Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gay or guy

#1
"Gay or guy" nu este o poveste despre homosexuali, deşi unele capitole vor fi puţin yaoi, voi preciza asta înainte să-l postez. Sper să vă captiveze!


Introducere

Îţi spune că te iubeşte, îţi spune că eşti specială, diferită, frumoasă, că eşti făcută pentru el. Încearcă să te flateze, să te înduplece, să te facă să crezi că e adevărat. După el, esti frumoasă, ai un corp frumos, inteligentă, talentată, draguţă, amuzantă, sensibilă, într-un cuvant: perfectă. Te miri de unde le scoate pe toate, parcă ar avea un discurs undeva, ţinut strans la spate, pe care a încercat să-l înveţe de dragul tău. Este trist însă optimist. Aşteaptă momentul; momentul în care tu îl crezi şi îi sări în braţe iar buzele vi se unesc;iar el e fericit.
Şi pană la urmă de ce să nu îi sări în braţe? Deoarece ştii cine este, cine a fost şi ce ţi-a făcut. Nu e chiar prinţul pe care ţi l-ai dorit, însă este arătos şi e tipul de băiatul rău visat de multe fete. Dacă îi mai dai o şansă? Defapt, să îi dai o şansă, prima şansă, poate s-a schimbat. Încerci să eviţi să-l priveşti pentru că ştii că nu prea poţi să-i rezişti, cel puţin, nu acum.
Faci un pas înapoi, trebuie să te gandeşti. De ce ai lua decizii pripite doar pentru ca eşti intimidată. Dintr-o dată îţi vin în minte imagini oribile, greţoase cu el cand... Nu mai vrei să îţi aduci aminte deoarece nu ştii cum să te stapaneşti pentru că esti furioasă şi scarbită. El insistă. Continuă cu linguşelile şi te priveşte de parcă ar spune "Vrei să fim împreună? Vrei să fii a mea?"
Tu ce i-ai zice? Ei bine, în continuare vei vedea ce am făcut eu, trebuie doar să citeşti ceva mai multe capitole pentru a-ţi lămuri întrebările.



E scurt, era şi mai scurt, însă nu vroiam să scap prea multe detalii.
Povestea încă nu a început, deci, mai aveţi de aşteptat. :)



Răspunsuri în acest subiect
Gay or guy - de chocolate muffin - 18-07-2010, 10:19 PM
RE: Gay or guy - de Little M - 18-07-2010, 10:48 PM
RE: Gay or guy - de chocolate muffin - 19-07-2010, 12:29 PM
RE: Gay or guy - de chocolate muffin - 23-07-2010, 06:23 PM
RE: Gay or guy - de Vernis - 03-09-2010, 11:26 PM
RE: Gay or guy - de Serqet - 04-09-2010, 02:16 AM
RE: Gay or guy - de Acadea' - 09-09-2010, 11:34 PM
RE: Gay or guy - de chocolate muffin - 23-09-2010, 08:33 PM
RE: Gay or guy - de Serqet - 02-10-2010, 08:02 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)