Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intunericul iubirii nestiute
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Aici o sa puteti sa va descrieti pe scurt povestea voastra sasusaku ca sa poata vedea cititorii ce anume detine ea. Asa cum la un film se spune cate ceva despre el, asa am hotorat sa existe un topic in care sa se faca un text a povesti. In aceasta descriere scurta ati putea sa scrieti despre orice credeti voi ca il intereseaza pe cititor.
Povestile sasusaku sunt frumoase? La aceasta intrebare o sa raspunda cititorii povestilor cand vad cum ati descris lectura voastra.
Dupa ce terminati sa scrieti despre povestea voastra va-si ruga sa spuneti care este povestea voastra preferata ( desigur care nu este facuta de voi), asa o sa stim si alte povesti.

Edit:
Dupa ce scrieti tot trebuie sa mai mentionati daca povestea usarului de mai sus va place si daca ati citio.
Va multumesc pt. intelegere.
Huh..ce idee brilianta!
Pai,incep eu..:-??
Este o poveste Sasusaku on going si am de gand sa mai scriu:)).In prima parte este descrisa Sakura si drama prin care a trecut datorita acelui vis,insa,cu ajutorul prietenilor sai,reuseste sa'si revina.Este total schimbata dupa ce isi revine,devine mai rebela si sigura pe ea,uneori chear prea aroganta.In timp se indragosteste de Sas'ke si traiesc o perioada lunga o poveste frumoasa de dragoste.Dar,Sak'ra mai are un vis din acela in care i se spune ca nu a facut alegera cea potrivita,dupa care cade iar in depresie,deoarece Sas'ke o paraseste,plecand pt. moment in alta tara la criticile parintilor lui.El nu vrea s'o raneasca pe Sak'ra asa ca nu'i zice,dar aceasta este foarte devastata dupa plecarea lui..Dupa cativa ani se intalnesc din nou,la acelasi liceu si isi aduc aminte de clipele petrecute impreuna,Sas'ke marturisindui din nou sentimentele ce le poarta.
Asta este schita pe care imi bazez eu poveste..sper sa va placa..:))
Asa..povestea mea preferata..defapt am doua:Mortal Puzzle scris de Marina:x si Lumea Ireala scrisa de Vex;)...Va sfatuiesc sa le cititi cu incredere,nu veti regreta:)).Bye dears:-h!
Okay, ma bag si eu.

You changed me

In acest fic personajul principal este Sasuke. Este un baiat de bani gata care isi petrece noptile prin lcuburi in loc sa invete cum ar face alt baiat de varsta lui din clasa sa. Acesta nu a fost asa mereu. Pana in clasa a XI-a el era un baiat care nu-si petrecea timpul cu fete si era cel mai bun din intreaga sa scoala insa cu timpul a dat de "gustul" noptilor fierbinti petrecute cu tot felul de fete.
Intr-o seara este prins de catre parintii sai cand venea de la o "amica" iar acestia fiind foarte suparati il pedepsesc sa se mute cu ei in Konoha, un oras despre care nu a mai auzit.
Mutarea din New York in Konoha nu a fost minunata pentru el deoarece la scurt timp afla ca urmeaza sa se casatoreasca cu Karin, o fata care facea parte din grupul sau si cu care a fost impreuna o scurta vreme.
In incercarile sale de a scapa o raneste pe Sakura dupa o noapte petrecuta impreuna si face un plan pentru a ramane in New York atunci cand se intoarce cu logodnica sa pentru o prezentare de moda. Acesta afla ca roscata este insarcinata si vestile proaste nu se opresc aici. Suigetsu nu-l mai poate ajuta cu scaparea sa insa fix cand se intorcea spre casa din New York au avut un accident ingrozitor.
Multe lucruri i se mai intampla lui Sasuke dupa acel accident cand familia sa crede ca el imrepuna cu fratele sau au murit iar trupurile lor nu au mai fost gasite. Sakura impreuna cu sora sa sunt indurerate insa ce face Sasuke cu adevarat?




Pai, cam acesta ar fi rezumatul ficului meu. Si mie una imi plac foarte multe ficuri insa primul fic care mi-a atras atentia este Destine incrucisate. Este o poveste minunata si am vrut s-o mentionez deoarece este printre primele ficuri de aici de care m-am indragostit.
Cred ca si eu ar trebui sa scriu cate ceva despre povestea mea INDIUS love

In aceasta se gaseste o iubire adevatata care din cauza mortii nu poate sa aiba loc. Sakura era o fata foarte rea asa ca a murit, dar in drumul spre iad aceasta i-a promis diavolului ca ii va fi sluga pe vecie daca ii da viata, devenind astfel un indius. In slujba ei pt. biavol si toate spiritele rele ea intra in corpurile oamenilor si ii omora ducandu-i obligatoriu in iad. Dar ea fin fata nu putea sa trimita in iad decat fete, asa ca ii cucerea pe baieti si in acet mod ajungeau si ei in iad.

Dupa o perioada in care Sakura tot omora l-a cunoscut pe Sasuke, un baiat care are in adancul sau un spirit doid. Acest spirit care este numit doit reprezinta calauza lui Dumnezeu ca sa-i omoare pe indius. Ei stau in corpurile baietilor si ii pazezc de indius, deoarece Dumnezeu nu le poate face nimic servitorilor diavolesti.

Dragostea dintre Sasuke si Sakura ia nastere dar ea fin obligata sa-l omoare pe Sasuke trebuie sa faca acest lucru.

Mie imi place foarte mult povestile sasusake. ( raspunsul la intrebarea obligatorie)

Am multe povesti preferate:
Money vs love scrisa de ellamanu
Ingerul negru(Sakura) scris de O@n@
Focul iubiri ( nu imi amitesc de cine este scris)
O alta viata...o alta personalitate:x
Mai era inca o poveste foarte frumoasa dar nu imi amintesc, citesc atat de multe incat si uit.

