Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O zi obisnuita de scoala

#1
Stie toata lumea cum e la scoala : de scris , de invatat , note mici , note mari etc.
Deci sa va povestesc in mare cum e o zi obisnuita de scoala la mine.Incepem cu ziua de luni , de exemplu.
Ma trezesc la ora sapte dimineata , mananc (ca sa nu fiu flamanda la scoala) , ma imbrac si plec.Pana la scoala fac aproximativ 10 minute.
Ajung la scoala , in clasa.Prima ora avem geografia (prin jargon numita , geograVARZA).
Vine profa in clasa , ne asculta si cum in fiecare clasa exista elevi care nu-si invata , ii asculta si pe unii si pe altii , iar cei care tot vorbesc sunt amenintati ca vor primi un 3.Dupa care ne preda despre munti.
Incepe pauza.In nici macar un minut nu lipseste cate o injuratura , pentru ca fiecare isi zic in toate felurile , dar nu mai dau exemple.
Trece pauza si incepe ora de istorie.
Vine profesoara in clasa , ne asculta la lectie pe toti , si dupa , ne controleaza la teme.
La ora asta nu ne preda asa mult ca la geografie.Aici putem sa zicem ca am scapat mai usor.
Urmatoarea pauza , toti din clasa mergem sa cumparam mancare de la patiserie care e foarte aproape de scoala , si dupa ce ne intoarcem , mancam , si asa a trecut pauza.
Incepe biologia , vine profa si ne ia in primire cu un test , care e de doua feluri : primul e foarte usor ,iar al doilea e mai greu.Dar am avut norocul si mi l-a dat pe primul.
Ora a trecut destul de repede ,pot sa zic!
In pauza care urmeaza , unii destepti de la noi din clasa , au reusit sa scoata clanta din balamale , iar profesorul de serviciu ne-a facut morala.
Incepe o ora , nu prea relaxanta , adica matematica.
Facem o suta de exercitii la tabla , pe care jumatate din clasa nu au habar de ele.
Trecem de la mate , la engleza.Aceasta ora e cea mai plictisitoare din toate.
Profa e mereu botoasa , si nu prea vorbeste cu noi , decat ne pune sa facem exercitii de gramatica la engleza.
Iar ultima ora este fizica.Profesoara , ca de obicei , vine prost dispusa , si ne preda.Cand ne scoate la tabla , la probleme si unul nu stie , imediat tipa la el.Off!
Si asa se termina o zi de scoala!



Răspunsuri în acest subiect
O zi obisnuita de scoala - de Ke$ha - 29-10-2010, 09:08 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de yaoi maniac - 29-10-2010, 09:24 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Marina. - 29-10-2010, 09:29 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de yaoi maniac - 29-10-2010, 10:02 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Mădălina - 29-10-2010, 10:08 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Daria - 29-10-2010, 11:42 PM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Serqet - 30-10-2010, 12:29 AM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Miranda. - 30-10-2010, 01:57 AM
RE: O zi obisnuita de scoala - de Flash - 30-10-2010, 09:31 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala Vrajitorilor Nekirus 3 3.198 26-04-2011, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  La scoala laura_bravo_girl 17 15.722 23-07-2009, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)