Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh

#29
Capitolul 17


Mergeam alaturi de blond pe strada, incercand sa ignor miile de pereche de ochi ce se intorceau dupa mine si el. Cred ca nu trebuia sa nu fi luat pe mine un tricou pe trup, negru, simplu si o pereche de jeansi ce imi scoteau fundul bombat in evindenta - Melane mi-a cumparat jeansi special pentru fundul meu, cica la ea, am un cur sexy si pervers. Parul facut tepi si cu niste bratari din piele la o mana si o manusa neagra cu degete taiate, ce imi acoperea si antebratul, erau perfect normal pentru mine. Mi-am pus ochelari cu lentile de oglinda, ce ii aveam agatati la gulerul tricoului pe ochi.
- E de-a dreptul stresant, ii soptesc blondului, cand am intrat intr-un restaurant si o pussy* ma ciupi usor de fund.
- Stiu cum e, crede-ma, imi raspunse el, asezandu-ne la o masa intr-un separeu, fata in fata.
La noi veni chelnerul, care ne dadu meniurile. Eu l-am refuzat pe al meu, pe motiv ca nu imi este foame sau sete. Blondul ridica o spranceana dar nu spuse nimic. Isi comanda o cola si o salata. In timp ce chelnerul s-a dus sa ne aduca comanda, eu mi-am dat jos ochelari de pe fata si mi-am pus coatele pe masa, impreunand degetele si lasandu-mi barbia pe ele. Strify era imbracat foarte fain azi. Purta un tricou de un violet ce dadea spre gri si o pereche de jeansi albastri cu o curea. Parul era aranjat, de fapt era cu totul aranjat. Daca te uitai din spate, spuneai ca e fata, dar si la chip cam aducea cu una, dar cand vorbea, iti dadeai rapid seama ca greseai. Mai ramanea sa se rujeze si sa se imbrace ca o fata, ca atunci, chiar putea fi confundat cu una. In minte imi aparu solistul intr-o rochie roz-bombon, de printesa, cu bagheta magica si aripi de zana. Aceasta imagine ma facu sa zambesc.
- De ce razi? Ma trezi vocea lui si observ ca i-a fost adusa deja comanda.
- Doar m-am gandit la ceva, spun privindu-l cu lua o imbucatura de salata.
- Sigur ca nu vrei sa iti iei nimic. Nici macar un pahar...
- Eu nu pot sa mananc nimic in afara de crud si proaspat si sa beau nimic in afara ce se afla in venele tale, ii spun mai discret, fiindca nu vroiam sa isi verse plamani din el.
Dadu din cap si apoi a continuat sa manance, in timp ce eu ma uitam la "minunatiile" de tablouri de pe pereti. Cred ca si lupul meu facea unele de o mie de ori mai frumoase decat porcariile astea. Era chiar ciudat sa ies la intalnire doar eu cu un baiat. Nari nu se pune, ca puteam sa il dau drept fratemiu mai mare, care merg in vizita la bunicul, iar Melane... ei bine, Melane e fata. Eu ma simteam putin stanjenit, ne stiind ce sa vorbesc cu el, in timp ce Strify se comporta perfect normal. Dupa ce isi termina salata, lua o gura de cola si incepu sa ma priveasca, dar dintr-o postura mai relaxata fata de a mea.
- Anki, stiu ca nu e frumos - aici isi puse coatele pe masa si imi imita perfect cum stateam eu - dar am aflat o parte din trecutul tau, imi spuse si in voce se simtea regretul pentru fapta asta.
- Faza ca urma sa fiu shogunul Japoniei, dar am murit pe campul de lupta, e doar o mica parte de tot din trecutul meu, spun zambind trist, apoi privesc lumanarea dintre noi.
- Dar cum ai devenit asa? Ma intreba si eu oftez si il privesc direct ochii sai minunati.
Inca se vedeau conturul vanatailor de pe fata si era usor umflata buza inferioara intr-o parte. Ma mir ca asta nu l-a oprit in baie sa ma rasfete putin, sa spun asa. A facut asta din propria initiativa sau a luat niste halucinogene? Efectul halucinogenelor dura vreo patru-cinci ore si aveai pupila marita, dar pupila sa era normala. Asta insemna sa il intreb, dar cum sa fac sa nu para o intrebare prea personala? Of, draci! Il intreb si gata.
- Strify, ce a fost toata faza aia din baie? Te-a provocat din nou Yu sa ma saruti? Il intreb, uitandu-ma la mucul lumanari, dar parea ca ma uit la el.
- Nu, a fost din propria initiativa, imi raspunse usor mirat de intrebare. Sunt bi Anki, dar baieti ma atrag mai mult. Ca tot veni vremea cu intrebarile din asta. De ce mi-ai respins in padure si dupa... sti-tu-ce, mi-ai raspuns? Ma intreba.
Imi atintest privirea spre podea, in timp ce ma scarpinam pe ceafa - un tic de al meu de mult. Il aud cum vru sa imi spuna ceva, dar ridic degetul aratator de la mana, dandu-i de inteles, sa ma lase un minut, sa imi gasesc cuvintele si sa formulez un raspuns concret.
- Inainte sa dam nas in nas cu Inphotep, acel sarut m-a cam speriat sa spun asa. Pur si simplu, cum mi l-ai dat, m-a cam speriat, crezand ca vrei si altceva. Nu suport sa fiu agresat in aceste chesti sau obligat, ci prefer sa o fac de bunavoie, ii raspund, trecandu-mi palma peste tepi de pe ceafa.
- Sa inteleg ca tu preferi o relatie de lunga durata langa un/o partener/a?
- Cati ani e dispus partenerul sa imi ofere din viata lui, voi sta langa el si voi veghea asupra lui pana moare.
- Aha si uite o alta curiozitate. Cum devi varcolac? Ma intreba, facandu-ma sa zambesc.
Ii spun ca inca nu e momentul potrivit sa afle, dar sa fie linistit ca ultimul meu iubit a murit acum doua sute de ani. Dupa ce plateste cosumatia, mergem in parcul central, unde Strify imi facu o poza, in timp ce stateam intis pe iarba, fara tricou, fiindca imi era cald. Apoi se intinse langa mine. Mi-am pus o mana dupa gatul sau si Strify isi puse capul pe umarul meu. Intinse mobilul deasupra noastra si ne facu o poza. Imi apuca barbia cu o mana si imi intoarse chipul spre el si ma saruta pe buze, in timp ce ne facu o poza asa...

______________________

* aici are inteles ca panarama, pitipoanca, usuratica, pervesa.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh - de Nywa - 16-03-2011, 04:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.652 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  Gabytsswh`s One Shots Beatrix LaVey 17 12.146 19-04-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Iubirea vazuta cu alti ochi [manu si ~♥ Alle.Copil.Tembel ♥~ +18] Nywa 4 3.719 15-10-2010, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Noesis
  Daca nu ne-am nascut printese, ne-am facut perverse +18[ SasuSaku ] ~Marry-Chan~ 7 17.025 17-12-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Miyuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)