Cat despre povestea de mai sus imi place, chiar vreu s-o citesc.
ok, deci, ma bag si eu! :)) nu prewa stiu ce sa spun asa ca sper ca ve-ti intelege ce vreau sa spun. :*

Ce a fost... nu va mai fi!



E o poveste cu doua cupluri: Sasusaku si Itasaku.
Povestea incepe cu doua persoane, ce stau tristi in fata unui mormant al unei persoane dragi, la care tineau foarte mult. Memoriile intervin in poveste, incepand de la un anume concert ce schimba total cursul lucrurilor. Cei trei incep sa se intalnesca intre ei dupa multi ani nevazuti. Sakura si Itachi se indragostesc, vor sa raman impreuna dar ceva, sau cineva li se opune. Este drama a doi indragostiti ce se iubesc dar nu-si pot implini dragostea. Sasuke este cel ce vrea s-o ajute pe Sakura sa treaca peste toata durerea inimii aratandu-i toata dragostea ce io poarta.
Va accepta toata iubirea lui Sasuke sau il va plange in continuare pe Itachi? Oare timpul va rezolva toate problemele? Vom vedea! De aceea va invit cu caldura sa aflati raspunsul. Bucurati-va de poveste!
Va astept!





cam asta a fost rezumatul... nu spun nimik mai mult va las pe voi sa aflati detaliile ^^ :*
cat despre ficuri preferate, ei bine nu am unul pentru ca toate sunt frumoase asa ca voi da unul care mi s-a parut interesant: Sarutul mortii... e chiar draguts
iar ficul de mai sus e chiar frumos l-am citit , e o idee stralucita merita sa-l cititi cei care n-ati facut-o ^^
Intru si eu pe aici. ^^

Dragostea poate fi inselatoare !

Este un fic SasuSaku, in care personajele principale sunt Sakura si Sasuke.
Sakura este o fata bogata, avand doua surori mai mari. Isa si Ashley. Cele trei surori sunt ficele lui Hitomi [ mama ] si Yasuo Haruno [ tatal ], doi oameni de afaceri destul de renumiti.
Sakura practica handbal de la varsta de doisprezece ani, practicandu-l chiar pana acuma, la varsta de saptesprezece ani.
Locuisera pana acum in New York, insa lucrurile s-au schimbat cand parintii fetelor au hotarat sa se mute in Konoha. Aici, Sakura l-a intalnit pe Sasuke. Un baiat de bani gata si foarte aratos. Deasemenea, si el este sportiv, fotbalist la echipa liceului. In cele din urma, Sasuke pune ochii pe rozalie, innebunind numai cand se uita la corpul ei.
Fiind expert in a cuceri fetele si in a le castiga increderea, o cucereste destul de repede pe Sakura, care fiind destul de naiva a avut incredere in el. In vacanta de iarna, in care cele doua familii au organizat o excursie la munte, brunetul profita de ocazie si reuseste sa o convinga cu vorbe dulci pe Sakura sa i se daruiasca de buna voie.
Sakura cand realizeaza care era scopul baiatului, in interiorul ei incep sa se nasca sentimente de ura pentru brunet.


Well.. asta ar fi rezumatul pentru ficul meu. Mai am si idei pentru ce va urma insa nu vreau sa le dezvalui aici si acum. ^^
In legatura cu ficul de mai sus, mi s-a parut interesanta ideea lui Moon princess.
am ajuns si eu pe-aici, cu o oarecare intarziere

Destine incrucisate

Este o poveste de dragoste, protagonistii fiind nimeni altii decat Sakura si Sasuke. Dupa ce Sasuke si-a omorat fratele decide sa se intoarca in Konoha, motivele fiind destule, dar rezumandu-se la unul singur:Sakura. In seara cand ajunge in sat Sakura primeste un bilet anonim in care afla de venirea lui si de faptul ca ar fi ultima ei sansa de a fi cu el. Fiind oarecum distrusa pe plan sentimental crede ce este scris in bilet si astfel are loc prima intalnire dupa ani de la plecarea lui din sat.

Sakura nu este sigura de intoarcearea lui in sat asa ca ii face o vizita nocturna (nu va ganditi la prostii :-W). Aceasta vizita nu este tocmai pe placul ei, apropiindu-se periculos de mult de Sasuke, lucrurile evoluand rapid de la un sarut pasional la cu totul altceva (aici puteti sa va ganditi la prostii:>...si eu am facut-o :))), insa Sakura reuseste sa se opreasca la timp, inainte de a face ceva ce va regreta mai tarziu. Dupa aceasta intamplare Sakura il evita, dar nu poate scapa de tot de prezenta lui in sat.

Momentul care schimba relatia dintre ei este misiunea pe care le-o da Tsunade. Sasuke se comporta ciudat cu Sakura, iar fata ezita cand el ii propune sa fie impreuna, cu toate ca sentimentele ei sunt neschimbate. Totusi apropierea nu aduce numai fericire, ei fiind nevoiti sa infrunte obstacole neprevazute.

Oare vor reusi sa treaca peste ele si ramana inca impreuna?
nu trebuie decat sa cititi fic-ul pentru a afla

mai am cateva idei, dar nu le dezvalui pentru ca as strica suspansul, insa va asigur ca ce am scris pana acum este decat incalzirea :))...stiu ca pare cam sec ce am scris mai sus, dar chiar nu vreau sa dau prea multe detalii

in ultimul timp nu am citit fic-uri de pe site, fiind prea ocupata cu facultatea (primul an :-< si e destul de greu)...sunt cateva fic-uri pe care le-am citit de curand si pe care le apreciez, dar nu stiu exact care