Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#26
A sosit şi capitolul 9 (cu o mare întârziere, ştiu T_T ) . Sper că nu veţi fi prea dezamăgiţi de noul capitol T_T . Nu am mai scris de mult timp şi nu mă prea descurc...


Capitolul 9


Privesc uimită la uşa care se închide în urma fratelui meu cu un zgomot puternic . Oare ce s-o fi întâmplat cu el ? Sper să nu fie bolnav , nu acum când am atâtea probleme şi nu l-aş putea îngriji . Ştiu foarte bine că dacă păţeşte ceva vrea să facă pe curajosul şi nu apelează la ajutorul altor medici . Iau cartea de Obstetrică-Ginecologie pe care o abandonasem când a venit Emi şi încep să o răsfoiesc fără nici un chef . Cum naiba să mai învăţ acum când apar atâtea probleme ? Pur şi simplu nu mă mai pot concentra, nu după ce mi-am văzut fratele arătând în ultimul hal . Îmi pun cartea pe faţă, hotărâtă să trag un pui de somn . Poate după câteva ore mă voi simţi în stare să ţin gândurile negative departe şi să mă concentrez asupra lecţiilor .
-Măi ,dar ce mai învaţă pacienta mea ! Presupun că e o nouă metodă de asimilare a lecţiilor , am dreptate ? se aude deodată o voce uşor răguşită şi ironică .
Deschid repede ochii şi mă uit după cel care a avut tupeul să mă trezească . În mod sigur e doctoraşul ăla, din moment ce a zis că sunt pacienta lui , dar unde naiba stă ascuns ?
- Ţi-aş fi recunoscătoare dacă ai lăsa deoparte ironia şi nu te-ai mai ascunde, îi răspund eu nervoasă ,căutând cartea care ar fi trebuit să fie pe faţa mea sau lângă mine . Ştii foarte bine că lecţiile astea sunt cam plictisitoare !

Un val de râsete se auzi dintr-un colţ al salonului . Ridic uşor capul şi privesc în acea direcţie cu o privire ce se voia a fi dură şi cu câteva cuvinte urâte pregătite , dar rămând blocată la vederea lui . Era aşezat lejer pe un fotoliu , privindu-mă cu acei ochi albaştri închis . Părul negru era ciufulit , de parcă ar fi fost răvăşit de mâna unei femei, iar bărbia îi era acoperită de un început de barbă . După cum era îmbrăcat şi la cearcănele care le avea, probabil şi-o fi vizitat iubita înainte să îşi facă apariţia în salonul meu . Pe piept, deasupra cămăşii uşor descheiate era aşezată cartea mea , din care ar fi trebuit să învăţ. Nu-mi place să gândesc aşa ceva, dar totuşi...trebuie să recunosc faptul că arată a naibii de sexy tipul .
-Ştiu că arăt jalnic, dar ai putea să nu te mai holbezi aşa la mine? Este jenant ,să ştii , îl aud spunând cu o voce posomorâtă .
-Dacă nu te-ai fi ascuns acolo după ce mi-ai furat cartea nu m-aş fi holbat doctore, îi răspund lăsându-mi repede capul înapoi pe pernă . Şi să ştii că ai dreptate ,chiar arăţi jalnic . Ai fi putut să te aranjezi un pic după tăvăleala cu iubiţica ta , nu crezi ? Eşti într-un spital , nu într-un bar .
Îl aud cum trage puternic aer în piept, încercând să-şi calmeze nervii ,apoi îl aud ridicându-se . Inima parcă mi-o ia la goană în timp ce paşii săi se apropie de patul meu . Îl privesc uimită cum se apleacă uşor spre mine, cu buzele întredeschise . Inima începe să-mi bată tot mai rapid,în timp ce îl privesc cu ochii mari cât cepele cum se apropie tot mai mult de faţa mea.
Dumnezeule,sper că nu are de gând să mă sărute !



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)