Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#7
Salut.
Scuze că nu am lasat reply mai devreme, dar lipsa de inspiraţie şi lenea imensă ( mai ales lenea ) mi-au venit de hac din păcate.

Anyway... În primul şi în primul rând vreau să vă felicit pe amândouă pentru munca depusă şi mai ales pentru rezultat. Sinceră să fiu, îmi place mult felul vostru de a scrie şi după părerea mea această colaborare este mai mult decât interesantă.
Titlul îmi place, e destul de sugestiv având în vedere ideea care e destul de originală, nu am mai citit nimic asemănător şi chiar îmi place, medicina ( după părerea mea ) este o meserie admirabilă, care necesită extrem de multă muncă şi ambiţie, nu este tocmai uşoară, dar e mai mult decât minunat să salvezi viaţa unei persoane sau să ajuţi la însănătoşirea oamenilor. Deci, cu tendinţa de a mă repeta, afirm că ideea este chiar bună şi nefolosită, îmi place mult, chiar foarte.
Îmi mai plac şi personajele, caracterul lui David ( şi numele îmi place :)) ) este oarecum tipic unui medic, lucru ce dă mult mai multă credibilitate poveştii în sine, toată dedicaţia pentru munca sa şi felul în care îşi iubeşte meseria, punând-o pe primul loc te fascinează ( mie aşa mi s-a întâmplat ). De asemenea îmi mai place şi faptul că indiferent de starea în care se află ( în cazul de faţă, foarte obosit ) tot este ironic, aici se observă stilul tău, Lynn, deoarece din câte am observat mai foloseşti ironia în fic-uri ( scuze dacă greşesc ).
Giulia este o persoană foarte puternică, cu o determinare şi un scop puternic pentru care munceşte din greu şi îşi doreşte să îl obţină. După cum am mai spus, este foarte puternică şi îmi place foarte mult cum ai evidenţiat toate trăirile ei, dezamăgirea, ruşinea, teama. Deea, ţie îţi reproşez un singur lucru, şi anume faptul că te subestimezi mult prea mult ( râde ciob de oală spartă :-j ) şi chiar nu e cazul, crede-mă, chiar te pricepi şi nici nu îţi dai seama că eşti începătoare.
Povestea fetei are o notă de dramatism bine definită şi chiar sunt curioasă să văd cum veti dezvolta totul, mai ales că sfârşitul capitolului a fost plin de tensiune and so on.
După cum am mai spus, abia aştept sa văd ce veţi mai face, deci nu îmi mai rămâne decât să vă urez spor la scris şi multă imaginaţie.
AÅŸtept capitolul trei ^^
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea [ by Deea and Lynn ] - de Better Off Alone - 23-08-2010, 05:21 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)