Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Odero si potero si non inventius te amabo

#19
Comentez ultimul capitol. Daca voi zice ceva cam deplasat scuze, mi.am iesit din mana cu comentatul. Deci:

Este un plus numele capitolului pentru ca pe mine una ma face curioasa. Se poate interpreta in mai multe feluri, depinde de fiecare dintre noi. Cred ca va fi interesant.
Ma, primul paragraf a fost varza din punct de vedere a virgulelor. Nu le.ai pus mai deloc si cand le.ai pus ai facut.o gresit. Ai grija cand le pui si cand nu. De multe ori ai imbarligat fraza de mi s.a incurcat limba in gura. Virgula este esentiala pentru a desparti niste propozitii care formeaza o fraza si pentru sa se face o pauza pentru respiratie, nu suntem Roboti. Mi se pare cam banal inceputul si cam sec dupa parerea mea. Aici nu a fost nimic interesant. Se duce la cantina si se mira ca apartamentul a fost amenajat. Puteai adauga detalii superbe camerei. Nu suntem toti obisnuiti cu astfel de descriere detaliata si migaloasa dar, se merita. Ai fi facut sa imi pot ( sa ne putem ) imagina apartamentul. Puteai folosi detalii legate de arhitectura casei atfel incat ai fi evidentiat si inteligenta personajului. Ai o problema si cu diacriticele ! Nu mai scrie cu ele, nu te pricepi. Le uiti de foarte multe ori =.=.
Din al doilea paragraf nu inteleg nimic. Deci sa inteleg ca personajul este colegul nou, bun. Cu toate acesteaeste foarte imbarligat si obositor. Iar ai pus virgulele aiurea.
Sangele sa iti urce in obraji? Sti ca acest lucru este mai penibil decat comportamentul personajului tau? Mi se pare cam nepoetic ce ai spus si mie mi se pare fara logica.
Ah! Ai o descriere simpla si comuna care nu scoate cu nimic in evidenta locurile, personajele si sentimentele lor. Perosnajul tau este foarte instabil. De la mirarea nespuna pe care o are la apartament trece starea de penibil, dupa la tristete. Este instabil ceea ce faci, la fel ca si personajul pe care vrei sa il modelezi. incearca sa il faci cu o stare mai stabila. Acest capitol a fost prrea grabit, dupa parerea mea. Ai greseli de tastare, adica, am vazut vro trei sau patru. Amesteci ideile, parerea mea si cred ca ar trebui sa ramai sa narazei decat din partea unui personaj. In fine cam atat.

EDIT: OMFG ! Tu esti Aripioara mea de plumb =.=.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
O iubire de o vara - de Katniss - 21-12-2010, 12:17 AM
O iubire de o vara - de Katniss - 21-12-2010, 12:56 AM
RE: O iubire de o vara - de LemonCandy - 21-12-2010, 08:29 PM
RE: O iubire de o vara - de Katniss - 05-01-2011, 08:18 PM
RE: O iubire de o vara - de Katniss - 08-01-2011, 01:49 AM
RE: O iubire de o vara - de LemonCandy - 08-01-2011, 10:05 PM
RE: O iubire de o vara - de Katniss - 12-01-2011, 01:04 AM
RE: O iubire de o vara - de LemonCandy - 12-01-2011, 08:18 PM
RE: O iubire de o vara - de DeDal N. - 17-01-2011, 09:03 PM
RE: O iubire de o vara - de Nixu - 07-02-2011, 08:41 PM
RE: O iubire de o vara - de MooN. - 09-02-2011, 09:03 PM
RE: O iubire de o vara - de Kayla. - 14-02-2011, 11:52 PM
RE: O iubire de o vara - de Katniss - 04-04-2011, 08:08 PM
RE: O iubire de o vara - de Turta Dulce - 04-04-2011, 08:48 PM
RE: O iubire de o vara - de Tweety - 04-04-2011, 10:36 PM
RE: Odero si potero si non inventius te amabo - de Daria - 06-04-2011, 12:03 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)