Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi

#1
Hy^^ POi asta este primul mei fic deci nu ma astept sa fie prea reusit dar astept comentari si poate chiar idei la imbunatatirea lui....Tks
_______________________________________________
DISCLAIMER : Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora.
_______________________________________________
[Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi
_______________________________________________
Capitolul I :-Prezentarile

Sakura:
"Si cand ma gandeam ca viata fi mai pura...intr`un sfarsit credeam ca totul va fi bine si uite ca nu este deloc asa...si cand credeam ca o ultima speranta surade dintrun loc ascuns in mainile intunericului...cand credeam ca pana si ochii inlacrimati pot sa straluceasca din nou...cand credeam ca intr`un sfarsit am prins aripi si pot sa ajung la tine viata intr`o singura clipire a facut ca visele mele sa se spulbere...sa devina marea...care cu putere se loveste de stancile cruzi provocand din ce in ce mai multa durere cu amintirea lor...."
Numele meu este Sakura , am 17 ani implinesc 18 peste 5 luni , parul meu des intins se asemana cu dulcea culoare a ciresilor primavara , iar ochii mei,mereu veseli sau macar asa dau impresea caci in sufletul meu numa el stie cei pe acolo.
Viata mea este ... Hm... Mai pe scurt complicata ca a orcarui adolescent firesc si ca deobicei "dragostea" nu intarzie sa`si lase urmele peste poveste facand rana sa para mai grea dar in timpul ala tratando.
Imi aduc aminte cu bucurie zilele cand stateam fix langa el dar nu stiam sa`l pretuiesc poate nu stiam ca`l iubesc sau poate... Dar ca in toate basmele nu totul tine la nesfarsit si indiferenta lui m`a facut sa`mi doresc sa`l uit...sa nu mai stiu nimic de el....sa plece si sa nu se mai intoarca niciodata iar , cand dorinta intr`un sfarsit s`a indeplinit mai mult ca orice imi doresc sa fie aici , sa-mi zambeasca , sa-mi spuna ca pot sa merg mai departe si ca totul va fi bine dar , cu o simpla dorinta am distrus tot , tot ce candva iubeam fara sa stiu , aveam si nu imi doream iar acum doresc si nu am.
Poate ca ii mai bine asa , poate ii mai bine pentru el caci la mine nu mai vreau sa ma gandesc , nu mai vreau sa fiu aceasi fata care l`a indepartat si acum sufera.

______________________________________________

Sasuke:Numele meu este sasuke am 18 ani impliniti de 2 luni , am ochii de un negru pe care poti sai privesti o vesnicie ca stiu ca nu poti sa te saturi de ei , parul brunet face combinatia perfecta iar zambetul ironic este cireasa de pe tort.
Mda sunt modest stiu dar asa mie firea indiferent , cat se poate de ironic si putin , adica mai mult dar mno, modest.
Asa acum am facut o descriere generala ceva de inceput poate ar fi cazul sa incepem si cu amanunte locuiesc defapt in Tokyo dar de jumatate de an sunt mutat in Los Angeles impreuna ca parinti care au ales mutarea definitiva acolo pentru bine le meu , mai bine zis al firmei noastre dar mno .
Ca familie fac parte din legendarul clan Uchiha , singuri stapani cu adevarat pe sharingan .Familia este formata din ambi parinti , Mikoto Uchiha si Fugaku Uchiha , si de fratele meu mai mare Itachi Uchia .
In Los Angeles nu prea am prieteni chiar daca ma aflu de jumatate de an in comparatie cu Tokyo unde aveam multi prieteni printre care si o prietena mai speciala , o fata mai speciala iar singurul meu regret ii ca am plecat fara ai marturisi despre sentimentele mele sau poate am facut mai bine asa , poate ea nu ma iubea , si decat sa fiu respins ...

______________________________________________

Nu rata : Capitolul II :- O veste care imi schimba planurile

______________________________________________
Poze:
Sakura: http://i32.piczo.com/view/3/m/9/t/y/s/q/...9425_7.jpg
Sasuke: http://i280.photobucket.com/albums/kk195...asuke1.jpg
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"



Răspunsuri în acest subiect
Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi - de C0caaa!na ~.~ - 04-11-2010, 11:50 PM
RE: ~[Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi]~ - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-11-2010, 10:45 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.541 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)