Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intunericul iubirii nestiute

#7
am ajuns si eu pe-aici, cu o oarecare intarziere

Destine incrucisate

Este o poveste de dragoste, protagonistii fiind nimeni altii decat Sakura si Sasuke. Dupa ce Sasuke si-a omorat fratele decide sa se intoarca in Konoha, motivele fiind destule, dar rezumandu-se la unul singur:Sakura. In seara cand ajunge in sat Sakura primeste un bilet anonim in care afla de venirea lui si de faptul ca ar fi ultima ei sansa de a fi cu el. Fiind oarecum distrusa pe plan sentimental crede ce este scris in bilet si astfel are loc prima intalnire dupa ani de la plecarea lui din sat.

Sakura nu este sigura de intoarcearea lui in sat asa ca ii face o vizita nocturna (nu va ganditi la prostii :-W). Aceasta vizita nu este tocmai pe placul ei, apropiindu-se periculos de mult de Sasuke, lucrurile evoluand rapid de la un sarut pasional la cu totul altceva (aici puteti sa va ganditi la prostii:>...si eu am facut-o :))), insa Sakura reuseste sa se opreasca la timp, inainte de a face ceva ce va regreta mai tarziu. Dupa aceasta intamplare Sakura il evita, dar nu poate scapa de tot de prezenta lui in sat.

Momentul care schimba relatia dintre ei este misiunea pe care le-o da Tsunade. Sasuke se comporta ciudat cu Sakura, iar fata ezita cand el ii propune sa fie impreuna, cu toate ca sentimentele ei sunt neschimbate. Totusi apropierea nu aduce numai fericire, ei fiind nevoiti sa infrunte obstacole neprevazute.

Oare vor reusi sa treaca peste ele si ramana inca impreuna?
nu trebuie decat sa cititi fic-ul pentru a afla

mai am cateva idei, dar nu le dezvalui pentru ca as strica suspansul, insa va asigur ca ce am scris pana acum este decat incalzirea :))...stiu ca pare cam sec ce am scris mai sus, dar chiar nu vreau sa dau prea multe detalii

in ultimul timp nu am citit fic-uri de pe site, fiind prea ocupata cu facultatea (primul an :-< si e destul de greu)...sunt cateva fic-uri pe care le-am citit de curand si pe care le apreciez, dar nu stiu exact care
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Intunericul iubirii nestiute - de Miranda. - 24-12-2010, 09:26 PM
RE: File din sasusaku - de Cookiesor - 25-12-2010, 12:47 AM
RE: File din sasusaku - de Miranda. - 25-12-2010, 12:52 AM
RE: File din sasusaku - de Moon princess - 25-12-2010, 11:48 PM
RE: File din sasusaku - de Debb.' - 26-12-2010, 07:28 PM
RE: File din sasusaku - de curcubeu fara culori - 26-12-2010, 08:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina) Gabriella 15 11.616 28-05-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.044 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)