Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste in pasi de dans

#1
Buna...:*:*iata inca un fic...facut cu prietenele mele:D:D.Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe
urma acestor personaje/intamplari.


Partea 1
Capitolul1



Dupa ultimul concurs la care au participat,clubul de dans numarul 24,unde cele mai renumite trupe de dans au luat nastere,se hotaraste sa se mute in alt oras,pentru a gasi alte talente.Din cea mai buna trupa de dans faceau parte:Hinata,capitanul eschipei, Sakura,vedete echipei si capitanul din spatele cortinei,TenTen,energia grupului,Temari,mintea echipei,Ino,rasfatata trupei,Karin , mezina echipei,Ana si Andreea coregrafele echipei,Ana alegand coregrafia si Andreea bagand in dans miscari mai indraznete,senzuale.
Pe drum fetele erau plictisite,Iar TenTen incepuse sa tipe si sa se agite.Nervoasa ca nu mai ajung la destinatie,Sakura ii spuse putin nervoasa:
-TenTen,calmeaza-te!Ma inebunesti si o iau razna.Celelalte fete incepand sa chicoteasca ,intr-un final razand si Sakura si TenTen.
Dupa inca 2 ore autobuzul ajunse la destinatie.Oprise la marginea unui parc.Drumurile acestuia erau marginite de copacii ce formau un tunel linistit in care sunetul pasarelelor era singurul care iti mangaia auzul.Putin mai departe de locul unde oprise autobuzul,se afla un lac linistit;suprafata acestuia era neteda ,nici un val nu se arata.Lumea se plimba linistita,copii se jucau in liniste.
Cand au coborat,fetele au ramas cu gura cascata,numai Sakura isi puse mana in cap spunand:
-O nu...nu-mi spuneti ca aici vom locui,si se duse la profesorul care le indruma mereu trupa.Domn` profesor,va roog,spune fata lungind ultimul cuvant,spuneti-mi ca nu vom ramane aici!
-Ce s-a intamplat Sakura,nu-ti place orasul?Este un oras linistit in care va puteti relaxa.
-Exact asta este problema mea.Eu ma relaxez in zgomot si zarva,nu in liniste de mormant.
-Sakura calmeaza-te!Ok?Nici nu ai cunoscut orasul si deja te plangi?
-Dar...,fata nu apuca sa termine propozitia deoarece fu intrerupta :
-Ai terminat?!spune profesorul putin saturat de atitudine acesteia.
-Da domnule!spune fata apoi se indeparta.
Dupa ce discutia s-a terminat ,Sakura a observat ca o masina le astepta pentru a le duce la casele lor.
Prima casa era a Sakurei.Cand masina se opri,Sakura ramase uimita.Casa era alba,cu trei etaje si balcoane la fiecare camera.In fata acestui loc,se intindea o gradina plina cu flori si un cires in mijlocul acestora.Din coroana acestuia cadeau petale roze ale florilor de cires,ce formau o perdea peste flori.
Sakura intrase in casa si se indrepta spre camera ei,salutandu-si mama.Aceasta era o femeie frumoasa de 39 de ani.Avea parul roz,prons intr-un coc si ochii albastrii.
-Buna mama!Cum ai ajuns asa repede?
-Buna draga mea!Cu elicopterul am ajuns destul de repede.
-Mama ,eu merg in camera sa despachetez,iar pe urma merg cu fetele la mall.
-Bine scumpo.
Fata se indeparta de mama ei si se indrepta pre camera ei.Dupa o jumatate de ora,au venit si fetele.Sakura era deja gata.Era imbracata intr-un maieu rosu,o pereche de pantaloni scurti de blugi si niste sandale rosii cu talpa joasa.
Cand fetele au venit,rozalia fu chemata jos de mama ei.Fata alerga pe scari,impiedicandu-se de propriile picioare.
-Buna fetelor!spune fata tragandu-si sufletul.
-Buna Sakura!raspunse fetele.
-Hai sa mergem ca vreau sa mai prind si eu magazine deschise.Nu am chef sa-mi iau resturi.spuse Temari.
-Haideti sa mergem,ca ramane Temari fara haine.spune TenTen ,incepand sa rada cu celelalte fete .
Pe drum,Sakura era ganditoare.Se intreba daca vor fi toate in aceeasi clasa,daca isi vor face prieteni.Hinata o vazu pe Sakura ca era pierduta in ganduri,dar nu spunea nimic.
Dupa ce se plimbara prin magazine,fetele au trecut prin fata unui magazin de bijuterii.
Cand s-a uitat in vitrina,Hinata le-a strigat pe celelalte fete sa vada.In vitrina se afla o bratara de argint cu diamante colorate.
-Haideti sa vedem daca mai are si pe alte culori,si ne luam si noi!spune Ino.
-Buna idee!spune TenTen.
Au intrat toate inauntru si fiecare sia ales culori diferite la diamante.Hinata de culoare albastra,Sakura roz,Ino alb,Temari mov,TenTen crem,Ana portocaliu,Andreea galben si Karin rosii.
-Acestea sa fie bratarile echipei,ce spuneti fetelor?O dovada a prieteniei dintre noi.spune Andreea.
-Asa e!tipara toate fetele,iesind apoi din magazin,vrand sa manance ceva.
Acolo,Hinata o vede iar pe Sakura afundata in propriile ganduri.
-Sakura,ce este cu tine?spune Hinata.
-Ce vrei sa spui?intreaba Sakura afundata in ganduri.
-Pai,de cand ai plecat de acasa,erai cam abatuta de la subiect.La ce te tot gandesti?
-La ce se va intampla cu noi,cu trupa.
-Cum?intreba Temari nedumerita si putin speriata de spusele prietenei sale.
-Ma refer la faptul ca mai sunt 3 zile si incepe scoala,si nu stiu daca ne vom face prieteni,sau daca vom fi toate in aceeasi clasa,daca ne vor desparti?
-Asta era?spuse Ana razand.
-Ce ti se pare amuzant?Pe mine chiar ma ingrijoreaza lucrul asta.
-Pai,dupa ce ne-am despartit la sosire,am trecut pe la scoala sa ma interesez.Aveam eu o presimtire ca una din voi v-a intreba.
-Si?!
-Si sunteti in aceeasi clasa,iar eu ,Andreea si TenTen la fel.
-Uau,chiar m-ai usurat.Parca mi-ai luat o piatra de pe inima.spuse Sakura rasufland usurata.
-Este de datoria mea.raspunse Ana punandu-si mainile la ceafa,iar celelalte fete incepura sa rada.
Ajungand tarziu acasa,Sakura intra in camera ei si se intinde in pat.Nici nu se aseza bine ca fu strigata de mama ei.
-Sakura,vino sa mananci!Masa e gata.
-Acum vin.
Dupa ce a terminat de mancat s-a dus sa se culce.Aceasta adormi ca un prunc.


