakura ... te rog.

- Si tu ma abandonezi ?? Nu inteleg ... ce am facut eu sa merit asta ??

- Sakura , te rog sa intelegi ... Sakura ? Alo , Sakura !? Alo ...


Nu pot sa cred , si ea ma abandoneaza , la fel ca toata lumea ! Lacrimile curg siroaie pe obrajii mei , ajungand intr-un final pe parchetul rece. Inima imi bate salbatic , si cu greu imi stapanesc nervii. Imi ridic privirea si o vad pe Hinata pe geam cum se indreapta spre casa mea , fiind probabil ingrijorata. Imi sterg brutal micile picaturi de apa ce mi-au udat chipul , apoi cobor si o chem pe Hinata in casa , spunandui sa ma astepte pana ma schimb. Dau fuga in dressing si imi aleg o rochita mai scurta si o asez rebel pe trupul meu. O trag pe bruneta dupa mine pana jos la masina si ne urcam in ea. Pe drum , nemaiputand sa-si stapaneasca curiozitatea , buna mea prietena ma intreba unde mergem.

- Le luam pe Ino si Ten apoi mergem in club.

- Asta nu-i a buna ... Ce ai patit ?

- Ce vrei sa spui ?

- Sakura nu ai mai mers in club de acum 2 ani , cand a plecat sora ta.

- Hina , poimaine e ziua mea. E ceva in neregula cu faptul ca vreau sa ma distrez ?

- Sa zicem ... desi nu-mi miroase a bine.


Ce mai conteaza acum daca e de bine sau de rau. O privesc pe Hinata cu coada ochiului , schitand un zambet , dar fara folos. Opresc masina in fata unui bloc si cobor din ea. Ma uit putin prin jur si o sun pe blonda. Spre norocul meu o vad in parcare si fug spre ea.

- Ino ! Hey , ce mai faci ?

- Saku ! Ce ma bucur sa te revad. Bine ma indreptam spre mall , tu ?

- Sunt cu Hina si mergeam in club. Daca nu esti prea ocupata cu shoppingul nu vrei sa vii cu noi ? Sarbatorim ziua mea de nastere.

- Nu as rata asta pentru nici o rochie din lume , dar nu am cadou , draga mea.

- Cine are ?? ... hai te rog ! Oricum mi-l poti da pe 4 , cand e de drept aniversarea mea.

- Huh ... cum te-as putea refuza ? Hai , nebuno !


Ma indrept spre masina cu blonda la brat , zambind si apoi o sun pe Ten Ten din masina. Aceasta era deja la club. Se pare ca a anuntat-o Hina. In 20 de minute ajungem si noi si ... Sa inceapa party-ul ! Intram toate si ne plimbam privirile prin incapere , apoi o vedem pe Ten Ten cum ne facea semn cu mana , deci spre ea ne indreptam. Ne asezam la o masa pentru 4 persoane si comandam cate un vin mai slab. Vreau sa am o limita totusi. Stau si imi beau bautura pe canapea in timp ce fetele barfesc de zor. Au trecut vreo 2 ore in care doar am baut , fara sa scot un cuvant , iar fetele se ingrijorau pentru mine. Le spun sa se calmeze , oricum nu puteau face nimic. Eu le-am adus aici si nu vreau sa le stric seara din cauza problemelor mele. Acum imi dau si eu seama ca nu am avut cea mai buna idee , dar faptul e deja consumat. Nu mai pot decat sa ma prefac ca sunt " happy " , cat de cat , pentru a se simti macar ele bine. Arunc o privire spre telefon si pe langa vreo 5 apeluri de la Fumiko , mai vad si ceasul care arata ora 22:32. Destul de devreme , acum se aglomereaza clubul , zic si eu , nu prea am mai fost intrunul de mult timp. Vad tot felul de personaje , fie ele masculine sau feminine , facandusi aparitia din spatele usii pe care am intrat si noi , de altfel. In incapere aerul devenea din ce in ce mai insuportabil si un val de caldura isi facu aparitia , facandui pe toti sa bage banii in bauturi alcoolice cat mai reci. Am analizat incaperea si persoanele din ea cateva ore bune , in timp ce consumam paharele care imi erau aduse. Era trecut de miezul noptii si Ino era undeva pe ringul de dans , Ten Ten era pierduta prin multimea de langa bar , iar eu si Hina stateam inca la masa. Incerc sa-mi ridic putin privirea si o durere de cap ma loveste din plin. Hinata a observat asta si le-a anuntat pe fete. Am plecat in mai putin de 10 minute , iar Hinata ne-a lasat pe fiecare acasa , eu fiind ultima. Cred ca am si atipit putin pe drum , nu-mi pot da seama acum. Cobor din masina cu ajutorul Hinei si intru in casa intreaga tot datorita ei.

- Ma descruc de aici , e in regula ...

