Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#10
Maine - Mâine
prima dat - prima dată
şi emoţia ce mă bloca de a mă mustra conştiinţa. -- nu am înţeles nimic * laughs * ori nu te -ai exprimat corect ori nu reuşesc eu să înţeleg ce ai zis prin chestia asta... Cum emoţia ce îl bloca de a se mustra conştiinţa? Weird .o.o
i-am urât somn - i-am urat

O observaţie... Huh, a trecut cam repede prin operaţie, cam prea repede. Partea aia mi s-a părut super super grăbită, şi totuşi având în vedere că era legată de starea de spirit a lui David, merge, el era oricum prea neliniştit şi grăbit confuz nedumerit, etc, aşa că se iartă ,într-un fel sau altul. Şi apoi, eu nu am cunoştinţe în medicină, chirurgie, operaţii şi aşa mai departe. Deşi, chiar mi s-a părut grăbită acea etapă.

Apoi, vorbind despre acţiunea în sine, a fost un capitol super. Mă aşteptam ca cel ce o călcase pe Giulia să fie David, my theory was correct, era de aşteptat să se întâmple aşa. Nu vedeam cum altfel * laughs * deci, asta cam bănuiam şi e destul de plăcut. A fost bine că nu a mai găsit pe nimeni acolo în afară de el ca şi chirurg, povestea a decurs perfect pe acest plan.
O nedumerire, totuşi, dacă era cel mai bun prieten al lui Emilian încă din liceu cum era posibil să nu o cunoască pe Giulia? Cum?! Adică, asta mi se pare cam... strange, somehow. Presupun că există o explicaţie şi pt asta, altfel parcă devine un fapt irealo-imposibil , uau am inventat o abreviere. În orice caz, asta mi s-a părut forţată.
Nu ai descris chiar atât de bine pe cât s-ar fi putut uimirea pe care o avusese el atunci când a descoperit cine era tipa respectivă, dar trecem şi asta cu vedere.

Hmmm, în rest, îmi place mult personalitatea lui David * laughs * e atât de tare <3 şi sweet, somehow. De abia aştept să fie o descriere a lui mai amănunţită, să zicem, hei, poate din partea Giuliei, who knows, mă întreb cum arată * drolls ( yeah I'm such a perv ) * . Anyhow, ai descris foarte bine neliniştea lui şi nedumerirea şi partea cu " dacă" a fost foarte bine pusă la punct, ai avut acolo o descriere a stării lui foarte bună, perfectă chiar, aia mi-a plăcut cel mai mult la capitol. parcă era pur şi simplu pe o altă lume. Cum ziceam, la asta te-ai super descurcat.

Aştept să văd ce face Deea în următorul capitol. De abia-l aştept, uau, chair a început să îmi placă povestea voastră. No idea why dar e captivantă, într-un fel sau altul, de consum, are acel ceva. Like it.
Baftă la scris >:d<



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea [ by Deea and Lynn ] - de Teh - 23-08-2010, 06:54 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)