Sper ca v-a placut:D:D:zuppy02: si sa imi spuneti parerile voatre...Si scuzati-ma daca am facut greseli de punctuatie:*:*:Ja`ne!



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste in pasi de dans - de **angels** - 15-10-2010, 07:00 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de **angels** - 23-10-2010, 04:01 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de *ILY Yaoi Maniac* - 24-10-2010, 10:48 AM
RE: Dragoste in pasi de dans - de Auburn. - 24-10-2010, 01:48 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de _Andreea_ - 25-10-2010, 08:33 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de Miranda. - 25-10-2010, 10:19 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de dark.blue - 28-10-2010, 09:59 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de Assyria - 29-10-2010, 10:21 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de **angels** - 05-11-2010, 08:44 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de Moon princess - 05-11-2010, 09:38 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-11-2010, 09:47 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de **angels** - 13-11-2010, 03:02 PM
RE: Dragoste in pasi de dans - de LaVyNuTZzZ - 29-11-2010, 12:01 AM
RE: Dragoste in pasi de dans - de Miranda. - 25-12-2010, 12:31 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Cum sa te indragostesti in trei pasi simpli. Natsuru 5 3.364 10-02-2013, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Urme muritoare de pasi Aphrodisiac 3 2.346 22-01-2012, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Pasi nehotarati matzaplouata 3 2.499 15-07-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  In pasi de dans Shilpa 1 2.657 01-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Dans cu diavolul sub clar de luna Zăpă 6 5.254 23-05-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Ash.
  Dans catre iubire maryx 9 5.455 21-07-2009, 12:14 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)