Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Facultati / Licee

#3
Eu teoretic nu mai sunt la liceu si trebuia sa termin anul acesta in iunie, dar fiindca m-am mutat am trecut pe sistemul englez de A levels [distance learning], care cel putin la engleza si matematica sunt un haos dezorganizat. Daca cineva e interesat de aceasta informatie pot sa detaliez de ce.

La sfarsitul lui decembrie/inceputul lui ianuarie cel tarziu, inainte sa se incheie perioada de inscriere, voi aplica in principal pentru a urma cursul Creative Writing & Film studies in cadrul Universitatii "John Moore's" din Liverpool. Mai am o prietena la acelasi curs, iar prietenul meu si inca un prieten sunt la Game Development acolo si sunt multumiti. In acelasi timp voi mai aplica si la una din celelalta doua universitati din acelasi oras precum si la Manchester si Essex.

Totusi pentru a-mi plati cursurile voi aplica pentru un government loan pe care sunt sigura ca-l iau fara probleme, avand in vedere ca la data inceperii universitatii voi avea deja 3 ani de lucru.

M-am uitat sumar peste facultatile de aici, inclusiv cea din Nicosia si Pafos, par foarte slabe si oricum nu au ce-mi doresc. De altfel, doresc in orice mod sa plec de pe insula, deci ies din discutie.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
Facultati / Licee - de Flash - 16-10-2010, 07:38 PM
RE: Facultăţi / Licee - de piper - 16-10-2010, 10:22 PM
RE: Facultăţi / Licee - de Lia - 17-10-2010, 09:15 PM
RE: Facultăţi / Licee - de Ria'chuu - 17-10-2010, 09:22 PM
RE: Facultăţi / Licee - de Crazy~Tenshi - 17-10-2010, 10:53 PM
RE: Facultăţi / Licee - de Andrei. - 14-07-2011, 01:58 PM
RE: Facultăţi / Licee - de AlerimxD - 14-07-2011, 06:07 PM
RE: Facultăţi / Licee - de Lia - 14-07-2011, 08:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)