Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#19
domle’ -- nu prea cred că există " domle' ", poate : dom'le ( dom[u]nu[/]le ) la sfârşit nu prea are ce să înlocuiască, apostroful ăla...
interesatăde-- interesată de
Adica -- Adică
asta -- ăsta
Citat:şi lacrimile în faţa acestui pămpălău .Încerc să îmi şterg lacrimile
Repetiţia asta nu sună deloc bine. Încearcă : şi lacrimile [...] să îmi şterg ochii[....]

Nu ţi-ai corectat deloc problema cu punctuaţia. Tot aşa pui semnele, alandala, super dezordonat. Ba ( text ) spaţiu - semn de punctuaţie - spaţiu ( text ) ba ( text ) spaţiu - semn de punctuaţie ( text ) . Dar trebuie: ( text ) semn de punctuaţie - spaţiu ( text ) .

Capitolul a avut câteva lacune, şi aici nu mă refer la greşeli ci la exprimarea sentimentelor, la descriere. Ai redat doar ceea ce au discutat în capitolul anterior dar din perspectiva personajului tău. A fost cam puţin, să zic aşa ( nu , nu mă refer la număru de rănduri cuz that's not the point ) daaaa~ar puteai să adaugi şi altceva, ceva mai departe, să înaintezi puţin cu acţiunea. Huh, but lol there's nothing to be done now. Mi s-au părut toate prea repede, adică ea în mare nu a simţit mai nimic, sau la mine nu a ajuns nimic din ceea ce a descris că a simţit.

În fine, despre acţiune acum, de abia aştept să afle că de fapt el a dat cu maşina peste ea. Cred că o să îl omoare, sau ceva de genu'. Huh, după ce că i-a salvat viaţa! mai face şi pe nemulţumita. Păi ce naiba făcea dacă el nu o salva, o ducea la spital şi în fine o opera, că de - dacă are cunoştinţe ca lumea şi în chirurgie! Ar trebui să fie mulţumită, baaa nu să îi mulţumească chiar lui pentru asta, a salvat-o. Oh, tot el a dat peste ea dar să nu uităm că a fost din vina EI pentru că nu a fost atentă cum traversează strada. În orice caz, nu ştiu de ce dar mă enervează la culme comportamentul ei. Dave e atât de suit şi cul şi smexy şi... frate! să sari pe el şi alta nu * laughs * dar ea, nu! nu , dom'le, cum să facă ea aşa ceva? Ea trebuie să îi scoată ochii că i-a salvat viaţa * laughs *

Enfin, aştept cu nerăbdare următorul capitol. Grăbeşte-te, Lynn!!!
( chiar aseară mă gândeam la povestea voastră şi când mai puneţi next-ul so I was shocked today when I opened my pc and I saw that there was a new chapter O: )

baftă la scris.



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea [ by Deea and Lynn ] - de Teh - 01-09-2010, 09:47 AM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)