- Esti sigura ? Doamne , Sakura , cat ai putut sa bei.

- Las-o moarta acum . Vorbim maine.

- Ok , iau masina si ti-o aduc maine , e bine asa ? Trebuie sa ajung si eu acasa cumva.

- Sigur ...

- Noapte buna ! Sa ai grija ...


Off , Sfinte Sisoe . nu vreau decat sa ma pun in patul meu moale si sa dorm. Incerc sa descui usa , dar observ ca era deja deschisa. Intru buimaca si spre surprinderea mea o vad pe Fumiko. Cred ca am vedenii.

- Sakura , ce-ai facut ! Esti nebuna ? Asta faci tu ? De asta ai vrut sa vin eu acasa , pentru a iesi tu si mai mult noptile ?

- Nu ma lua cu de-astea ... Tu m-ai parasit ...

- Doamne , Sakura , esti beata rau. Treci in pat , degeaba ti-as face acum morala ... nu ai intelege nimic si ai tine-o tot pe a ta.

- Offf , scuteste-ma ... nu esti mama !

- Corect , dar se pare ca pentru tine sunt nevoita sa o inlocuiesc.

- Pentru ce dracu` ai venit ? Huh ?? Nu ti-a mers bine cu cartea ta tampita si ai venit aici , acasa , unde ti-am zis eu de la inceput sa ramai ... ?

- Vorbesti doar prostii iar eu nu sunt obligata se le ascult. Nu vreau sa ne certam. Culca-te si vom vorbi maine.

Desi nu-mi placea sa recunosc avea dreptate. Nici nu puteam gandi fara sa ma apuce durerea. Mereu am spus-o , dar acum e prima data cand chiar o cred : " Am o tartacuta in loc de cap pe care o port numai sa nu-mi ploaie-n gat " . Ohh , am facut-o lata astazi. Ce mai conteaza acum ? Nu vreau decat sa dorm. Ce-o fi maine , o fi.
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Nu e destinul ! - de Anuţ - 01-01-2011, 02:43 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 01-01-2011, 08:39 PM
RE: Nu e destinul ! - de perenelle - 01-01-2011, 08:49 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 01-01-2011, 09:36 PM
RE: Nu e destinul ! - de Shilpa - 01-01-2011, 11:33 PM
RE: Nu e destinul ! - de Miranda. - 02-01-2011, 05:16 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 02-01-2011, 07:35 PM
RE: Nu e destinul ! - de Marina. - 02-01-2011, 09:47 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 02-01-2011, 10:16 PM
RE: Nu e destinul ! - de Marina. - 02-01-2011, 10:49 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 03-01-2011, 04:20 AM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 03-01-2011, 12:30 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 03-01-2011, 06:25 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 03-01-2011, 09:52 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 03-01-2011, 10:28 PM
RE: Nu e destinul ! - de Mariah . - 03-01-2011, 10:42 PM
RE: Nu e destinul ! - de Miranda. - 08-01-2011, 08:38 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 08-01-2011, 09:18 PM
RE: Nu e destinul ! - de Miranda. - 08-01-2011, 09:26 PM
RE: Nu e destinul ! - de Marina. - 08-01-2011, 09:31 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 08-01-2011, 10:36 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 08-01-2011, 11:09 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 08-01-2011, 11:18 PM
RE: Nu e destinul ! - de ÃŽngeraÅŸÅŸ - 08-01-2011, 11:40 PM
RE: Nu e destinul ! - de Assyria - 09-01-2011, 01:25 PM
RE: Nu e destinul ! - de Cookiesor - 09-01-2011, 02:53 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 09-01-2011, 05:03 PM
RE: Nu e destinul ! - de Assyria - 09-01-2011, 06:39 PM
RE: Nu e destinul ! - de Miranda. - 09-01-2011, 07:56 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 09-01-2011, 08:02 PM
RE: Nu e destinul ! - de ÃŽngeraÅŸÅŸ - 09-01-2011, 10:30 PM
RE: Nu e destinul ! - de _Andreea_ - 10-01-2011, 02:00 AM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 10-01-2011, 04:19 PM
RE: Nu e destinul ! - de Anuţ - 20-01-2011, 11:06 AM
RE: Nu e destinul ! - de ÃŽngeraÅŸÅŸ - 20-01-2011, 04:07 PM
RE: Nu e destinul ! - de Kidzor - 20-01-2011, 07:54 PM
RE: Nu e destinul ! - de Katniss - 20-01-2011, 09:49 PM
RE: Nu e destinul ! - de Green.Frog.Is.Here - 29-01-2011, 03:29 PM
RE: Nu e destinul ! - de Miranda. - 29-01-2011, 10:41 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destinul... Raluka 0 1.767 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.702 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.274 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.765 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Destinul ne pune la incercare Alexi 22 19.346 26-09-2009, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Eve.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.408 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.341 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)